MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 3 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

keramczak

Post #1 Ocena: 0

2015-02-09 21:22:37 (9 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

Wracajac do dyskusji ,fizjoterapeuta zalecil mi cwiczenia na "pelvic tilts, standing"...

#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2015-02-09 21:25:55 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2015-02-09 09:26:04, karjo1 napisał(a):
Zelatyna/glukozamina dzialaja na tkanke laczna, wspomagaja maz w torebkach stawowych.

Przy skrzywieniu kregoslupa rehabilitacje mozna sobie samemu wprowadzic w domu,podobnie jak w przypadku wiekszosci problemow z narzadami ruchu, dyskopatia.
Lekarz na poczatek zaleci srodki p/bolowe, by bol nie hamowal aktywnosci fizycznej, potem zaleci ruch, np.basen, tai chi itp.
Przy powracajacych bolach moze wyslac do fizykoterapeuty po plan cwiczen do wykonania pod jego okiem i regularnych powtorzen w domu.


Cytat:

2015-01-14 22:25:56, Forumowicz1 napisał(a):
Glucosamine moze pomoc ale nie zawsze i wszystkim. National Institute of Clinical Excellence zaleca ja brac na probe, ale nie poleca przepisywac przez GP w zwiazku z slabymi wynikami klinicznymi.
Popieram, trzeba przejrzec cwiczenia i ewentualnie wyeliminowac zbyt obciazajace czy skrocic czas obciazenia.


Wprawdzie z innego topiku, ale wyglada na to,ze sam promujesz 'dym z nietoperza', probujac 'blysnac' na forum *ROFL*

Keramczak,na necie jest sporo przykladow cwiczen, mozesz cwiczyc w domu, efekty beda tradycyjnie, przy regularnych sesjach.
Powodzenia

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 09-02-2015 21:29 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2015-02-09 21:39:32 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Forumowicz1

Post #4 Ocena: +2

2015-02-09 21:40:10 (9 lat temu)

Forumowicz1

Posty: 49

Mężczyzna

Z nami od: 02-11-2014

Skąd: UK

Cytat:

2015-02-09 21:25:55, karjo1 napisał(a):
Cytat:

2015-02-09 09:26:04, karjo1 napisał(a):
Zelatyna/glukozamina dzialaja na tkanke laczna, wspomagaja maz w torebkach stawowych.

Przy skrzywieniu kregoslupa rehabilitacje mozna sobie samemu wprowadzic w domu,podobnie jak w przypadku wiekszosci problemow z narzadami ruchu, dyskopatia.
Lekarz na poczatek zaleci srodki p/bolowe, by bol nie hamowal aktywnosci fizycznej, potem zaleci ruch, np.basen, tai chi itp.
Przy powracajacych bolach moze wyslac do fizykoterapeuty po plan cwiczen do wykonania pod jego okiem i regularnych powtorzen w domu.


Cytat:

2015-01-14 22:25:56, Forumowicz1 napisał(a):
Glucosamine moze pomoc ale nie zawsze i wszystkim. National Institute of Clinical Excellence zaleca ja brac na probe, ale nie poleca przepisywac przez GP w zwiazku z slabymi wynikami klinicznymi.
Popieram, trzeba przejrzec cwiczenia i ewentualnie wyeliminowac zbyt obciazajace czy skrocic czas obciazenia.


Wprawdzie z innego topiku, ale wyglada na to,ze sam promujesz 'dym z nietoperza', probujac 'blysnac' na forum *ROFL*


Drogi kolego/kolezanko (przepraszam, nie wiem jak sie zwracac bo w profilu jestes jako facet a Twoje wypowiedzi sa w formie zenskiej)
Nie widze w moich poprzednich postach zadnych odwolan do ludowych przesadow, moze jestem slepy. Na forum pojawiam sie tylko czasem aby cos doradzic bo jestem w tej dziedzinie specjalista. Oficjalnie. Nie musze sie promowac bo ani mnie to ziebi ani grzeje co forumowicze o mnie pomysla, i tak nie beda moimi pacjentami. Wskazuje drogi postepowania wedlug najlepszej mojej wiedzy i doradzam na tyle, na ile jest to mozliwe przez internet. Wskazywanie blednych porad jest elementem uswiadamiajacym dla innych. Absolutnie nie atakuje Ciebie personalnie ale ostrzegam innych przed korzystaniem ze wskazowek medycyny ludowej a takimi sa spanie na twardym czy teoria 'przewiania'. Pozdrawiam.
Ps. Wrocmy do tematu watku.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

keramczak

Post #5 Ocena: 0

2015-02-09 21:46:42 (9 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

A co sadzicie o tym?
Tak jakby opisywal co czuje,niestety.

#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2015-02-09 21:50:59 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2015-02-09 21:39:32, MankaBanka napisał(a):
Kajro-fizykoterapia to dziedzina fizjoterapii malo w dzisiejszych czasach uzywana a co za tym idzie nazywanie terapeutow fizytkoterapeutami traci myszka i nieznajomoscia tematyki w stopniu pozwalajacym na udzielanie rad od ktorych w tym przypadku oraz inych gdy nie ma sie odpowiedniego stopnia wiedzy proponuje sie zdecydowanie wstrzymac.
fizykoterapia co to?????????????

M.in. na bazie Twojego linku jak najbardziej wlasciwie uzylam okreslenia, gdyz rozmowy dotyczyly uzupelnienia cwiczen o FIZYKOTERAPIE i mozliwosci zabiegow w UK.
Moze sobie nazewnictwo tracic myszka, sens jest zachowany.
Podobna prosba moznaby wystosowac o wypowiedzi zrozumiale (ostatnie - jedyne zdanie cytatu),ale taki urok netu, wszystko sie moze zdarzyc ;).

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 09-02-2015 21:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2015-02-09 21:52:58 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Forumowicz1

Post #8 Ocena: 0

2015-02-09 22:01:41 (9 lat temu)

Forumowicz1

Posty: 49

Mężczyzna

Z nami od: 02-11-2014

Skąd: UK

Cytat:

2015-02-09 21:46:42, keramczak napisał(a):
A co sadzicie o tym?
Tak jakby opisywal co czuje,niestety.




Ladnie gada i z wiekszoscia sie zgadzam. Najczescie bol u mlodych jest sprawa dysku itd. Nie zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze bardzo czesto dochodzi do zablokowania stawow krzyzowo-biodrowych i literatura na ten temat jest jednoznaczna. Nie jest to prawda. Facet promuje swoja metoda co jest naturale i niestety nie wspomina o wielu innych istotnych kwestiach dysfunkcji. Pojawia sie natomiast pytanie: dlaczego on chce uzywac mobilizacji/manipulacji czyli zwiekszac ruchomosc (taki jest efekt tych technik) jednoczesnie twierdzac, ze przyczyna jest za duza ruchomosc??

[ Ostatnio edytowany przez: Forumowicz1 09-02-2015 22:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2015-02-09 22:09:55 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2015-02-09 21:52:58, MankaBanka napisał(a):
w uk fizykoterapii sie prawie wogole nie stosuje...nie wierza w gusla...
i to od lat...jedynie prywatnie gdzie da sie wciskac kit wsrod niewyksztalconej populacji ma racje bytu

[ Ostatnio edytowany przez: <i>MankaBanka</i> 09-02-2015 21:55 ]



To teraz mnie zaskoczylas zacofaniem fizjoterapeutow w UK, skoro hydroterapia,krioterapia, cieplolecznictwo, elektro-, balneoterapie sa uznane za gusla dla ciemnych mas *DONT_KNOW*

Potwierdzasz wobec tego tylko to,ze w sferze medycznej,w ramach dbalosci o siebie, trzeba wiedziec wiecej, z gruntu nie ufac pracownikom lecznictwa, a moze ufac i sprawdzac ;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2015-02-09 22:14:57 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,