MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Postów: 82

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Paula0406

Post #1 Ocena: 0

2017-09-03 21:39:04 (7 lat temu)

Paula0406

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 03-09-2017

Skąd: ROTHERHAM

Witam, otoz nasluchalam sie ze dentysci w angli widzac jakikolwiek problem z zebami preferuja go wyrwac zamiast go naprawiac? Czy wy tez macie taka opinie o dentystach w UK? Pytam dlatego ze dzis spotkalam sie z przypadkiem gdzie bylam zmuszona pojechac do innego dentysty na emergency, i on sie mnie zapytal czy ja w ogole chodze do dentesty, i stad pytanie czy moja dentysta jest zla dentystka czy tez ten drugi dentysta gadal "glupoty" ? Nie jestem pewna czy powinnam zmienic dentyste.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2017-09-03 21:46:24 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Czego nie zapytalas tego dentysty z pogotowia dlaczego pytal ciebie? MOze zwyczajnie potrzebuje zanotowac czy masz dentyste do statystyk ile osob korzysta z pogotowia bo nie maja swojego dentysty?

Nikt mi nigdy w UK nie doradzal wyrywania zamiast leczenia.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lichowie

Post #3 Ocena: 0

2017-09-03 22:14:21 (7 lat temu)

lichowie

Posty: 235

Z nami od: 20-09-2007

Mnie odradzono wyrywanie ósemek. Dentystka mi powiedziała, że ogólnie nie zaleca się wyrywania zębów chyba, że coś faktycznie się dzieje i nie ma alternatywy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wicek3

Post #4 Ocena: 0

2017-09-06 10:19:56 (7 lat temu)

Wicek3

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 06-09-2017

Skąd: Leeds

A mnie wyrwali. W ogóle mam od zawsze problemy z zębami, taka genetyka. Jakby mało było kłopotów w życiu. Sugerują mi implanty i osadzenie na nich sztucznej szczęki, ale to chyba będzie kosztowało masakrycznie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #5 Ocena: 0

2017-09-07 02:10:58 (7 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Naprawiają, naprawiają - gdyby wszystko wyrywali, to by potem nie mieli roboty.

Różnice za to są w technice: w Polsce stomatolog dłubie w małym otworze na zębie, aby plomba była jak najmniejsza, a w UK jedzie się ostro: wyszlifują nawet pół zęba i zalepią to wielkim blobem amalgamatu.
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

Wicek3

Post #6 Ocena: 0

2017-09-07 13:58:39 (7 lat temu)

Wicek3

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 06-09-2017

Skąd: Leeds

W sumie za taką kase jak w UK można by się spodziewać czegoś więcej. Pewnie zostawię sobie dnetystyczne zabiegi na później, kiedy wrócę do kraju. Podobno w Polsce leczy się kupa ludzi z UK, angole oszczędzają jak mogą i wracają na wyspy z fajnymi zębami. Wkład Polski w piękno i rozwój tego kraju jest większy niż sie tu wszystkim wydaje:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2017-09-07 14:08:02 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pablotrance

Post #8 Ocena: 0

2017-09-07 14:27:22 (7 lat temu)

pablotrance

Posty: 356

Mężczyzna

Z nami od: 03-03-2013

Skąd: Morley (Leeds)

Ludzik50 wydaje mi się, że jest na odwrót.Dobrzy dentyści zostali w Pl mają swoje gabinety i tłumy w kolejce.A do UK wyjechali w większości partacze.Ostatnio potrzebowałem leczenia kanałowego.Umowilem się na wizytę w ramach nhs do"swojej polskiej"dentystyki.Ta rozłożyła ręce i powiedziała jak chcę ratować tego zęba to idz prywatnie albo lec do Pl bo ja nie mam odpowiedniego sprzętu.Zart jakiś.Nie dziwię się że Anglicy chodzą z brakami w uzębieniu.Skoro koszt leczenia kanałowego mojej szóstki to 550£

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #9 Ocena: 0

2017-09-07 14:27:33 (7 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-07 14:08:02, ludzik50 napisał(a):
Nie wiem gdzie wy chodzicie do dentystow.
Ja lecze tylko w UK od 10 lat, ale jest to polska dentystka.
Nie ma czegos takiego jak amalgamat juz chyba od 8 lat, nawet najtansza na nhs to jest biała plomba.
Jedyny ząb który miałem wyrwany to wlasnie był wyrwany jeszcze w Polsce, i do tej pory żałuję, że się na to zgodziłem.
W Polsce wszystkie dobre dentystki do których chodziłem prywatnie powyjeżdżały za granicę, siedzą tylko takie co się do niczego nie nadają.
Edit- z tymi cenami w UK to tez jakies legendy juz powstały, ja srednio za ząb płacę 40 funtow- to naprawdę tak strasznie drogo?

[ Ostatnio edytowany przez: <i>ludzik50</i> 07-09-2017 14:09 ]




A to ciekawe ...
Amalgamat nadal jest stosowany do łatania zębów trzonowych, z tyłu szczęki.
Nie ma ceny 40f za plombę, gdyż band 2 za tą usługę wynosi 56.30 - no chyba zrobimy w tym samym czasie przegląd (już w tej cenie) i na przeglądzie wyjdzie więcej zębów do leczenia.

Do Polki chodziłam na NHS - zmarnowana kupa materiałów, czasu i nerwów - synowi chcąc zaplombować jedynkę, zaplombowała/ skleiła kompozytem 4 przednie zęby razem do kupy! Teraz chodzę prywatnie do polskiej przychodni, przynajmniej wiem za co płacę.

Ludzie sami podejmują decyzję czy poddają się leczeniu kanałowemu, czy chcą usunąć, czasem w pojęciu tej decyzji przeważa tylko CENA! a czasem usunięcie zęba jest konieczne. Nie ma znaczenia czy w UK, czy w Pl.

Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2017-09-07 14:40:14 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,