MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 10 z 15 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ... 13 | 14 | 15 ] - Skocz do strony

Str 10 z 15

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2017-05-25 14:30:43 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #2 Ocena: 0

2017-05-25 15:26:09 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

A zeby bylo smieszniej to autorka kilka miesiecy temu chciala isc do zakonu :)
Sted tez wyszlo zapytanie czy w zakonie beda wymagac usuniecia macicy?? :D
Normalnie jak ogladanie malpek w zoo bujajacych sie na linie. Nieproduktywne to, niemadre ale jakie zabawne :)
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #3 Ocena: 0

2017-05-25 16:28:03 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Na czele czego przepraszam?:-8

No i dotarliśmy do meritum sprawy.Pozwól, że cię uświadomię, dyskusja polega na wymianie poglądów, popartych argumentami.To co ty ćwiczysz, to obraźliwy bełkot okraszony jadem:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: +1

2017-05-25 18:10:27 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2017-05-25 06:27:02, Osola18 napisał(a):
Z całym szacunkiem, choć wywód jest bardzo kompetentny, to dotyczy kastracji, natomiast usunięcie macicy, czy sutek kastracją nie jest, bowiem jajniki, jeżeli są zdrowe powinny pozostać. Macica hormonów nie produkuje, jedynie prostaglandyny, które są produkowane też przez inne narządy a na pełną adaptacją organizmu ma wpływ czynna grasica.Nie wiem czy u psów jest odpowiednik ludzkiej grasicy, ale pewne jest że usunięcie samej macicy bez jajników poprawia między innymi funkcjonowanie tarczycy. Dowodem na to co piszę jest zespół MRKH, czyli brak macicy i pochwy od urodzenia i co? Organizm rozwija się prawidłowo, a nawet jest sprawniejszy niż u rówieśniczek.Kobiety z zespołem MRKH statystycznie żyją dłużej. a coś takiego jak trądzik, czy zespół napięcia ... jest im nieznany. Ja nie twierdzę, że wszystkie młode dziewczyny powinny zaraz lecieć i wycinać sobie macicę, Jest jednak pewien odsetek kobiet które zdecydowanie nie chcą matkować lub nie mogą i nie należy ich straszyć jakimiś wielkim i powikłaniami. Jest coś takiego jak wadliwy gen, i dotyczy to prawie dwudziestu procent kobiet, zaś histerektomia w starszym wieku grozi nawet co trzeciej kobiecie, przynajmniej tak jest w Stanach, więc jeżeli nie chcę rodzić, nie chcę się całe życie borykać z bolesną i obfitą miesiączką i nie chcę się stresować obawą przed rakiem to co mi pozostaje?

Proponuje na poczatek dobrze doczytac i przemyslec, co chce sie napisac.
Histerektomia radykalna/sterylizacja, to kolejne okreslenie na kastracje, usniecie calego ukladu rozrodczego. W odniesieniu do czlowieka nazewnictwo ma caly przedzial eufemizmow.
Co do zabiegu ma usuniecie sutkow?
Dlaczego informacja o zabiegach ma sie ograniczac tylko do przewaznie pozornych i dla konkretnych wskazan medycznych pozytywach?
Jesli istnieja faktyczne wskazania medyczne, pacjent wyraza zgode, zabieg jest wykonywany i tyle.
USA ma dosc specyficzne podejscie do medycyny i zabiegow, ta statystyka 1/3 populacji kobiet ma niewiele wspolnego z realiami.
Jesli ktos nie chce rodzic, nie jest zainteresowany zyciem intymnym, to problem zwiekszania populacji, ciazy itp. praktycznie nie istnieje. Dla lepszego samopoczucia mozna stosowac terapie hormonalne (w celu ograniczenia problemowego miesiaczkowania) w polaczeniu z medycyna naturalna i przede wszystkim zwiekszeniem zajec, bez skupiania sie na sobie, na miesiaczce, a znalezienie sobie hobby, wiecej ruchu, zajecia mysli innym tematem.
Kwestia raka... Na ryzyko zwiazane z ukladem rozrodczym - regularne wizyty u ginekologa, cytologia i pozostale badania okresowe. Do tego standartowo w miare zdrowy tryb zycia, unikanie zywnosci przetworzonej, nadmiaru kosmetykow, lekow itp.
Nawet w przypadku unikniecia nowotworu narzadow rodnych (bo ich nie bedzie), moze dojsc do nowotworzen w innych miejscach, ktorych np. nie da sie wyciac...
Zamiast skupiania sie na wrozeniu z fusow i psychozy, warto zajac sie czyms przyjemnym, pozytecznym, by dobrze wykorzystac czas nam dany i tyle.
Ps. Kolejne 'nieporozumienie' z grasica. Jest to organ, ktory ulega zmniejszeniu, a nie zanika zupelnie. Ma te same funkcje i u psa i u czlowieka.
No i powiazanie pozytywow kastracji z mlodym wiekiem, przed osiagnieciem dojrzalosci plciowej i pozorna zbawienna interakcja miedzy ukladem rozrodczym a grasica...*DONT_KNOW*

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 25-05-2017 18:30 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #5 Ocena: +1

2017-05-25 19:50:46 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Autorka ma po prostu wypaczone spojrzenie na seksualność i najwyraźniej nie jest w stanie zaakceptować podstawowych funkcji fizjologii kobiecej. Jej nie chodzi o urodę czy inne takie ale po prostu nie akceptuje tego co sie dzieje z jej ciałem. Na to poradzi tylko psycholog/seksuolog a nie sterylizacja...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #6 Ocena: 0

2017-05-25 21:34:57 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

.

Uwaga moderatora: Wypowiedz usunieta ze zwgledu na obrazliwe tresci.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #7 Ocena: 0

2017-05-25 21:59:25 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Moderator powinien tutaj zdecydowanie interweniować - niepełnosprawny to parodia zdrowego człowieka??? biegacz bez nogi idioctwo? porównywanie paraolimpiady do onanisty w parku.To przekracza granice ludzkiej przyzwoitości , uderza w godność osób niepełnosprawnych.To podłe, okrutne i dyskryminujące.

[ Ostatnio edytowany przez: lulilu1 25-05-2017 22:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Osola18

Post #8 Ocena: 0

2017-05-26 07:37:49 (7 lat temu)

Osola18

Posty: 38

Kobieta

Z nami od: 20-05-2017

Skąd: Nothingam

Cytat:

2017-05-25 19:50:46, NightFury napisał(a):
Autorka ma po prostu wypaczone spojrzenie na seksualność i najwyraźniej nie jest w stanie zaakceptować podstawowych funkcji fizjologii kobiecej. Jej nie chodzi o urodę czy inne takie ale po prostu nie akceptuje tego co sie dzieje z jej ciałem. Na to poradzi tylko psycholog/seksuolog a nie sterylizacja...
Nic odkrywczego moja sympatyczna przeciwniczko. Pisałam już o tym-po prostu seks, taki trywialny, atawistyczny i "fizjologiczny" mnie mierzi. Myślałam o zakonie nie tyle z powodu powołania co raczej z chęci przebywania w środowisku przyjaznym ,aseksualnym, ale
to chyba był zły pomysł. Myślałam już się nie odzywać, ale szanowna koleżanka mnie prowokuje do wypowiedzi, jak bym to ja była winna, że temat nadal żyje.:-*

[ Ostatnio edytowany przez: Osola18 26-05-2017 07:38 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2017-05-26 12:03:48 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #10 Ocena: 0

2017-05-26 13:31:26 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Miki dobrze prawi co ty slonko mozesz wiedziec o zabijaniu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 10 z 15 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ... 13 | 14 | 15 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,