Postów: 21 |
odpowiedz | nowy temat | Regulamin |
stanislawski |
Post #1 Ocena: 0 2014-03-29 14:27:45 (11 lat temu) |
 Posty: 7978
Z nami od: 10-04-2008 Skąd: Narnia |
Witam. Czy ktoś zna tutaj jakiś naprawdę dobry syrop, naprawdę wykrztuśny lub zna przepis na takowy specyfik (tylko proszę mi nie przytaczać przepisu na syrop z cebuli)?
Mam zapalenie oskrzeli i to w ogóle się nie odrywa, kaszlę długimi nie kończącymi się seriami. Lekarka przepisała antybiotyk - chwała jej za to - ale syropów tu nie przepisują, ani leków osłonowych (nazwy bronchitis też nie uważa, tylko "masz duże tuby zajęte, te przed płucami"  .
Przy okazji - znalazłem fachowców od stawiania baniek, prawdziwych, w Manchesterze (jak ktoś może po tym siedzieć dwa dni w domu - ja nie mogę). [ Ostatnio edytowany przez: stanislawski 29-03-2014 14:28 ]
|
 
|
 
|
|
|
kik1976 |
Post #2 Ocena: 0 2014-03-29 14:39:33 (11 lat temu) |
 Posty: 6561
Z nami od: 30-08-2006 Skąd: Neverland |
beechams all in one. moje ostatnio to pili przy zapaleniu pluc, pomoglo. obrzygdliwe w samku, ale dziala. sa te z tabletki. tylko stosowac wskazowki. moj pil chyba 4 lyzki na raz 3 razy dziennie. nie pamietam, ale kaszlal, ze malo pluc nie wyplul, po syropie przeszlo chyba w 2-3 dni. [ Ostatnio edytowany przez: kik1976 29-03-2014 14:43 ] Actus hominis non dignitas iudicentur ..
|
 
|
 |
|
stanislawski |
Post #3 Ocena: 0 2014-03-29 14:44:15 (11 lat temu) |
 Posty: 7978
Z nami od: 10-04-2008 Skąd: Narnia |
Te za dobre w smaku to raczej dla dzieci, takie nic... Dobre lekarstwo powinno być obrzydliwe - stąd liczę na coś ziołowoego ekstremalnego.
|
 
|
 
|
|
kik1976 |
Post #4 Ocena: 0 2014-03-29 14:46:06 (11 lat temu) |
 Posty: 6561
Z nami od: 30-08-2006 Skąd: Neverland |
dokladnei, dobre lekarstwo bywa obrzydliwe, bo ma dzialac, a nie smakowac. sprobuj, jak nie zadziala w 3 dni, to zawsze mzoesz zmienic. Actus hominis non dignitas iudicentur ..
|
 
|
 |
|
stanislawski |
Post #5 Ocena: 0 2014-03-29 16:07:21 (11 lat temu) |
 Posty: 7978
Z nami od: 10-04-2008 Skąd: Narnia |
No ale już widzę, że Beechams to prostu: Paracetamol 500mg, Guaifenesin 200mg, and Phenylephrine Hydrochloride 10mg - czyli to, co w innych syropach z tej półki, również marki Tesco. Tylko pudełko ładniejsze.
[ Ostatnio edytowany przez: stanislawski 29-03-2014 17:01 ]
|
 
|
 
|
|
|
krakn |
Post #6 Ocena: 0 2014-03-29 16:34:50 (11 lat temu) |
 Posty: 40201
Z nami od: 25-06-2007 Skąd: Caterham |
syrop z czarnej rzepy. wyciąć w rzepie dziurę i nasypać cukru po kilku godzinach zaczyna pojawiać się sok.
Miałem taki kaszel że myślałem że się udusze.
Babcia mojej w tedy dziewczyny, zrobiła mi taki sok... 2 dni i po sprawie Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.
|
 
|
   
|
|
Wielim |
Post #7 Ocena: 0 2014-03-29 16:37:24 (11 lat temu) |
 Posty: 7584
Z nami od: 03-09-2013 Skąd: Londyn |
probowalem wiele syropo na kaszel, wszystkie do d..y, az wkoncu w aptece w Morrisonie ciapa polecil mi syrop Care+ czy jakos tak, na etykiecie nie ma nazwy jako takiej, zrobilem zdjeci butelki do zapamitania i napisane jest Care Pholcodine 5mg/5ml , kosztuje chyba 2 funty !!!
Syrop na kaszel mozna dostac na recepte, kiedys taki dostalem, wykupilem go w aptece w Bootsie, nie pamietam jak sie nazywal i ile kosztowal, ale jak wczesniej w nocy nie moglem spac przez kaszel ze dwa tygodnie tak na nastepna noc po tym syrpie spalem normalnie  [ Ostatnio edytowany przez: Wielim 29-03-2014 16:47 ]
|
 
|
 |
|
myfreedom |
Post #8 Ocena: 0 2014-03-29 16:39:25 (11 lat temu) |
 Posty: 656
Z nami od: 21-12-2008 Skąd: Kent |
A jak dlugo kaszlesz stanislawski?
Bo jesli dlugo to nie ma sensu rozluzniac kaszlu tylko trzeba go zahamowac. Jesli kaszlesz krotko to musisz zastosowac leki rozrzedzajace wydzieline np. flegamina, mucosolfan (nazwy uzywane w Polsce).
|
 
|
 |
|
stanislawski |
Post #9 Ocena: 0 2014-03-29 17:00:15 (11 lat temu) |
 Posty: 7978
Z nami od: 10-04-2008 Skąd: Narnia |
I to są cenne rady.
Z tą rzepą bym spróbował już - choć w Tesco chyba jest tylko biała.
Mucosolvan mam resztkę z Polski... trzymam dla dzieci.
Kaszlę drugi tydzień, normalne przy zapaleniu oskrzeli. Z tym, że nie mam temperatury, organizm nie walczy...
|
 
|
 
|
|
stanislawski |
Post #10 Ocena: 0 2014-03-29 17:05:05 (11 lat temu) |
 Posty: 7978
Z nami od: 10-04-2008 Skąd: Narnia |
Cytat:
2014-03-29 16:37:24, Wielim napisał(a):
probowalem wiele syropo na kaszel, wszystkie do d..y, az wkoncu w aptece w Morrisonie ciapa polecil mi syrop Care+ czy jakos tak, na etykiecie nie ma nazwy jako takiej, zrobilem zdjeci butelki do zapamitania i napisane jest Care Pholcodine 5mg/5ml , kosztuje chyba 2 funty !!!
Syrop na kaszel mozna dostac na recepte, kiedys taki dostalem, wykupilem go w aptece w Bootsie, nie pamietam jak sie nazywal i ile kosztowal, ale jak wczesniej w nocy nie moglem spac przez kaszel ze dwa tygodnie tak na nastepna noc po tym syrpie spalem normalnie  [ Ostatnio edytowany przez: <i>Wielim</i> 29-03-2014 16:47 ]
Widzę, że folkodyna stopuje kaszel - ale nie usuwa wydzieliny. Przy gardle (które mam OK), pewnie tak można, ale wątpię, czy przy oskrzelach.
|
 
|
 
|
|