MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Refundacja leczenia w Polsce

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

NieCzarnyKot

Post #1 Ocena: 0

2017-05-19 16:53:12 (7 lat temu)

NieCzarnyKot

Posty: 430

Kobieta

Z nami od: 05-08-2013

Skąd: bucks

Hej,

Czy ktos z Was wie czy istnieje mozliwosc podjecia planowanego leczenia w Polsce (czas oczekiwania na wizyty i zabiegi krotszy niz w NHS) i pozniejszym zwrocie kosztow w UK? Nie mowie tu o naglych przypadkach typu zlamana noga tylko o planowanym leczeniu.

Dzieki za info :)

"Niech na Ziemi będzie przyjemnie, niech to się zacznie ode mnie."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mieszko

Post #2 Ocena: 0

2017-05-19 17:20:12 (7 lat temu)

Mieszko

Posty: 1536

Kobieta

Z nami od: 16-07-2009

Skąd: Hastings

Może pomoże:
http://www.nhs.uk/NHSEngland/Healthcareabroad/plannedtreatment/Pages/Introduction.aspx

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #3 Ocena: 0

2017-05-19 17:25:24 (7 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

W sprawie planowanego leczenia w innym kraju UE najlepiej wejdź na stronę NHS: www.nhs.uk/NHSEngland/Healtcareabroad/plannedtreatment.
Formularz S2 na początek! Powodzenia !!!
Znam sporo osób,które dostały zgodę na zabiegi w Polsce.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NieCzarnyKot

Post #4 Ocena: 0

2017-05-19 17:28:25 (7 lat temu)

NieCzarnyKot

Posty: 430

Kobieta

Z nami od: 05-08-2013

Skąd: bucks

O dzieki wielkie, poczytam o tym :) Tak wstepnie, orientuje sie moze ktos czy ten formularz tyczy sie tylko leczenia panstwowego (tzn w Polsce by to bylo NFZ) czy mozna rowniez uzyskac refundacje za planowane leczenie prywatne? Na stronie widze tylko wzmianki o "state-provided"

[ Ostatnio edytowany przez: NieCzarnyKot 19-05-2017 17:36 ]

"Niech na Ziemi będzie przyjemnie, niech to się zacznie ode mnie."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #5 Ocena: 0

2017-05-19 18:29:30 (7 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Niestety,refundacja kosztów leczenia tylko w ramach narodowych funduszy zdrowotnych.W Polsce NFZ a w UK NHS.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2017-05-19 18:48:08 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

A jak w Polsce leczy sie ktos na NFZ jak nie mieszka w Polsce na stale i nie ma ubezpieczenia zdrowotnego?

Nie mam doswiadczenia z wymiana kosztow pomiedzy UK a Polska, ale w przypadku rezydenta RoI to irlandzki odpowiednik NHS pokryl koszty leczenia prywatnego w Polsce. Nie pokryli calosci, ale jak pamietam to 70 procent kosztow i trzeba bylo szczegolowe faktury za kazdy zabieg z wyszczegolnionymi kosztami kazdego leku, uzytego sprzetu, opatrunkow etc. Oplat za wystawione faktory (za ktore w Polsce trzeba bylo placic)nie refundowali.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #7 Ocena: 0

2017-05-19 19:53:41 (7 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Najlepiej zasięgnąć dokładnych informacji w NHS.
Być może są wyjątki lub aktualne przepisy zezwalają na podjęcie leczenia w prywatnych placówkach medycznych.
Osoby,o których pisałem wcześniej,dostały refundację za leczenie w placówkach NFZ ale nie wiem,czy starały się w ogóle o leczenie w sektorze lecznictwa prywatnego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #8 Ocena: 0

2022-03-18 09:45:23 (2 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Moj syn ma mieć wycięte przerośnięte migdalki. Czekamy na list z NHS w tej sprawie jednak niewiadomo kiedy to nastąpi a kazdy lekarz jak go widzi gdy np ma anginę i idzie do gp pyta dlaczego mu jeszcze nie wycięli migdalkow. I tu pytanie czy jak nie dostane listu do wakacji i zrobie to prywatnie w Polsce to czy mogę domagać się zwrotu od NHS czy jednak to niemożliwe i sam musze zaplacic ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2022-03-18 09:48:43 (2 lata temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Moja znajoma zrobila operacje kregoslupa w Polsce, po wizycie u lekarza, powiedzieli jej, ze to pilna sprawa i operacja za tydzien. Panstwowy szpital, ale zaplacila jako nieubezpieczona w Polsce. Dostala refundacje za te opracje, ale nie chcieli oddac za jakies drobiazgi w stylu pobranie krwi.

Nie wiem czy oddadza za prywatne leczenie, ale mozesz sprobowac panstwowo w Polsce i jak dostaniesz rachunek, to wystapisz o zwrot w UK.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #10 Ocena: 0

2022-03-18 21:57:38 (2 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Jednak nieaktualne , poczekam do operacji w uk, dzwoniłem dzis do jednej z klinik w Polsce zajmującej się tematem, nie chodzi o kase bo akurat nie kosztuje to duzo ale jest ze tak powiem... skomplikowane, najpierw badania dziecka co rozumiem , ale pozniej skierowanie od lekarza ktory współpracuje z daną kliniką, na taką wizytę trzeba się umówić a dopiero później razem z tym skierowaniem zapisac na operacje , zazwyczaj jakis miesiac czekania, bezsens. Musialbym 3 razy z dzieckiem latać albo conajmniej miesiac w jednym miejscu w Polsce siedzieć

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,