MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mam wysoki cholesterol, ratunku!

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2019-06-30 21:13:54 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-06-30 21:00:38, Adacymru napisał(a):


Jutro bede robic ten https://www.mesniadanie-paprykarz-z-brazowego-ryzu-i-wedzonej-makreli.html-


Z brązowym ryżem jeszcze nie robiłam. Mam nawet w domu. Może na weekend zrobię :-)
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2019-06-30 21:19:01 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

W tym przepisie warzywa sa gotowane z ryzem, pewnie zeby uniknac smazenia i tluszczu. Ciekawa jestem jak wyjdzie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #3 Ocena: 0

2019-07-01 20:14:28 (5 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Polecam zrobić badania hormonalne. Czasem hormony są odpowiedzialne za wysoki cholesterol a zły i dobry to mit - HDL i LDL to ważne dla organizmu. Cholesterol jest substratem syntezy m.in hormonów płciowych (progesteron, estrogeny i testosteron) kortykosterydów (kortyzon), witaminy D3, kwasów żółciowych. Dlatego też warto zrobić badania na pęcherzy żółciowy. Ale klucz to hormony.

Ja zrobiłem sobie wakacyjny reset od aktywności fizycznej z powodu okuczliwej kontuzji - i z ciekawości wleciałem sobie w ketozę. Z nieznaczną suplementacją (vit C, elektorlity, minerały i dużo D3) jem w większości tłuste mięsa, piję tran z kryla i z ryby i inne takie wymysły ketogeniczne. Już dawno nie czułem się lepiej, straciłem jakieś 5kg w 6 tygodni a wyniki krwi włączając cholesterol nigdy nie były lepsze. Dobry sposób by nie stracić tkanki mięśniowej i nie roztyć się jak peppa z powodu ograniczonego poruszania.

A więć hormony i pęcherzyk żółciowy, więcej zdrowych tłuszczy (nośniki niezbędnych witamin) a mniej węgli, wyrobów mącznych i pszennych. Koniec z deserkami, podjadaniem słodkiego bo insulinka skacze, trzustka się męczy, żółć utyka w pęcherzyku bo jest niepotrzebna do trawienia kajzerek, croisantów czy chlebka. Gorąco polecam IF a nawet prolonged fasting. 70% sukcesu to dietka i dobry balans
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #4 Ocena: 0

2019-07-01 22:51:59 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
jem w większości tłuste mięsa, piję tran z kryla i z ryby i inne takie wymysły ketogeniczne. Już dawno nie czułem się lepiej, straciłem jakieś 5kg w 6 tygodni a wyniki krwi włączając cholesterol nigdy nie były lepsze. Dobry sposób by nie stracić tkanki mięśniowej i nie roztyć się jak peppa z powodu ograniczonego poruszania.


Jak to mówią-mądrego to i przyjemnie posłuchać. To mówisz że jak golonka to tyko z chrzanem, a jak boczuś to maksymalnie poprzerastany, pieczywo i ziemniory... bee, jak najmniej ruchu, podobuje mi się ta dieta, tylko ten tran i tabsy. Czy to konieczne? Nie można tego czymś zastąpić? Na ten przykład, sznapsem? Chyba się musze zawziąć i przejść na dietę. Tą dietę.:-]
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2019-07-01 23:09:53 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Drugi raz robiłem w życiu badania krwi , pierwszy raz rok temu . Lekarz powiedział że mam strasznie wysoki cholesterol , który co prawda spadł z zeszłego roku z 6.5 na 5.9 . Co to oznacza ? Bo mi nic nie mówi , nigdy się tym nie interesowałem .I jeszcze złe wyniki wątroby . Niestety w obu przypadkach to długoletnie nadużywanie alkoholu , jedzenie tłustego , brak sportu i ćwiczeń . Za dwa tygodnie jadę do Polski , ale powrocie biorę się za siebie . Jakieś ćwiczenia , sport , aktywne spędzanie czasu , zmiana diety i znaczne ograniczenie spożycia alkoholu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #6 Ocena: 0

2019-07-01 23:24:49 (5 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Polecam. Na początek 18:6 czyli jemy w okienku 6h. Tłuszcz to najlepsze źródło energii, nie ma napadów głodu ani chęci podjadania. Samopoczucie na plus, dużo energii. Pierwszy tydzień warto się przygotować, pojeść dużo sałatek z zielonych warzyw i owoce o niskim indeksie glikemicznym. Dzień postu tu i tam, pozwoli to na spalenie węgli zmagazynowanych w wątrobie. Czasem można też coś łyknąć dla zdrowotności, np. lampka martini super dry ma 0 węgli. Jak się ma już duże zapasy tłuszczyku to na początek więcej chudego mięska kosztem tłuszczyku - organizm zużyje go szybciej do zbilansowania deficytu kalorycznego i trawienia. Miesiąc, dwa i bedzie super. Obowiazkowo badania krwi na enzymy watrobowe i trzustkę. Zaletą jest, że jelita automatycznie pozbywają się złych bakterii czy drożdży, koniec bloating czy refluksów,zgagi. Jak wrócę walczyć ze słabościami natury fizycznej to naturalnie podniose wegle do 75-100g. Zainspirował mnie kolega, któremu po 3 miesiącach keto i prolonged fasting (posty 2-3 dniowe) niemal zeszła łuszczyca i przestał narzekać na bolące stawy. On nie może jeść nabiału więc suplementuje wapń. Tabsy to D3 a tran to nic strasznego, ja zaczalem uzywać w kapsułkach bo na czczo powoduje niezbyt przyjemne odbicia później. A i smak nie zachęca. :)

Jak się spali magazyn tłuszczu to cholesterol w krwi będzie gitara. No ale polecam zbadać hormony, u mężczyzn zbyt niski testosteron i zbyt wysoki estradiol to problemy z krążeniem i cholesterol. Za niski też jest zły. Dieta uboga w węgle i produkty przetworzone wyreguluje ten stan.

Najgorzej, że dwa browce mogą wybić z tego, ostatnio na beer festival piłem muszyniankę za to zjadłem pyszne żeberka bez żadnych bbq sosów.

Wielim, ogranicz węgle, ryże, chlebki a daj lniany tłoczony na zimno. Rybki, wołowina koniecznie w sosie własnym. Brokuły, kalafior, 10s do wrzątku nie tracą właściwości. Zielone warzywa, trochę ruchu i bedzie dobrze. Do zwyklej wody daj szczypte soli magn-potasowej i masz elektrolity zamiast tych slodzonych albo slodzikowych badziewi. Ogranicz picie alko, kup essentiale forte, liv52 i enzymy trzustkowe na poczatek a jak masz się już napić to kup NAC - n- acetylocysteina i daj tak z 3g przed piciem. Zrób wyniki po 3 miesiacach i pogadamy. I licz kalorie, jezdzisz malo sie ruszasz a tluszcz jest wysoko kaloryczny. Tluste jedzenie jest zle jak dorzucisz chleba i makaronow i zapijesz lucozade. Jak organizm nie ma cukru spali tluszczyk a ketony sprawia, ze bedziesz sie lepiej czul. Tylko najpierw podlecz watrobe. A w PL tanio wychodza badania hormonow, zrob testosteron, e2, shbg, tarczyce. 200zl a bedziesz wiedzial skad ruszasz.

[ Ostatnio edytowany przez: Jurny_Jurek 01-07-2019 23:43 ]

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #7 Ocena: 0

2019-07-01 23:44:56 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie chleje od ponad dwóch lat, ani grama, żrę zieleninę, jak nie przymierzając, jakiś parzystokopytny. Cukier, nie pamiętam co to, mięso... tylko okazjonalnie i to najczęściej chuda kurzęcina i wiecie co.... mam to w dooopie, wracam do starych nawyków, mam sobie odmawiać wszystkiego, po to tylko żeby parę lat dłużej pojeździć na wózku, nie pamiętając kim byłem i kim jestem?

Obrazek
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #8 Ocena: 0

2019-07-01 23:51:35 (5 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Nie masz problemow z cholesterolem, nie pijesz, jesz trawe zamiast ją palić, słodzisz bez cukru i skubiesz ekologiczne kury. Faktycznie, żyje się raz. Czas na golonkę z jakimś wyżej procentowym albo grzybki. Grunt, że masz cholesterol w normie więc po co się katujesz.

Po twoim poście też mnie wzięło na podsumowanie - jutro wtorek zamawiam se pizze. Na pohybel cholesterolowi i innym zdrowożercom.

[ Ostatnio edytowany przez: Jurny_Jurek 01-07-2019 23:53 ]

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #9 Ocena: 0

2019-07-02 00:01:35 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Bo ku..a, przez gupi przypadek mój GP odkrył że poziom cukru w mej, wielokrotnie rozrzedzanej krwi, przekroczył wszelakie normy, jak nie przymierzając, radiacja po katastrofie czarnobylskiej i tak mnie omotał, starego przecherę, że odmieniłem swe życie o 180 stopni. Ale koniec z tym, jak mi golonka miła.
Cytat:
Na pohybel cholesterolowi i innym zdrowożercom.

[ Ostatnio edytowany przez: darraj 02-07-2019 00:05 ]

"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

adamdrang

Post #10 Ocena: 0

2019-07-02 00:43:22 (5 lat temu)

adamdrang

Posty: 88

Mężczyzna

Z nami od: 05-11-2013

Skąd: Norfolk

Wiele badań wykazało, że osoby z wysokim poziomem cholesterolu są zdrowsze pod wieloma względami niż osoby o niskim poziomie cholesterolu.
Mozna miec nawet poziom 500 i wszystko bedzie OK, wazne jakie masz jednoczesnie poziom homocysteiny, D3, K2
"trzebać nam było szukać nowego wroga jak tu pod bokiem znalazł się stary?"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,