MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wizyta u lekarza. Badania.

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

grzegorz1234567

Post #1 Ocena: 0

2017-08-28 10:36:09 (7 lat temu)

grzegorz1234567

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 28-08-2017

Skąd: Birmingham

Witam

Otoz mam taki problem, ostatnio od dłuższego czasu nie zbyt dobrze się czuje, schudłem, czuje się osłabiony, nie mam apetytu.
Chcialem sobie zrobic badania. Nigdy jeszcze nie byłem u lekarza w UK.

Czy wizyta u lekarza i badania sa platne ?

Zastanawiam się także żeby wrócić do PL na jakis czas, ponieważ słyszałem ze lekarze w Anglii przepisuja tylko paracetamol i raczej może być ciezko żeby mi pomogli.

Polecacie isc do jakiegos lekarza GP, czy może lepiej prywatnie?

Bardzo proszę, o pomoc i porady.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2017-08-28 10:39:45 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

W każdym GP możesz zgłosić się na badania krwi . Zapisz się do GP najbliżej ciebie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grzegorz1234567

Post #3 Ocena: 0

2017-08-28 10:46:38 (7 lat temu)

grzegorz1234567

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 28-08-2017

Skąd: Birmingham

A czy to jest platne ?

Czy UK-ejowscy lekarze sa ze tak powiem godni zaufania ?

Mam już pewne doświadczenia z PL z lekarzami i wiem ze roznie to bywa.

Ewentualnie czy jest ktos wstanie poradzic jakiegos konkretnego lekarza albo przychodnie z Birmingham ? Moze byc prywatna ?

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2017-08-28 11:23:04 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak jestes rezydentem, to opieka lekarska jest bezplatna. Idziesz do GP, rejestrujesz sie (wez ze soba potwierdzenie tozsamosci, rachunek za prad np dla potierdzenia adresu), czesto teraz przy zapisie robia podstaoe badania. Umawiasz sie na wizyte i idziesz.

Jak i w Polsce mozesz trafic na lepszych i gorszych, tak i w UK i w kazdym innym kraju to sie moze wydarzyc. Jak chcesz to jedz do Polski leczyc sie prywatnie, albo idz do prywatnej polskiej czy angielskiej przychodni UK.

Zakladam, ze nie jestes UK dlugo, jak nie masz swojego lekarza. Nie warto czekac na ostatnia chile z rejestracja, i dodaac sobie stresu szukaniem lekarza.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grzegorz1234567

Post #5 Ocena: 0

2017-08-28 11:42:54 (7 lat temu)

grzegorz1234567

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 28-08-2017

Skąd: Birmingham

Dziekuje za Twoja odpowiedz.

Jestem w UK od nieco ponad roku. Nie posiadam rezydentury. To znaczy ze będę musial placic ? Można wiedziec jaki jest przybliżony Koszt takiej wizyty ?

Wolalbym isc do jakiejs godnej polecenia przychodni, szczerze powiedziawszy. Orientuje się ktos w takim razie jaki jest czas oczekiwania po rejestracji na taka wizyte? Czy można takie badania tez zrobic np. w sobote ? Czy tylko w tygodniu ?

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2017-08-28 12:22:01 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak mieszkasz rok, to jestes rezydentem, nie myl ze statusem stalego rezydenta, i nie musisz miec dokumentu, bo status osiagasz spelniajac warunki, a dokument jest tylko potwierdzeniem stanu faktycznego.

Mozesz isc i sie zarejestrowac, i nie bedziesz musial placic. Moja przychodnia nie jest otwarta w weekendy, sa wizyty poznym polopudniem i przed 9 rano ale jest ich niewiele. Wiem jednak, ze badania moge pojc zrobic w lokalnym szpitalu, jak mi termin nie odpowiada w przychodni. Nie testowalam wieczornych i weekendowych testow w szpitalu jednak, nie mialam potrzeby.

Czy nie mozesz pol dnia wolnego sobie wziazc na wizyte u lekarza, czy nawet calego? Moze to zapobiec chorobowemu na tygodnie w razie choroby.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2017-08-28 12:42:59 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-08-28 11:42:54, grzegorz1234567 napisał(a):
Wolalbym isc do jakiejs godnej polecenia przychodni, szczerze powiedziawszy.


Masz do wyboru, bezplatnie w miejscowej przychodni albo platnie w wybranej np polskiej przychodni. Czyli "jak wszedzie", rowniez w Polsce. Ja chodze do miejscowej.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,