MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 4 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2015-02-09 22:50:27 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2015-02-09 22:14:57, MankaBanka napisał(a):
No...znowu wiesz lepiej...ehh żal mi cie...powodzenia w tych fizykoterapia jak je znajdziesz jakimś cudem tu..

Jeden z takich cudow-gusel, ktore sa dosc popularne w UK, wbrew opinii 'profesjonalistow':
hydroterapia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malinowka

Post #2 Ocena: 0

2015-02-10 02:50:23 (9 lat temu)

malinowka

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie jestem ani lekarzem, ani fizjoterapeutą, za to problemy z kręgosłupem mam od 2008 roku. Za pierwszym razem, kiedy mnie porządnie połamało stwierdzono dyskopatię lędźwiową i dostałam skierowanie na fizjoterapię. Gdybym wiedziała jak to będzie wyglądać, to bym pewnie nie poszła. Pani fizjo potraktowała mnie drewnianym wałkiem, na moje oko do kupienia w sklepie " wszystko po 5 złotych" oraz akupunkturą. Dwudziesty pierwszy wiek, Europa zachodnia, Cambridge. (Tak na marginesie w szpitalu Addenbrookes'a do dziś z powodzeniem stosują pijawki). Po trzech miesiącach tej terapii zapomniałam na parę lat co to jest kręgosłup, zero problemów, zero tabletek, a robiłam różne dziwne rzeczy. Natomiast medycyna nowoczesna, jedyne co miała mo do zaproponownia w tym czasie to albo zastrzyk sterydowy albo operacja. To tyle w temacie gusła i obrzędy ludowe kontra nowoczesna medycyna:-8
Teraz sytuacja wygląda troszkę inaczej, operacja pewnie mnie nie minie, ale pchać się nie będę. Na pociechę dla założyciela wątku, lepiej mieć popusty kręgosłup w odcinku lędźwiowym niż szyjnym. W pierwszym przypadku sparaliżuje Cię tylko od pasa w dół, w drugim po całości. Tak mi kiedyś powiedział specjalista:-8
" Płakać trze­ba w spo­koju. Tyl­ko wte­dy ma się z te­go radość."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ynop79

Post #3 Ocena: 0

2015-02-10 07:07:51 (9 lat temu)

ynop79

Posty: 634

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2013

Skąd: DOVER

Cytat:

2015-02-09 17:49:52, Forumowicz1 napisał(a):
Ciekawe czy trolle czy moze tak maja ze zatrzymali sie z rozwojem wiedzy w latach 70 ubieglego wieku?

nie ma to jak przeczytac "najnowsze" cos w internecie i zostać guru na forum - boki zrywać
jak bedziesz miał kontak z prawdziwymi ludzmi i prawdziwymi problemami to możemy zacząć dyskusje

wracając do tematu:

kazdy przypadek jest inny i my tu mozemy jedynie wskazać dziedziny którymi mozna sie zainteresować
polecam konsultacje z roznymi lekarzami bo bardzo się można zdziwić co do sposobów leczenia danego przypadku

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2015-02-10 07:47:34 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2015-02-10 08:08:00 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2015-02-10 08:19:53 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ynop79

Post #7 Ocena: 0

2015-02-10 08:42:08 (9 lat temu)

ynop79

Posty: 634

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2013

Skąd: DOVER

nie mozna zapominac o ważnej kewsti wyeliminowaniu przyczyn
wielu zawodowych kierowców było zmuszonych się przekwalifikować itd

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2015-02-10 08:52:13 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Fizykoterapia jest tylko prywatnie z zupelnie innych powodow. Fizjoterapeuci i salki cwiczen przy szpitalach/osrodkach zdrowia sa po prostu tansze w eksploatacji w ramach publicznej sluzby zdrowia. Same zabiegi - cwiczenia tez minimalizuja koszty.
W UK, na terenie Europy popularne byly spa, wyjazdy do wod, dostepne tylko ludziom zamoznym, przyjezdzajacym z wlasnym lekarzem i sluzba.
Natomiast obecna dzialanosc sanatoryjna sensu stricte na kontynencie stala sie dostepna szerszej spolecznosci, sanatoria obejmuja nie tylko socjalizacje, korzystanie ze zrodel wod mineralnych,ale i zabiegi fizykoterapeutyczne, gdyz jest istniejaca baza takich osrodkow pod egida publicznego lecznictwa.

W UK taka baze trzeba by bylo tworzyc od podstaw, wydatkowac na sprzet i obsluge w ramach NHS, a to po prostu sie nie oplaca.

PS.Co do profesjonalizmu fizjoterapeutow, pierwsze spotkanie, urocza pani wmawia mi bole miesniowe, gdy diagnoza lekarska i pacjent mowia o problemie z dyskiem. Na spotkanie przyszlam w niezlej kondycji, po 'badaniu' i paru 'cwiczeniach' trzeba bylo odczekac na dzialanie lekow p/bolowych i maz odwozil na wozku, nie bylam w stanie sie ruszyc, tydzien w lozku, nim moglam sie doczolgac do lazienki.
Od tego czasu nauczka, by jakikolwiek 'profesjonalista' siedzial metr od pacjenta i w jego zasiegu wzroku, pierwsze - nie szkodzic...

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 10-02-2015 08:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2015-02-10 09:15:01 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nie_z_tej_bajki

Post #10 Ocena: 0

2015-02-10 09:18:17 (9 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Aż się zalogowałam czytając to wszystko...

Jakieś 4 lata temu kiedy zaczęłam skarżyć się na bóle kręgosłupa lędźwiowego, olano mnie ciepłym moczem za przeproszeniem.
Potem 'wyszła' endometrioza, która niestety daje takie m.in objawy, jak ostre bóle tegoż miejsca plus kilka innych 'miłych' i ciekawych rzeczy. 'Krojenie' mnie przynosi ulgę na kilka tygodni, po czym wszystko wraca od nowa. Ale... trafiłam raz na lekarza, który nie wiązał tych bóli tylko z endo. Wysłano mnie na 'rehabilitację', po której wychodziłam gorzej połaman, niż przed wejściem. Zrezygnowałam więc, ale wczesniej wynegocjowałam z fizjo MRI, który pokazał zmiany w tej okolicy kręgosłupa oraz ucisk dwóch kręgów na nerwy, przez co m.in rwa kulszowa i ostre bóle. Na tym zakończono moje leczenie, nie zostałam wysłana do specjalisty, nie omówiono ze mną dalszego postępowania, nie wysłano mnie do 'pain clinic' itd, itd. Dostaję cocodamol plus mefenamic acid, ale niestety ten drugi nagle przestano produkować chyba, bo wiecznie jest out of stock w każdej aptece i hurtowni. Dostałam więc Oramorph w kroplach, bo po Tramadolu który próbowano wcześniej, nie jestem zdatna do życia. Jednak morfinę biorę już w ostateczności, bo po niej kac gorszy niż po dobrym piciu. Z Amitryptyliny również zrezygnowałam, bo mogłam ją brać tylko na noc, a w nocy to ja muszę niestety czuwać, a nie spać jak kamień... :-(
Większość ćwiczeń odpada, bo ból jest ciągły i naprawdę upierdliwy. Najgorzej kiedy idzie w nogi i potem ciężko wstać z łóżka przez kolejnych kilka dni.
Kiedy wspomniałam, że lekarz z Polski który widział moje MRI ( poprosiłam płytę i wysłałam do PL na konsultację wstępną ) zaproponował krioterapię m.in, to zapytano mnie "a po co?!" i że nie mają.
Więc rozwalam sobie wątrobę p/bólowymi, bo funkcjonować jakoś trzeba.

[ Ostatnio edytowany przez: Nie_z_tej_bajki 10-02-2015 09:19 ]

Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,