MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Str 3 z 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2020-08-01 18:22:49 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte


Wpisy przeniesione z tematu o wirusie
Cytat:

2020-08-01 13:19:26, gosian napisał(a):
Ja lecę za 11 dni i tylko mam nadzieję że Polska nie wprowadzi kwarantanny.. To też nie jest wakacyjny wyjazd tak do końca, bo Mam mnóstwo spraw do załatwienia plus dentysta. Tutaj z 1 kwietnia przesunęli mi na 7 października a i tak nie wiadomo co to będzie jesienią.


Cytat:

2020-08-01 13:50:20, Misia13 napisał(a):
Gosian....
Dobrze chociaz, ze masz dentyste. Ja przez dluzszy okres chcialam na HNS I nikt nie przyjmuje nowych. Moj za to byl.... raz wystarczylo. Prywatnie nas nie stac tu.... w Polsce zostawiam duzo ostatnio bylo ponad 11tys. ... Moj dentysta juz sie pytal czy przylatujemy... przeciez business. Mam wiele koronek do wymiany, bo stare... a I kanalowe trzeba od nowa....
Ja tak po tych lekarzach prywatnie latam.... raz na rok trzeba sobie badania zrobic. Wizyta rodziny jest drugorzedna. Bywalo, ze bylam w Polsce, a rodziny nie odwiedzilam. Byc moze nastepna wizyta w kraju tez taka bedzie....
:-8



Cytat:

2020-08-01 14:56:30, gosian napisał(a):
Misia, 11tys co roku nie wydajesz takiej kwoty na dentystę? Chyba robisz sobie zęby ze złota :-)

[ Ostatnio edytowany przez: <i>gosian</i> 01-08-2020 14:57 ]





Cytat:

2020-08-01 15:26:13, galadriel napisał(a):
@ gosisn w Pl to ona moze tyle wydac, zwlaszcza jak dentysta wie, ze ona w Anglii zarabia. Ja tak placilam bez sensu za aparacik 2 lata, latanie, zamieszanie a wcale nie taniej niz tu. teraz w Anglii wszystko robie, @ co do kanalowych Misia, to lepiej wymienic na implanty. Te przynajmniej juz nigdy nie bola; )

[ Ostatnio edytowany przez: <i>galadriel</i> 01-08-2020 15:31 ]




Cytat:

2020-08-01 15:47:11, gosian napisał(a):
Moja dentystka też wie że jestem z Angli i nie naciąga.. Zmieniłabym lekarza gdybym wiedziała że to naciągacz.
P. S nie wiedziałam że kanałowe trzeba powtarzać... Serio... Myślałam, że raz tylko się czyści.


Cytat:

2020-08-01 16:35:38, Misia13 napisał(a):
Cytat:

2020-08-01 14:56:30, gosian napisał(a):
Misia, 11tys co roku nie wydajesz takiej kwoty na dentystę? Chyba robisz sobie zęby ze złota :-)

[ Ostatnio edytowany przez: <i>gosian</i> 01-08-2020 14:57 ]




Moj mial implanta na jedynce. 2.500 wstawienie.... temprerary crown 500...po 3-6 miesiacach obudowa i crown on implant 2.500. Czyli 5.500 za jedynke.... do tego doszly inne rzeczy.....
Dentysty nie zmienie.... ma czysto I ma nowoczesny sprzet... zagladalam tu I tam... wiem na co zwracac uwage...


Troszke ponad tysiac funtow.... tu by kosztowalo duzo wiecej...

Opocz tego to ja nienawidze dentysty.... ciezko znalesc kogos, kto by sie z toba cackal.... ja uciekam z krzesla....I wpadam w panike... nic przyjemnego... zaszczyki to juz w drzwiach dla mnie szykuja, bo bez tego na fotel nie siade.


Cytat:

2020-08-01 16:37:12, SweetLiar napisał(a):
Cytat:

2020-08-01 15:47:11, gosian napisał(a):
P. S nie wiedziałam że kanałowe trzeba powtarzać... Serio... Myślałam, że raz tylko się czyści.

Nie, czyści się żeby wysuszyć kanały. Dopóki coś się z nich sączy nie da się zęba ”zamknąć”. Tzn teoretycznie można, ale wrócisz do dentysty z płaczem.
Implanty, nawet najdroższe, też niestety nie są niezniszczalne.




Cytat:

2020-08-01 16:49:19, gosian napisał(a):
Źle mnie zrozumiałaś.. Czyści się aż będzie czysto, zamyka się i to wszystko. Nie wiedziałam że po kilku latach trzeba znowu czyścić. Tak przynajmniej Misie zrozumiałam po tych słowach
"a I kanalowe trzeba od nowa...."

To, że nie wyczyszczonego, chorego zęba się nie zamyka to wiem ;-)


Cytat:

2020-08-01 17:01:48, galadriel napisał(a):
@misia, Dlatego opcja implantow jest najlepsza. Moze i nie niezniszczal ne- ale nie bola;) na jednej Srubie mam dwa i wszystko razem bylo cos kolo 2500£ 3-4 lata temu. Licowek nie polecam, zaplacilam 5000 a teraz wszystko na korony wymieniam bo bardziej trwe. Tylko ja pracowalam w opiece ze swirami i jak z glowki dostalam w zeby to wtedy licowki poszly, tzn jedns, a potem z dwoch stronNa zasadzie domino. A wracajac do tematu szczepionek, ja sie chetnie zaszczepie. A co mi tam. Na wszystkie te takie nas w dzicinstwoe szczepili I zyje ( choc moze troche autustyczna hestem, nie wiem Moze przez to:) Jesli bedzie za darmo oczywiscie.


Cytat:

2020-08-01 18:11:28, ZlotaPerla1 napisał(a):
Ja korony mam od lat, w Polsce prywatnie zawsze chcieli mi je wymieniać 5000 zł - przestałam chodzić do polskich dentystów i nic nie trzeba wymieniać, implant rok temu £1700 - za dwa zęby też chiał £2500 - dla mnie to są normalne ceny
A teraz nich ktoś (czytaj Efka) 😂 to posprząta, dopiero co był na wierzchu o demtyście jakiś spamik 😎
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #2 Ocena: 0

2020-08-01 21:26:56 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Znalazlam I dopisze.
Nie zawsze mazna miec implanta.... wiele zalezy od kosci... czasami trzeba robic "bone graft" takie sztuczne sztukowanie kosci I musi sie przyjac. Dopiero pozniej wkladaja implanta. Na to tez nie ma gwarancji, ze wszystko bedzie OK.... gwarancja 80% I kupe papierow do podpisania.
Mi tez chcieli robic na szostkach, ktore stracilam majac 15 lat. Nie mialam 30 lat.... to po co mi teraz. Mostki tez nie dla mnie.....
Gal... licowek nigdy w zyciu bym nie robila dla wygladu.
Zeba szlifuje sie wtedy, jak jest potrzeba: zlamany, uszczerbiony...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #3 Ocena: 0

2020-08-01 22:18:22 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2020-08-01 21:26:56, Misia13 napisał(a):
Nie zawsze mazna miec implanta.... wiele zalezy od kosci... czasami trzeba robic "bone graft" takie sztuczne sztukowanie kosci I musi sie przyjac.

To samo jest u mnie. Nie mam na tyle dobrych kości, są podobno jakieś preparaty kościotwórcze, ale póki co nie zdecydowałam się na to. Może dlatego, że nie jestem przyparta do muru, a taka zabawa nie należy do tanich.
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #4 Ocena: 0

2020-08-01 22:39:06 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Z ciekawosci zapytam ... ktory to zab?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #5 Ocena: 0

2020-08-02 01:48:34 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

W Polsce będą wam zawsze wciskać najdroższe usługi - też nie mam 6ki od 16 roku - w Polsce mi oczywiście proponowali te sztuczne kości - tu po konsultacji nie potrzebne.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2020-08-02 02:21:37 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2020-08-02 01:48:34, ZlotaPerla1 napisał(a):
W Polsce będą wam zawsze wciskać najdroższe usługi - też nie mam 6ki od 16 roku - w Polsce mi oczywiście proponowali te sztuczne kości - tu po konsultacji nie potrzebne.

Zmień dentystę. Mnie właśnie w Polsce odradzili robienie implantów poki co ze względu na kiepskie kości, tu mi proponowali rozłożenie płatności na raty *THUMBS UP*
Podobnie było z korekcją oczu.
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2020-08-02 06:53:04 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28852

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mnie w Polsce nikt nie naciąga. Chodzę do tego samego dentysty od 2001r, od czasu jak go otworzyli w budynku, w którym mieszkałam. Maja mój polski numer, polski adres i wszystko jest ok. Ciągle Ci sami lekarze od lat.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #8 Ocena: 0

2020-08-02 08:13:20 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Ja bym Najchetniej wszystkiE zeby na implanty wymienila;) Chyba 2000 to kosztowalo, nie 2500, bo wszystko razem bylo 7000, a licowki 5000. Jedna mi wymienia dentysta za darmo, one sie obluzowaly i odpadly po tym incydencie w pracy. Pracodawca mi zaplacil za dwa uszkodzone podczas wypadku, ale po pol roku byly problemy z jednym z tych co byl powtornie przyklejony i Na szczescie dentysta sam sie zaoferowal zeby zmienic na korone za darmo. W Pl sie nie spotkalam z takim podejsciem, a chodzilam do dentysty ponoc najlepszego, ceny jak w Anglii, gabinet/ poczekalnia jak u Prawnika, nie Dentysty. Tylko szafy gdanskiej tam brakowalo. Ogolnie gdyby nie insydebt w pracy to te licowki sa w sumie mocne, bo reszta sie trzyma. Spokojnie rozgryzam orzechy Itd. Tylko kolor blaknie po latach, mozevto ta kawa i herbata. Ale i tak sa ladniejsze niz naturalne.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #9 Ocena: 0

2020-08-07 00:00:33 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Ja bym też wymieniła, żeby tylko ktoś mi dał gwarancję, że nie trzeba już nigdy będzie majstrować koło tego...

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #10 Ocena: 0

2020-08-07 00:07:22 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-08-07 00:00:33, SweetLiar napisał(a):
Ja bym też wymieniła, żeby tylko ktoś mi dał gwarancję, że nie trzeba już nigdy będzie majstrować koło tego...





Jak masz duze ubytki kosci, to nawet z bone graft implant moze Ci sie nie przyjac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,