MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Alternatywne leczenie raka

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 2 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2015-03-04 00:53:03 (9 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2015-03-03 23:53:17, ie2ox4-b napisał(a):
Ja jeszcze raz napiszę że najlepszym lekarstwem jest nadzieja na lepsze jutro. Jeżeli zdrowego zbadasz i powiesz mu że umrze ... to też potrafi go zabić. Nie mówię o tej śmierci co wie każdy, tylko o tej nieplanowanej.
siła umysłu


Tu już zahaczamy o kolejny wątek, psychologi.
Ale zgadza się, stan psychiczny ma wpływ na zdrowie.

A zależność jest tyleż złożona co i prosta.
Złożona bo stan psychiczny ma wpływ na hormony, a zwłaszcza endrofiny.

Skoro widzimy wszytko szaro, chormony nie działają prawidłowo, organizm przestaje działać prawidłowo.

Zaczyna się system zwrotny, spada samopoczucie, widzimy jeszcze bardziej w szarych kolorach, zaczynamy dokonywać coraz mniej racjonalne i coraz mniej zdrowe decyzje.
I te na temat jedzenia, i leczenia, ale i pod względem decyzji życiowych.
I znowu, jemy gorzej, łykamy coraz więcej pigułek na dolegliwości, jesteśmy coraz mniej przyjemni dla innych, bo się zle czujemy... zaczyna się robić pusto ... czujemy się samotni...
Nic się nie chce ... czujemy się coraz gorzej, łykamy kolejne pigułki, organizm podlega coraz większej destrukcji...

Silna psychika i pozytywne myślenie, pomaga w podejmowaniu lepszych decyzji, ale też regeneracji organizmu.
A to jest ważne przy każdej chorobie.

Pewnie że jak jest złośliwy rak ktory rozwala cały kod genetyczny i komórki to nic nie pomoże, ale raka podobno ma każdy z nas, tylko silny organizm nie pozawala na rozwój.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

buszko

Post #2 Ocena: 0

2015-03-04 09:34:49 (9 lat temu)

buszko

Posty: 764

Kobieta

Z nami od: 22-12-2012

Skąd: Wonderland

Cytat:

2015-03-03 23:46:45, Eddmund napisał(a):
Gdy piszę o leczeniu, to piszę o radio- i chemioterapii, czyli podstawowych narzędziach w konwencjonalnym leczeniu raka. Organizm jast bardzo osłabiony w czsie takich terapii i ładowanie w siebie nieznanych substancji w takim okresie jest naprawdę głupotą.

Niktórym ludziom wyłącza się zdrowy rozsądek gdy słyszą że coś jest "naturalne", bo wszysto co naturalne i stosowane od wieków to przecież zdrowe. Ile z oferowanych ziół, preparatów i substancji alternatywnych przeszło rygorystyczne testy jakim poddawane są tradycyjne leki. Ile z tych preparatów przetestowano na reakcję z lekami stosowanymi w leczeniu raka.

Przy każdym leku i szczepionce jest szczegółowa ulotka opisująca dokładnie skład, działanie efekty uboczne. Preparaty alternatywne takich ulotek nie mają, bo takie gruntowne zbadanie działania dużo kosztuje. No i teraz jak popatrzymy na takie ziółka czy wodę z cukrem, które rzekomo nie mają żadnych efektów ubocznych i interakcji, to może się wydawać że branie ich nic nie szkodzi.


zatem jeszcze bardzo mało wiesz. Jeśli chodzi o leki to chodzi tylko o kasę, wielkie koncerny i nabijanie ludzi w butelkę, nie wspomnę już o umowach zawieranych przez lekarzy z firmami farmaceutycznymi.
słyszałeś o cipronexie? Jest to chemioterapeutyk z grupy fluorochinolonów przepisywany głównie za zapalenie dróg moczowych. Skutki uboczne nie są opisane w ulotce. Ludzi stają się nawet niepełnosprawnymi. Lekarze udają że nie ma problemu. Sprawa w toku. Żeby wdrożyć lek na rynek wystarczą z góry narzucone testy i badania. Żeby wycofać lek który szkodzi, trzeba najpierw to udowodnić, trzeba na to czasu, dowodów , badań droższych niż te które wprowadzają na je na rynek.
Tu kasa rządzi :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2015-03-04 10:25:35 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Eddmund

Post #4 Ocena: 0

2015-03-04 10:37:05 (9 lat temu)

Eddmund

Posty: 200

Mężczyzna

Z nami od: 28-09-2010

Skąd: Manchester

Cytat:

2015-03-04 09:34:49, buszko napisał(a):

zatem jeszcze bardzo mało wiesz. Jeśli chodzi o leki to chodzi tylko o kasę, wielkie koncerny i nabijanie ludzi w butelkę, nie wspomnę już o umowach zawieranych przez lekarzy z firmami farmaceutycznymi.
słyszałeś o cipronexie? Jest to chemioterapeutyk z grupy fluorochinolonów przepisywany głównie za zapalenie dróg moczowych. Skutki uboczne nie są opisane w ulotce. Ludzi stają się nawet niepełnosprawnymi. Lekarze udają że nie ma problemu. Sprawa w toku. Żeby wdrożyć lek na rynek wystarczą z góry narzucone testy i badania. Żeby wycofać lek który szkodzi, trzeba najpierw to udowodnić, trzeba na to czasu, dowodów , badań droższych niż te które wprowadzają na je na rynek.
Tu kasa rządzi :)


Ehhh, kolejna zwolenniczka spiskowej teorii dziejów: wielkie koncerny farmaceutyczne mają wszystkich w kieszeni i trzymają nas maluczkich jak baterie w matriksie.

Decyzję dotyczące zdrowia podejmuję na podstawie dostępnych informacji. Stan nauki się zmienia, medycyna postępuje do przodu i nierzadko leki które uważano za dobre okazują się szkodliwe. Wszystko to przyjmuje do wiadomości i jestem w stanie przynajmniej częściowo ocenić ryzyko, bo tradycyjna medycyna podlega kontroli i reguły gry są znane.

Mój problem z alternatywną szarlatanerią jest taki, że produkty, terapie itp nie są naukowo testowane, więc nie ma wiarygodnych informacji dotyczących ich składu, działania czy efektów ubocznych. Bez tych informacji nie jestem w stanie ocenić ryzyka. Nie wiem czy zażywając dane zioła szansa że uszkodzę sobie nerki jest 1:50 czy 1:100,000. Nie wiem co się stanie gdy przypadkiem przedawkuję.

Alternatywne produkty i firmy szybko pojawiają się i znikają. Jako dowody skutecznego działania pokazywane są klipy na youtube rodziców ocierających łzy szczęścia, bo ich dziecko spisane na straty przez lekarzy ozdrowiało po lewatywie z kawy czy zjedzeniu ekstraktu z egzotycznych ziół.

Używanie argumentu o szkodliwości tradycyjnego leku do promowania alternatywnych terapii jest zwykłym nadużyciem. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
Osobiście nie mam żadnego szacunku dla osób promujących wszelkiego rodzaju medyczną hucpę, bo żerują na ludziach którzy są z reguły w najcięższym okresie swojego życia i wtedy często logiczne myślenie ustępuje wiarze i nadzieji. Łatwiej można wtedy zarobić.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

paposki19

Post #5 Ocena: 0

2015-03-04 12:36:05 (9 lat temu)

paposki19

Posty: 1014

Mężczyzna

Z nami od: 19-11-2007

Skąd: SUFFOLK

Eddmund niestety,ale niekiedy "niekonwencjonalne preparaty,leki,ziola"moga wchodzic w reakcje z chemioterapeutykami
O Nadziejo... Matka glupich Cie nazwali-ludzie glupi,ludzie mali...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

Alter_Ego

Post #6 Ocena: 0

2015-03-04 14:46:55 (9 lat temu)

Alter_Ego

Posty: 1486

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 14-04-2010

Skąd: .

Cytat:

2015-03-03 22:37:19, Eddmund napisał(a):
... Jednakże w przypadku raka, gdy leczenie konwencjonalne jest bardzo ciężkie dla organizmu to wszelkie alternatywy powinny być odstawione żeby nie pogarszać sytuacji.


Hemp Oil, Ale to raczej dla ludzi dla których konopie nie są czymś po czym się umiera.



Jedyne co może na początku przysparzać pewnych problemów to pierwsza ekstrakcja. Jeśli nie wywołasz pożaru to dalej pójdzie już z górki.

Pozdrawiam kumatych :-8

[ Ostatnio edytowany przez: Alter_Ego 04-03-2015 14:54 ]

"Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat." S.J.Lec

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Awa

Post #7 Ocena: 0

2015-03-04 15:08:52 (9 lat temu)

Awa

Posty: 264

Z nami od: 02-08-2006

Skąd: Manchester

Cytat:

2015-03-04 10:37:05, Eddmund napisał(a):

Mój problem z alternatywną szarlatanerią jest taki, że produkty, terapie itp nie są naukowo testowane, więc nie ma wiarygodnych informacji dotyczących ich składu, działania czy efektów ubocznych. Bez tych informacji nie jestem w stanie ocenić ryzyka. Nie wiem czy zażywając dane zioła szansa że uszkodzę sobie nerki jest 1:50 czy 1:100,000. Nie wiem co się stanie gdy przypadkiem przedawkuję.


Problem pojawia sie gdy wszystko zawodzi i nagle odpowiedz-cud pojawia sie w internecie. Kilka osob z jak najlepszymi zamiarami radzilo mi leczyc egzeme u dziecka kremami przygotowanymi wedlug 'tradycyjnej medycyny chinskiej'. W Manchesterze, kolebce chinskiej medycyny, jak powszechnie wiadomo.
Na szczescie znalazlam dane badan przeprowadzonych na takowych specyfikach w Kanadzie i okazalo sie, ze oprocz ziol zawieraja one bardzo czesto tak wysoki procent sterydow, ze zadna firma farmaceutyczna nie dostalaby pozwolenia na ich produkcje. Oczywiscie 'dzialaja' blyskawicznie i oczywiscie po odstawieniu trzeba i tak szukac pomocy u normalnego lekarza, tyle ze czesto jest za pozno. I taki lekarz musi wysluchiwac, ze 'ziola pomogly'.
Moja najlepsza przyjaciolka przywiozla mi kilka lat temu masc 'od Benedyktynow' wedlug 'starej receptury' i tylko moj maz okazal przytomnosc umyslu i wyrzucil z komentarzem 'jak dla mnie to ta receptura jest zbyt tajemnicza, zeby ryzykowac'.
Awa

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2015-03-04 15:16:51 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Kazdy postepuje jak uwaza i wybiera co uwaza za stosowne.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2015-03-04 15:40:07 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #10 Ocena: 0

2018-11-19 14:54:28 (5 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

,,Chemioterapia traktowana jest przez większość lekarzy jako najlepsza metoda walki z rakiem. Tymczasem badania pokazują, że nawet 50 procent pacjentów zabijają podawane im lekarstwa, a nie sama choroba. Śmiertelność związana z podawaniem chemioterapii wzrasta w przerażającym tempie…



Badacze z Public Health England i Cancer Research UK przeprowadzili przełomowe badanie, w którym po raz pierwszy zajęli się liczbą zgonów pacjentów z chorobą nowotworową, którzy zmarli w ciągu 30 dni od rozpoczęcia chemioterapii.

Wszystko wskazywało na to, że to właśnie ta metoda leczenia, a nie sam rak, była bezpośrednią przyczyną ich śmierci.

Chemioterapia zabija
Analizując śmiertelność pacjentów onkologicznych w szpitalach w Wielkiej Brytanii, naukowcy odkryli przerażający związek między ich zgonami a chemioterapią.

Zgromadzili dane dotyczące wszystkich kobiet z rakiem piersi i wszystkich pacjentów chorych na raka płuc, mieszkających w Anglii, którzy ukończyli 24 lata i rozpoczęli przyjmowanie cyklu chemioterapii w 2014 roku.

Okazało się, że w całej Anglii około 8,4% pacjentów z rakiem płuc i 2,4% pacjentek z rakiem piersi zmarło w ciągu jednego miesiąca od podania chemii."
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,