MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 2 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Vivienne

Post #1 Ocena: 0

2012-06-23 22:35:06 (12 lat temu)

Vivienne

Posty: 2665

Kobieta

Z nami od: 26-01-2010

Skąd: London

Ale przeczytany z zainteresowaniem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rozwazna

Post #2 Ocena: 0

2012-06-23 23:38:17 (12 lat temu)

rozwazna

Posty: 190

Kobieta

Z nami od: 21-04-2012

Skąd: G

A moze mi ktos napisac jak to jest nie moze kobieta czy nie moze mezczyzna ? I pozniej jest in vitro? Czy to jest bolesne?
Szukalam na necie ale nic nie znalazlam odpowiedzi na moje pytania.
Uzależniona od MW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

epsilon

Post #3 Ocena: 0

2012-06-24 00:17:58 (12 lat temu)

epsilon

Posty: 503

Kobieta

Z nami od: 29-03-2012

Skąd: samotnia

Powiedzmy, że problemem są zrosty na jajowodach, spermogramy przyzwoite, wszystko inne ok. Lekarze postarają się udrożnić jajowody i jeśli jajowody będą drożne to pozwolą parze działać naturalnie.

Inny przypadek, mężczyzna ma 94% plemników o wadliwej budowie główki. Z tymi 6% naturalnie szanse małe, jest możliwość, że najpierw spróbują jednej lub kilku sztucznych inseminacji i dopiero ich niepowodzenie zadecyduje o IVF.

Czyli, jeśli okaże się, ze problem jest do wyleczenia to nie ma oczywiście potrzeby in vitro. Natomiast jeśli para wyczerpie inne możliwości, jest aktywna sexualnie i mimo wszystko bezdzietna dłużej niż rok, spełni pozostałe kryteria wyznaczone przez NHS to może zostać podjęta decyzja o zaproponowaniu im in vitro. Zostaną skierowani do specjalistycznej kliniki i tam badania zostaną wykonane po raz drugi przez specjalistów.

Czy jest bolesne?
Stymulacja do ivf polega na wstrzykiwaniu podskórnym codziennych dawek hormonu mających na celu wzrost ilości komórek jajowych w cyklu (normalnie kobieta ma jedna kom jajową na cykl, raz lewy jajowód raz prawy) leki powodują produkcję wielu komórek (średnio około 20, z czego dojrzeje około połowa)
Zastrzyki kobieta robi sobie sama ( do domu dostaje cały potrzebny sprzęt z płytą cd co i jak) w brzuch lub udo. Co kilka dni komórki podglądane są na usg. Gdy mają odpowiednią wielkość (ponad 16mm) zapada decyzja o ich pobraniu.
Pobranie odbywa się pod pełną narkozą, ponieważ lekarz musi wprowadzić do narządów rodnych narzędzia zakończone dość dużą igłą, by móc, bez uszkodzeń pobrać komórki jajowe z pęcherzyków w jajnikach.
Narkoza jest krótka około 30 min do 1 godziny.
Po obudzeniu dostaje się leki przeciwbólowe i można jechać do domu.
Ból po kilku godzinach gdy leki przestaną działać można porównać do mocnej miesiączki. Można też nieznacznie krwawić.
Po kilku dniach (od 3 do 5)przyjeżdza się po odbiór zarodka/ów co jest zupełnie bezbolesne.Zarodek wprowadza się przy pomocy katetera (cienka rurka). Trwa to około 5 min.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #4 Ocena: 0

2012-06-24 03:01:40 (12 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Cytat:

2012-06-22 18:29:19, perfekcja napisał(a):
Wiesz co Ewa, wybacz ale chrzanisz...
Myśle, ze nawet szpitalna sprzątaczka nie pozwoliłaby sobie na takie komentarze, a co dopiero lekarz! Oburza cię, ze procedura trwa kilka miesięcy? To dowodzi, ze nie masz zielonego pojęcia na czym ona polega... Czym jest roczna procedura w obliczu kilkuletnich, bezowocnych starań?... Zreszta to nie pierwszy raz, kiedy czytam twoja wypowiedz na jakis temat I opisujesz koszmary rodem z ulicy Wiazow...
Do autorki- idz do GP I popros o skierowanie was do kliniki leczenia nieplodnosci. Cztery lata to dlugo, cos gdzies nie dziala jak trzeba. Byc moze to jakis drobiazg I in vitro wcale nie bedzie potrzebne. Powodzenia :)


Ja nie oburzam się,gdzie to wyczytałaś? Ja nie mam problemu z zajściem w ciążę.Opisałam tu przypadek mojej koleżanki.
O wypowiedzi lekarzy opowiada wszystkim.
Miała przygody.Tu w Londynie miała tylko jedną próbę.
Opisałam tylko historie mojej dobrej koleżanki,więc nie wciskaj mi czy sie oburzam czy nie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #5 Ocena: 0

2012-06-24 03:05:09 (12 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Dodam jeszcze,że problem był po stronie męża koleżanki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2012-06-24 08:23:24 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

epsilon

Post #7 Ocena: 0

2012-06-24 09:38:30 (12 lat temu)

epsilon

Posty: 503

Kobieta

Z nami od: 29-03-2012

Skąd: samotnia

Cytat:

2012-06-24 08:23:24, godfather78 napisał(a):
Cytat:

2012-06-23 23:38:17, rozwazna napisał(a):
A moze mi ktos napisac jak to jest nie moze kobieta czy nie moze mezczyzna ? I pozniej jest in vitro? Czy to jest bolesne?
Szukalam na necie ale nic nie znalazlam odpowiedzi na moje pytania.


wyniki faceta moga byc ok, kobiety tez, a nie wychodzi, teoretycznie powinna byc inseminacja, czyli nasienie "podrasowane" podaja kobiecie, ale tu w angli kazdy robi po swojemu ogolnie chodzi o kase i od razu sugeruja in vitro

Nie prawda.
Zależy od regionu i jego polityki.
W wielu miejscach najpierw są 3 inseminacje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2012-06-24 09:43:37 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

epsilon

Post #9 Ocena: 0

2012-06-24 09:45:42 (12 lat temu)

epsilon

Posty: 503

Kobieta

Z nami od: 29-03-2012

Skąd: samotnia

Cytat:

2012-06-24 09:43:37, Iwonia28 napisał(a):
Epsilon z ciekawoscia przeczytalam Twoje posty :-) Sama z plodnoscia nie mam problemow ale z ciekawosci czytam. Nie ma co krytykowac Ewy, moze rzeczywiscie jej kolezanka trafila na jakis partaczy i miala zle doswiadczenia...

Dzięki.:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2012-06-24 11:32:49 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,