MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Niedoczynność tarczycy a leczenie w UK - pomocy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 19

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Embit83

Post #1 Ocena: 0

2013-10-21 19:19:00 (11 lat temu)

Embit83

Posty: 497

Mężczyzna

Z nami od: 26-01-2012

Skąd: Londyn

Drodzy forumowicze potrzebuję pomocy. Czy ktoś z Was miał do czynienia z niedoczynnością tarczycy? Niestety problem ten dotknął mojej narzeczonej.
Byliśmy ostatnio na urlopie w Polsce gdzie zrobiła sobie badania krwi i wyszło jej podwyższone TSH. Miała od jakiegoś czasu różne objawy które pasują do tej choroby ale nie podejrzewaliśmy czegoś takiego.
Przy odbiorze wyników pani w laboratorium powiedziała żeby lepiej skonsultować to z lekarzem, żeby nie lekceważyć tego. Niestety była tylko u lekarza rodzinnego który przepisał jej lek Eltroxin i kazał brać jedną tabletkę dziennie. Powrót do UK mieliśmy już następnego dnia i nie zdążyliśmy tego skonsultować z żadnym endokrynologiem.
Dlatego szukamy tutaj odpowiedniego lekarza (najlepiej w Londynie). Czy ktoś może jakiegoś polecić? Jak wygląda leczenie z punktu widzenia brytyjskiej służby zdrowia (bo czytałem różne opinie)? Dodam że nie jesteśmy zapisani do GP choć wiem że to dziwne. Nie chorowaliśmy jak do tej pory i nie widzieliśmy konieczności zapisywania się do GP. Druga sprawa to moje obawy bym językowo poradził sobie w rozmowie na taki temat.
Znalazłem polskiego endokrynologa w Londynie ale min. cena konsultacji to 80 funtów i obawiam się czy finansowo damy radę na takie prywatne leczenie. Może ktoś miał do czynienia z tą Panią doktor i chociaż wie czy warto wydać te pieniądze? Będę wdzięczny za każdą informację. Przepraszam jeśli mój post jest trochę chaotyczny.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nie_z_tej_bajki

Post #2 Ocena: 0

2013-10-21 19:25:55 (11 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Każdy GP ma w swoim gabinecie telefon, a na ścianie numer do tłumacza w kilkunastu różnych językach ( w tym j. polski ). Przy bukowaniu wizyty w recepcji, zaznacz że prosisz o wizytę z tłumaczem przez telefon.
Jeśli nie jesteście zapisani do żadnego GP, trzeba podejść do najbliższej przychodni i poprosić o formę do rejestracji ( miejcie przy sobie paszporty/dowody osobiste plus niektóre przychodnie chcą potwierdzenia adresu zamieszkania ( rachunek, list z banku ). Pierwsza wizyta jest z pielęgniarka, która wypytuje o podstawowe dane, info na temat przebytych chorób, szczepień czasem i obecnych chorób. Po niej można bukować wizyte z lekarzem - pokazać mu wyniki badań z polski. Dla pewności zdaje się zaleci wykonanie tutaj. Nie zdziw się, jeśli wg tutejszych norm, Twoja dziewczyna okaże się zdrowa - miałam robione poziomy TSH i wg norm polskich powinni dać mi leki, wg tutejszych "jeszcze" nie...
Powodzenia.

[ Ostatnio edytowany przez: Nie_z_tej_bajki 21-10-2013 19:26 ]

Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Post #3 Ocena: 0

2013-10-21 19:32:06 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2013-10-21 19:40:27 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2013-10-21 19:48:25 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2013-10-21 19:54:12 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

inka144

Post #7 Ocena: 0

2013-10-21 19:56:49 (11 lat temu)

inka144

Posty: 768

Kobieta

Z nami od: 09-02-2011

Skąd: Melksham

Hej, mysle, ze w przypadku Twojej narzeczonej zapisanie sie do GP w zupelnosci wystarczy, powiedz, ze wyniki w Pl byly takie I takie, tutaj na pewno zrobia ponowne badanie krwi I sie okaze - tak jak napisali poprzednicy, ze moze byc osoba zdrowa, jesli nie- przepisane zostana leki I Tw narzeczona bedzie pod stala kontrola lekarza. W moim przypadku moje wyniki caly czas sa na granicy normy, w zwiazku z tym mam co 3 - albo 6- miesiecy zglaszac sie na badanie krwi - w tamtym roku co 3 miesiace, a w tym raz na pol roku - ide w grudniu - zobaczymy. Tak wiec bez obaw.:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2013-10-21 20:05:02 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2013-10-21 20:18:45 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wielbicielka

Post #10 Ocena: 0

2013-10-21 20:42:34 (11 lat temu)

wielbicielka

Posty: 12625

Kobieta

Z nami od: 29-04-2011

Skąd: Londyn

Ewa idz do gp i powiedz, ze chcesz zrobic badania w kierunku tarczycy dlatego ze Twoja mama i siostra maja powazne problemy z tarczyca, mozesz wspomniec o operacji. Moj nawet nie pytal sie czy mam jakies objawy, wystarczyl fakt ze moja bliska rodzina ma problemy z tarczyca i powinnam zrobic badania kontrolne w tym kierunku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,