MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mam wysoki cholesterol, ratunku!

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

zuczek2246

Post #1 Ocena: 0

2017-01-17 18:25:05 (7 lat temu)

zuczek2246

Posty: 1422

Mężczyzna

Z nami od: 24-07-2015

Skąd: City

Cytat:

2017-01-17 08:01:26, halipot napisał(a):
Hej, tak jak w temacie, mam wysoki cholesterol, ratunku! Po zrobieniu badań okazało się, że mam 278 jednostek, a norma to 200!



Moje pytanie brzmi . Na podstawie jakich badań jest norma 200 ?
Bo królik zmarł karmiony tłuszczem ?

W latach 80 tych, amerykański Instytut Chorób Serca Płuc i Krwi, starał się o zdobycie ogromnych funduszy z kongresu amerykańskiego na potężne badania zgodne z wprowadzanym Narodowym Programem Edukacji o Cholesterolu. Planowano do tego włączyć bardzo dużą liczbę Amerykanów.

Wiedziano jednak, że stosując tylko dietę nie będzie możliwe obniżenie poziomu cholesterolu poniżej 200 mg/dl. To z kolei, pozwalałoby naukowcom prowadzącym te badania wydać rekomendację, że w zasadzie wszyscy Amerykanie powinni stosować środki obniżające poziom cholesterolu jakie wtedy starał się wprowadzić na rynek przemysł farmaceutyczny. Zaczęto więc głośno mówić, żeby obniżać obywatelom amerykańskim poziom cholesterolu stosując statyny.

Wielu lekarzy amerykańskich bardzo ostro protestowało. Twierdzili oni i mieli rację, że nie wolno w sposób sztuczny obniżać poziomu cholesterolu w taki sposób jaki był proponowany przez przemysł farmaceutyczny. Przez wiele lat wiadomo było że normalny poziom cholesterolu u zdrowego człowieka wahał się od 220 do 280 mg/dl. Spory pomiędzy lekarzami bardzo nie odpowiadały przemysłowi farmaceutycznemu. W związku z tym w grudniu 1984r zwołano tzw. „The Consensus Conference”, gdzie celem tej konferencji było doprowadzenie do pewnego rodzaju ugody pomiędzy lekarzami odnośnie normy dla cholesterolu. Prezydium tej konferencji stanowiło trzech lekarzy : Cleeman, Lenfant, i Rifkin.
Na kilka minut przed rozpoczęciem konferencji, wszyscy trzej rozmawiali na temat: jaka powinna być ta NORMA.

Tak się złożyło, że obok nich stała dr Mary Enig, która jest znanym i niezwykle szanowanym w USA biochemikiem. Dr Mary Enig ujawniła publicznie szczegóły tej rozmowy, gdzie jeden z tych lekarzy, powiedział wprost: „normalna nie może wynosić 240, musi to być 200 przeciwnym wypadku nie będziemy mieć odpowiedniej liczby ludzi do testowania”(!).

Tak też się stało. Na konferencji tej ustalono, że prawidłowy poziom cholesterol u człowieka nie może być wyższy niż 200mg/dl. Następnego dnia, w USA było już 16 milionów Amerykanów “chorych na cholesterol”, bo jak oszacowano, tyle osób miało poziom cholesterolu wyższy niż 200mg/dl. Ta sztuczna “norma” poszła w świat, trafiła również do Polski. Można było już rozpocząć sprzedaż statyn na bardzo dużą skalę.


Cholesterol jest KONIECZNY do prawidłowego funkcjonowania układu endokrynologicznego.
Cholesterol jest niezbędny do tego, aby organizm mógł wytworzyć odpowiednią ilość hormonów.
Kobiety potrzebują więcej cholesterolu niż mężczyźni, ponieważ wytwarzają więcej hormonów niż mężczyzna.
Bez odpowiednio wysokiego poziomu cholesterolu niemożliwe jest wytworzenie odpowiedniej ilości witaminy D, a to prowadzi do znacznie podwyższonego ryzyka wystąpienia prawie każdej choroby przewlekłej.



Z różnych badań epidemiologicznych wynika, iż 75% pacjentów po udarze mózgu i ponad 50% zawałowców ma normalny albo niski poziom cholesterolu. To najlepszy dowód na to, że hipercholesterolemia nie jest jedyną przyczyną miażdżycy.

W USA mają 3 lata na wyprowadzenie z rynku margaryn , bo zagrażąją życiu człowieka .
To są te same organizacje , które przez lata wmawiały ludziom , że margaryna jest zdrowa.
A u nas w Polsce w sklepikach dla dzieci sprzedaje się jako zdrową żywność.

Od ok. 30 lat wiadomo, że przyczyną miażdżycy są stany zapalne naczyń krwionośnych, jednak dziwnym trafem nikt teorii hipercholesterolowej nie dementuje, bo nikt nie ma w tym interesu. Straszenie cholesterolem jest na rękę producentom olejów i margaryn, a także branży farmaceutycznej, który zarabia krocie na sprzedaży statyn, czyli leków obniżających poziom cholesterolu.
Oczywiście o skutkach ubocznych statyn (np. zanik mięśni, upośledzenie funkcjonowania mózgu) nawet się nie wspomina. Najważniejszy jest biznes, wszystko inne się nie liczy.


Cholesterol łączy się z wapniem tworząc blaszkę miażdzycową.
Czemu nie obniża się wapnia , jeżeli tak jak cholesterol jest budulcem czegoś co może nas zabić?

Większym ryzykiem o 6-7 razy od cholesterolu jest palenie papierosów , a 40 RAZY HOMOCYSTEINA.

Badania na nią powinnismy sobie robić , jeżeli chcemy uniknąć udaru czy zawału.

W skrócie , żeby odwrócić chorobę i zmniejszyć cholesterol powinno się jeść tak jak ktoś wyżej napisał po kilka żółtek na miękko dziennie albo brać witaminy B Complex , bo potrzebujemy jak najwięcej witamin B6, B9(kwas foliowy ) i B12.

Tutaj macie więcej o tym:

http://naturalna-medycyna.com.pl/homocysteina-cholesterol-zawal-witamina-b12-homocysteina-.html


U lekarzy tego nie usłyszycie.
Mój przykład sprzed kilku dni.

Jeden lekarz wysłał mnie do drugiego , bo nie umiał zdiagnozować objawów.

Drugi powiedział , że nic złego się nie dzieje , ale masc mi nie pomoże i musi mnie wysłać na badania krwi , żeby sprawdzić cholesterol.

Kiedy zapytałem się o HOMOCYSTEINĘ i badania , to nie wiedział co dzieje się , ale sprawdził na GOOGLE potwierdzając , że wypadałoby zrobić na to badania , ale nie może mnie wysłać , bo nie mają tego refundowanego w swoim koszyku świadczeń ...

A na koniec link do regulaminu forum o którym zbyt czesto chyba zapominasz:

http://www.mojawyspa.co.uk/forum-regulamin

[ Ostatnio edytowany przez: zuczek2246 17-01-2017 19:20 ]

Uwaga moderatora: (11+1)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #2 Ocena: 0

2017-01-17 18:37:07 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Pojechali na tym wózku sprzedawcy zemsty hitlera , syntetycznego masła, czyli margaryny.
Oraz sprzedawcy oleju :))
Ale też nawet pojawiały się jajka obniżające cholesterol.
był był szał, pamiętam.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

batoniak

Post #3 Ocena: 0

2017-01-17 20:30:41 (7 lat temu)

batoniak

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 10-01-2017

Skąd: Londyn

Ja obecnie stosuje dietę niskocholesterolową, minimalnie spadł mi cholesterol, ale to dopiero po jakiś 2 tygodniach pojawiły się efekty

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cartok

Post #4 Ocena: 0

2017-01-19 22:05:04 (7 lat temu)

cartok

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 19-01-2017

Skąd: Birmingham

Odnośnie diety można skorzystać z porad dietetyczki. To tak dużo nie kosztuje, sama korzystałam to wiem o czym pisze…

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

doreka

Post #5 Ocena: 0

2017-01-21 10:35:49 (7 lat temu)

doreka

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 12-01-2017

Skąd: Londyn

Pytasz co można zrobić aby obniżyć cholesterol? Moja odpowiedź brzmi: oczywiście dieta gdzie unikasz tłuszczy zwierzęcych, zastępujesz je roślinnymi, unikasz serów żółtych, jajek, podrobów, ograniczasz mięso czerwone, jesz warzywa i owoce.... Ważna jest też wzmożona aktywność fizyczna: ćwiczenia obniżają zły cholesterol!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #6 Ocena: 0

2017-01-21 11:19:44 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Dobry cholesterol... zły, a w jajkach:
"Jedno jajko zawiera około 200 mg cholesterolu, nie jest to duża ilość w porównaniu z jego endogenną produkcją. Co więcej, w świetle najnowszych badań cholesterol w jajkach, nawet przy spożywaniu dwóch jaj dziennie, ma niewielki wpływ na poziom cholesterolu we krwi. Według niektórych naukowców obecność i proporcje tłuszczy zawartych w jajkach do cholesterolu pozwalają na regulację pracy wątroby i utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Palenie papierosów, picie alkoholu, nadwaga, brak aktywności fizycznej, dieta bogata w tłuszcze zwierzęce, pełnotłuste produkty mleczne, słodycze - te wszystkie czynniki znacznie bardziej przyczyniają się do wysokiego poziomu cholesterolu we krwi."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

esana10

Post #7 Ocena: 0

2017-01-21 19:15:41 (7 lat temu)

esana10

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 13-01-2017

Skąd: Londyn

Z cholesterolem jest tak że 80% produkuje organizm jedynie 20% pochodzi z diety, dlatego dietą można go obniżyć o około 20%. Moja mama ma zbyt wysoki cholesterol i jest to dziedziczne w w rodzinie, jej mama również miała i ja mam też początki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

fabiko

Post #8 Ocena: 0

2017-01-22 14:01:05 (7 lat temu)

fabiko

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 13-01-2017

Skąd: Londyn

To chyba zależy jak wysoki jest poziom cholesterolu. Dieta może zdziałać wiele tak jak dziewczyny pisały już rezygnacja z produktów zwierzęcych na rzecz tych pochodzenia roślinnego. Ale nie zgadzam się co do alkoholu. Odrobina wina lub piwa (ale bardziej czerwone wino) jest wskazana. Margaryna - trzeba czytać co jest na pudełku - jeżeli ma tłuszcze utwardzone to odpada. No i cholesterol jest dobry i zły. Zły (LDL) osadza się na ściankach naczyń krwionośnych a dobry (HDL) go wymiata.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2019-06-30 21:00:38 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Mialam kontrolne badania krwi i chociaz spadl poziom (zlego) cholesterolu, to dalej jest ponad norme. Poprzednie badania mialam 3 miesiace temu i robione byly po intensywnych miesiacach cwieczen (min 4 razy w tygodniu zajecia na silowni, plus min 5 razy w tygodniu plywanie przecietnie 30-40 dlugosci basenu na kazde wyjscie) - lekarz byl zadowolony ze spadku cholesterolu. Dwa i pol miesiaca nie chodze na silownie, ze wzgledow medycznych, odzywiam sie jak zwykle czyli staram sie jesc zdrowo juz od dawna, ograniczylam juz dawno jedzenie tlustych rzeczy, smazone od swieta, slodycze staram sie ograniczyc do minimum, owoce i warzywa sa glownymi goscmi diety, ryby jem min 3 razy w tygodniu. Miesa jem malo, maslem postrasze chleb tylko. W tym czasie bez silowni spadek cholesterolu byl w tym samym tempie, co wczesniej z silownia. DO silowni napewno wroce niedlugo, ale musze podkrecic diete na obnizenie cholesterolu, sczegolnie ze juz jestem na lekach na nadcisnienie, i w spadku po przodkach to mamy w rodzinie. Szukam porad, i znalazlam jakies zestawy dan, ale ja musze sie przestawic w glowie, zeby za schematem podazac...

Moze komus sie przyda, a jak macie lepsze pomysly, linki to podajcie.


Obrazek



https://polki.pl/dieta-i-fitness/zdrowe-odzywianie,dieta-na-cholesterol-jadlospis-na-7-dni,10036400,artykul.html

Jutro bede robic ten https://www.mesniadanie-paprykarz-z-brazowego-ryzu-i-wedzonej-makreli.html- konefka chyba podawala swoj przepis kiedys, ten ma brazowy ryz - kupilam wholegrain, pewnie bedzie ok...
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #10 Ocena: 0

2019-06-30 21:05:50 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

warto wprowadzic do diety maslo i olej kokosowy ktore z tego co sie zorientowalem pomagaja "walczyc" ze zlym cholesterolem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,