MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Uszkodzona łąkotka boczna kolana

« poprzednia strona

Strona 11 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

Str 11 z 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

galadriel

Post #1 Ocena: 0

2017-01-21 19:25:20 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Starosc nie radosc: /

znowu cos poszlo w kolanie. Dobra wiadomosc jest taka, ze ostatnio nic nie trzeszczalo, natomiast tym razem poszlo cos z tylu. Nie wiem, sprawdzam na obrazku i pytanie do znawcow nad znawcami; czy wiazdlo poboczne strzalkowe to z tylu kolana? Jesli tak, to wlasnie strzelilo mi w piatek. I teraz nie wiem, samo sie wyleczy czy musze jak autor watku wloczyc sie po szpaitalach, lekarzach itd? Najwczesniej moge w srode. Pewnie dozyje; )

Zginac noge moge ale z trudem, chodze jak kaleka, kustykam, natomiast nie jest to jakis super bol raczej dyskomfort. Cos sie zerwalo z tylu kolana. Nie przyznam sie dlaczego, bo bedzie, ze sie starzeje. No dobra, wsiadalam na konia, lewa noga w strzemieniu, trzymam siodlo i sie podnosze i ...bec. Na prawa noge i cos mi wtedy sie wlasnie chyba zerwalo z tylu tego kolana.

No wiec co to moze byc, wiazdlo czy lekotka?

Obrazek

Aha, w ten piatek potem normalnie jezdzilam konno, natomiast przy plywanie zabka potem na basenie z trudnosciami: /

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 21-01-2017 19:28 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2017-01-21 23:31:53 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Ja bym zalecil jazde konna na materacu uprawiac przez jakis czas. Ale ja sie nie znam.

A mowia, ze jazda konna zdrowa jest :-D
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2017-01-21 23:48:03 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Gal, z takim czyms to sie na juz leci do szpitala, a nie kustyka przez tydzien.
no i nie forsuje rozrywkami typu intesywna praca w biegu, sporty.
Ale to wszystko sama przeciez wiesz ;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #4 Ocena: 0

2017-01-22 08:02:03 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

No tak, ale chodzic moge, to chyba nie jest tak zle; )
I chyba trzeba zmusic do ruchu to kolano, moze samo sie naprawi jakos:-8

Troche lepiej dzis jest. Problemy sa przy wyprostowniu, nie da sie tak wyprostowac do konca, jest opor. To znaczy po paru probach da sie, jak sie rozcwiczy. Przy przysiadach tez musze zwolnic, czuje wyrazny dyskomfort i z tylu i z przodu kolana.

No i deep heat masc stosuje. Znajoma fizjo mowi sauna jak najbardziej. Dobra, pojde dzis do Walk in Centre, choc co oni mi tam pewnie wielce innego poradza na to; P

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2017-01-22 10:29:08 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Walk in nie dysponuje na ogol sprzetem diagnostycznym, chocby zwyklym rtg, a to moze byc podstawa badania, stad sie idzie na A&E szpitalnie.
Niekoniecznie zmuszenie kolana do ruchu po kontuzji, to dobre rozwiazanie, czasem wymagane jest przeciwne zachowanie, odciazenie nogi przez jakis czas.
Podobnie jest ze stosowaniem srodkow rozgrzewajacych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #6 Ocena: 0

2017-01-22 20:24:25 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Dpbra spoko. Tendon, czyli sciegno poszlo. Ruszac sie, a za dwa tygodnie powinno byc juz spoko i moge znow jezdzic konno.

Jeszcze mnie zjechali, ze na AE poszlam (po 2 dniach) dlaczego nie do Walk in Centre.

"A bo ludzie z interetu powiedzieli, ze tam nie maja nawet rtg"

:-8

A prawda jest taka, ze droge do szpitala znam, a do walk in centre nie

:-]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #7 Ocena: 0

2019-09-20 22:39:46 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Update po latach: bol plecow przeszedl calkowicie. Cwiczenia fizjo pomogly. Tendon sie tez juz dawno naprawil/ wyleczyl. A kolana sie naprawde okazal artretyzm ( zwyrodnienie stawow). Zawsze sie nasilalo przy cwiczeniach. Okazuje sie, ze mozna cwiczyc, ale trzeba wiedziec co i jak. Tzn cwiczenia obciazajace kolana odpadaja. . A przyczyny ortopeda powiedzial, ze nie wie. Juz to mialam 10 lat temu. Pewnie genetyczne. Da sie przystopowac, na dzien dzisiejszy medycyna jeszcze tego calkowicie nie wyleczy. Poczekam, moze za kolejne 5 lat cos Wymysla. No i dobrze, Glucosamina i Structum nie zaszkodza ( to drugie to na odbudowe mazi stawowej) no i Trosicam. I Voltaren. Ktos ma doswiadczenia z lekiem Trosicam?
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 11 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,