MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Niedoczynność tarczycy a leczenie w UK - pomocy

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kardam

Post #1 Ocena: 0

2013-10-21 20:44:14 (11 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Jak powiesz, że mama i siostra były operowane na tarczycę i masz takie i takie objawy , to powinni spokojnie Ci dać skierowanie na badania.
Ja powiedziałam, że staram się o dziecko, to mnie GP wysłał do endokrynologa nawet, a w ciąży miałam spotkanie z endo i badania krwi co 4 tygodnie.
Także leczenie tarczycy tutaj to nic strasznego, wręcz przeciwnie.
Jest to choroba przewlekła, w związku z tym dostaje się kartę na bezpłatne wszystkie leki :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Embit83

Post #2 Ocena: 0

2013-10-21 20:46:20 (11 lat temu)

Embit83

Posty: 497

Mężczyzna

Z nami od: 26-01-2012

Skąd: Londyn

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Nie zrozumcie mnie źle ale mimo to wiem chyba niewiele więcej niż wiedziałem. Oczywiście rozumiem że warto zapisać się do GP i zobaczyć co powie. Tylko co jeśli jednak GP zbagatelizuje ten problem? Jeśli uzna że nie ma powodów do niepokoju i nie trzeba przyjmować leków? Komu wierzyć?
W Polsce w sumie w 3 miejscach (bez porady endokrynologa) uzyskaliśmy tą samą opinię: Pani w laboratorium i Pani w aptece powiedziały żeby nie lekceważyć a lekarz wypisał Eltroxin w dawce 50mg. Kazał brać po 1 tabletce na czczo min. 30min przed posiłkiem. W tej chwili narzeczona ma 2 opakowania po 100 tab. czyli zapas na jakieś 6 miesięcy.
To czego się najbardziej boi to przybieranie na wadze. To też właśnie nas najbardziej niepokoiło w ostatnim czasie bo ćwiczyła, biegała a mimo to waga nie spadała. Było chyba wręcz odwrotnie choć nie były to duże wartości. Druga sprawa to włosy. Ma bardzo kruche, łamią się, wypadają. Dlatego chyba nie warto przerywać leczenia i przede wszystkim bagatelizować tego problemu.
I właśnie te 2 główne objawy niepokoiły moją kobietę od jakiegoś czasu. Teraz żałuję że nie zrobiliśmy tych badań w czerwcu będąc też w PL. Ale cóż ... Czasu nie cofniemy.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy któraś z Was korzysta może z porad dietetyka? Czytałem gdzieś że dieta jest bardzo ważna przy tej chorobie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #3 Ocena: 0

2013-10-21 20:58:49 (11 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

moze pokazac gp swoje leki i juz. nie powinni podwarzyc diagnozy. skieruja na badania i dostasuja leki.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #4 Ocena: 0

2013-10-21 21:15:57 (11 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Ale po co Ty się zamartwiasz na zapas? Jeszcze nie byliście u lekarza w Anglii a już twierdzisz, że lekarz zbagatelizuje chorobę! Bezsensu.
Ja miałam wynik TSH na granicy i tutaj endokrynolog powiedziała mi, że w sumie powinna mi te badania powtarzać regularnie i na razie nie powinnam przyjmować leków do czasu aż wzrośnie TSH, ale że objawy są dla mnie uciążliwe i staram się o dziecko, to mi przepisze leki.
Co di diety jest kilka rzeczy których nie powinno się jeść, np: soja, kapusta, kalafior. To można info na necie znaleźć

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AnnaSka

Post #5 Ocena: 0

2013-12-04 13:28:18 (10 lat temu)

AnnaSka

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 04-12-2013

Skąd: Stamford

Witam!
Od kwietnia 2012 roku lecze sie na niedoczynnosc i Hashimoto u Dr D. w Londynie i musze przyznac, ze jestem zadowolona z jej znajomosci tematu, kompleksowego podejscia do pacjenta i choroby. W moim przypadku niedoczynnosc nie byla rozpoznana przez mojego GP. Kilkakrotnie prosilam o przeprowadzenie testow nie tylko ze wzgledu na tragiczne samopoczucie i wiele innych dolegliwosci zwiazanych z niedoczynnoscia (nadmierne tycie, wypadanie wlosow, zniszczone paznokcie, napady furii, problemy z koncentracja i zapamietywaniem, wieczna sennosc i nieprzemijajace zmeczenie...). Rowniez wspominalam o tym, ze mama i jej siostry borykaja sie z ta choroba od lat...wszystko na nic, poniewaz wyniki mojego TSH byly na gornej granicy normy. Trwalo to kilka lat az przypadkowo trafilam na polskiego endokrynologa i zdecydowalam sie na pierwsza wizyte. Przed umowiona wizyta udalam sie do polskiego laboratorium, gdzie zrobiono mi testy na TSH, FT3, FT4. Wyniki byly nie ciekawe a samopoczucie jeszcze gorsze... Wizyta u endokrynologa nie nalezy oczywiscie do najtanszych (plus koszty dojazdu- dzieli mnie okolo 75 mil w jedna strone), ale wole zaplacic za profesjonalne podejscie i ulge w cierpieniu niz blaganie o skierowanie na darmowe badania i ignorancje. Na wizycie dowiedzialam sie takze, ze moje problemy z zajsciem w ciaze spowodowane sa w 95% wlasnie chora tarczyca. Dlatego tez jestem bardzo zadowolona z tej decyzji i w chwili obecnej jestem normalnie funkcjonujaca kobieta, schudlam 8,5kg a co najwazniejsze mam ochote zyc. Obecnie nie jezdze juz na wizyty do endokrynologa tylko odwiedzam mojego GP z prosba o wypisanie mi recepty na L. i test TSH (w UK robia tylko raz w roku dla osob z niedoczynnoscia).
Pozdrawiam i zycze duzo zdrowka :)
Anna

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ciastekcom

Post #6 Ocena: 0

2013-12-04 14:05:33 (10 lat temu)

ciastekcom

Posty: 35

Z nami od: 11-08-2007

ale co się znają na tarczycy Panie w laboratorium albo aptece? poza tym ze pewnie maja kogoś w rodzinie kto ma ten sam problem...
tarczyca to gruczoł bardzo skomplikowany i nie do końca rozpoznany, więc dyskutować o nim można jedynie z lekarzem endokrynologiem... nie ma co tracić kasy od początku bo w przypadku jeśli choroba faktycznie występuje to wizyty będą musiały być cykliczne nawet do końca życia... dlatego warto chyba odwiedzić GP - jak będzie robił problemy to pójść do innego, a dopiero wtedy ewentualnie szukać porady prywatnie - ale też tylko po to aby przekonać swojego GP aby skierował sprawę dalej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

monikacookies

Post #7 Ocena: 0

2013-12-04 20:49:54 (10 lat temu)

monikacookies

Posty: 288

Kobieta

Z nami od: 22-10-2010

Skąd: manchester

u mnie tez wystarczylo, ze powiedzialam gp , ze zle sie czuje, ciagle zmeczona i senna, a on zlecil badanie krwi i lekko odbiega od normy, biore tabletki levothyroxine i to za darmo, jak i inne leki, lepiej byc w pl by nie moglo...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malowana90

Post #8 Ocena: 0

2018-03-11 22:25:08 (6 lat temu)

malowana90

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 11-03-2018

Skąd: Maidstone

witajcie, wiem że ten post jest z 2013 ale moze komus sie przyda.
Choruje na niedoczynosc a obecnie juz hashimoto od około 2012 roku od 2015 jestem na levothyroxin SYSTEMATYCZNIE. Odnośnie choroby nie ma znaczenia czy ktos jest sportowcem, odzywia sie poprawnie ma dobre nawyki zywieniowe regularna aktywnosc czy tez nie.Choroba jest autoimmunologiczna bardzo czesto wystepuja choroby/dolegliwosci towarzyszace w moim przypadku alergie,egzemy, moga byc po prostu migreny albo ciagla ospalosc. Odnosnie tycia to nie ten hormon jak w przypadku antykocepcji nie powoduje przybierania na wadze ALE w zwiazku z dodatkowymi dolegliwosciami jak np wolny metabolizm moze utrudniac schudniecie itd Temat rzeka jak kazda choroba autoimmunologiczna bardzo ważna jest wiedza,ktorej zaden lekarz nie przekaze zazwyczaj endokrynolodzy maja czas na przepisanie recepty i tyle. Szukajcie sprawdzonych medycznych kanałów na youtubie, zrodel opartych na badaniach ostatnie z 2015/2016 tlumacza skad sie biora choroby autoimmunologiczne wiemy juz ze powoduja je głownie stany zapalne organizmu i bakterie. Nie chce sie tu rozpisywac wiecej ale wazna jest wiedza, systematycznosc musimy sami sobie tego szukac. Od kilku lat dzieki odpowiedniemu stylowi zycia moja waga stoi( w sensie nie mam przyrostow wagi o kilkanascie kg w krotkim czasie) i utrzymuje dolna granice tsh ale choroba jest autoagresywna i atakuje w roznych kierunkach dlatego staram sie byc na bierzaco z tym co mowia badania. Sa przypadki osob ktore sie wyleczyly...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #9 Ocena: 0

2018-03-11 22:27:48 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Jak?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

kannaway

Post #10 Ocena: 0

2018-04-11 00:22:44 (6 lat temu)

kannaway

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 10-04-2018

Skąd: London

Ja z ta choroba zmagalam sie 25 lat, z biegiem lat jest coraz gorzej, lecz pozbylam sie tej okropnej choroby.
Jest to dlugi temat.

Opinia moderatora: Post edytowany. Z reklama firmy zapraszam do działu ogłoszeń. Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,