MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Alkoholizm ! Błagam Pomocy !

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 11 z 13 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 10 | 11 | 12 | 13 ] - Skocz do strony

Str 11 z 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AlmostFamous

Post #1 Ocena: 0

2014-10-01 12:31:50 (10 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2014-10-01 11:19:53, karjo1 napisał(a):
Mam wrazenie, ze bardzo niewiele wiesz o padaczce, drgawkach alkoholowych.

W watku juz zostala podana droga leczenia, pozostaje kwestia checi samego zainteresowanego.



Wiem tylko tyle co mówił lekarz będący po atakach u tej osoby. Padaczka poalkoholowa nie ma nic wspólnego z normalna padaczka. Jest to objaw odstawienia alkoholu. Osob po takim ataku sie nie hospitalizuje. Gdyż nie ma ona żadnego związku ze zmianami EEG w naszym mózgu.
Zeby jej zapobiec (choc pewnie nie w 100%) nie należy odstawiać od razu alkoholu po tzw ciagu. Zapewne nie jest to proste, ale zmniejszanie ilości wypitego alkoholu przez trzy cztery dni powinno zapobiec atakowi. Najgorsze jest jak ktos pije ponad tydzien i dłużej non stop i odstawi któregoś dnia całkowicie alkohol. Wówczas mozna byc pewnym, ze atak nastąpi.
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #2 Ocena: 0

2014-10-01 14:46:33 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Na marginesie powiem, że padaczka może być pomylona z tą poalkoholową. Lekarzem nie jestem, ale w rodzinie mam przykład, gdzie sądzono, że jest to padaczka poalkoholowa, a ostatni atak nic nie miał wspolnego z alkoholem. Lekarz stwierdził, że to jednak nie leczona padaczka i należy zabrać się jak najszybciej za leczenie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2014-10-01 18:31:49 (10 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
Najgorsze jest jak ktos pije ponad tydzien i dłużej non stop i odstawi któregoś dnia całkowicie alkohol. Wówczas mozna byc pewnym, ze atak nastąpi.


Sadze, ze jesli mowa o alkoholizmie, to tydzien picia jest zupelnie nieadekwatnym pojeciem do skali problemu. Nikogo z tygodniowym, ani z 3 tygodniowym piciem nie okreslonoby jako alkoholika, moze nieodpowiedzialnym, moze nawet idiota, ale do alkoholika daleko jeszcze.

Nie ma tez zakazu hospitalizacji osob z padaczka poalkoholowa.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2014-10-01 18:34:26 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2014-10-01 18:57:23 (10 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Pozwole sobie zacytowac:
'dr med. Grażyna Zwolińska
specjalista neurolog

Padaczka alkoholowa to napady drgawkowe występujące w okresie zespołu abstynencyjnego u osób uzależnionych od alkoholu. Drgawki pojawiają się od kilku godzin do tygodnia po przerwaniu ciągu spożywania alkoholu. Są to najczęściej napady pierwotnie uogólnione, czyli duże napady padaczkowe. Rzadko występuje aura lub inne objawy ostrzegające przed napadem. Pacjent traci nagle świadomość, upada, występują skurcze mięśni całego ciała, prężenia, może dojść do przygryzienia języka, mimowolnego oddania moczu i stolca. U kilku procent pacjentów występuje stan padaczkowy, czyli liczne ataki, pomiędzy którymi pacjent nie odzyskuje przytomności, jest to stan zagrożenia życia. U 30% drgawki są wstępem do majaczenia alkoholowego. Ryzyko wystąpienia napadów padaczkowych jest trzykrotnie większe w chorobie alkoholowej i narasta w związku ze zwiększonym spożyciem alkoholu. Występuje u 15% osób uzależnionych od alkoholu i w 70% związana jest z alkoholowym zespołem abstynencyjnym.'

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #6 Ocena: 0

2014-10-01 20:37:34 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Cytat:

2014-10-01 18:31:49, Adacymru napisał(a):
Cytat:
Najgorsze jest jak ktos pije ponad tydzien i dłużej non stop i odstawi któregoś dnia całkowicie alkohol. Wówczas mozna byc pewnym, ze atak nastąpi.


Sadze, ze jesli mowa o alkoholizmie, to tydzien picia jest zupelnie nieadekwatnym pojeciem do skali problemu. Nikogo z tygodniowym, ani z 3 tygodniowym piciem nie okreslonoby jako alkoholika, moze nieodpowiedzialnym, moze nawet idiota, ale do alkoholika daleko jeszcze.

Nie ma tez zakazu hospitalizacji osob z padaczka poalkoholowa.


Ja myślę, że w tej wypowiedzi chodziło o wpadanie w tzw ciągi alkoholowe. Mam przykład w rodzinie - gościu nie pije miesiąc i nagle zaczyna pić i pije na umór tydzień, dwa, trzy. Często kończy się to kolejnymi detoksami, ze dwa razy po detoksie trafiał dobrowolnie na odwyk, ale nigdy go nie kończył i tak w kółko. Mimo diagnoz lekarskich, że ma tak wyniszczony organizm, że kolejny ciąg może go zabić, dalej wpada w picie. Psychologowie określili go jako niezdatnego do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Niestety mimo wielu lat starań najbliższej rodziny, przyjaciół lub świeżo zapoznanych znajomych, on sam rezygnuje z terapii i nic z tym nie da się zrobić.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #7 Ocena: 0

2014-10-01 20:48:45 (10 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2014-10-01 18:31:49, Adacymru napisał(a):
Cytat:
Najgorsze jest jak ktos pije ponad tydzien i dłużej non stop i odstawi któregoś dnia całkowicie alkohol. Wówczas mozna byc pewnym, ze atak nastąpi.


Sadze, ze jesli mowa o alkoholizmie, to tydzien picia jest zupelnie nieadekwatnym pojeciem do skali problemu. Nikogo z tygodniowym, ani z 3 tygodniowym piciem nie okreslonoby jako alkoholika, moze nieodpowiedzialnym, moze nawet idiota, ale do alkoholika daleko jeszcze.


Nie ma tez zakazu hospitalizacji osob z padaczka poalkoholowa.


No to, zle sadzisz.

Oczywiscie, ze nie ma zakazu. Nigdzie tak nie napisałem. Ale przynajmniej w Polsce lekarz przybyły po ataku bada dana osobę, podaje leki i mowi co dalej. Nawet nie sugeruje zeby ta osobę zabrać do szpitala.
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

corcia123

Post #8 Ocena: 0

2015-03-12 18:44:11 (9 lat temu)

corcia123

Posty: 5

Konto zablokowane

Z nami od: 25-09-2013

witam jestem osoba uzalezniona i w londynie odtruli mnie potem zaszyli nie pije juz 5 m-cy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #9 Ocena: 0

2015-03-12 19:24:16 (9 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2015-03-12 18:44:11, corcia123 napisał(a):
witam jestem osoba uz...
pozdrawiam



Znowu ty? To wygląda na powrót do rzeczywistosci po powrocie do nałogu...

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 12-03-2015 19:26 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

RozumSerce

Post #10 Ocena: 0

2015-03-16 00:06:27 (9 lat temu)

RozumSerce

Posty: 56

Kobieta

Z nami od: 13-12-2011

Skąd: manchester

tresciu zmarł 02.02.2015 jest mi bardzo smutno az chyba pójdę do psychola bo to ciężkie dla mnie strasznie :( Pił jak schodził na tamten swiat około wakacji dowiedział sie ze ma raka. nikomu nic nie powiedział wraca do pl i tyle "z pl dowiedziałam sie tyle ze ma raka płóc i nie chce nas martwic i nam problemu robic dlatego do pl pojechał" smutno mi jak cholera był dobrym dziadkiem. byłam w Polsce w styczniu jakie tematy przerobiliśmy tylko my dwoje wiemy ale on nie chciał tak skończyć :(strasznie mi ciężko

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 11 z 13 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 10 | 11 | 12 | 13 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,