MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problem Endometrioza

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Hafcia

Post #1 Ocena: 0

2012-04-10 20:33:54 (12 lat temu)

Hafcia

Posty: 70

Kobieta

Z nami od: 28-01-2012

Skąd: somewhere

Widzę, że PL też nie lepsi specjaliści bo po takich bólach to ona powinna trafić z miejsca na stół operacyjny i powinni jej to wszystko powycinać, a potem obowiązkowo hormony.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nie_z_tej_bajki

Post #2 Ocena: 0

2012-04-10 20:49:33 (12 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Cytat:

2012-03-25 16:41:27, FreelanceNurse napisał(a):
Jeśli mamy wątpliwości co do prowadzenia leczenia przez GP, to mamy prawo do second opinion, czyli skierowania do specjalisty, w tym przypadku ginekologa. W razie pytań, zapraszam na priv, chętnie pomogę, jak będę w stanie.


I tu pomylka ;-) - nie mamy prawa w UK do second opinion...
Sama sie o tym przekonalam - odmowiono mi opinii innego lekarza przy chorobie mojego syna.
Cytat ze strony NHS:
You can ask your GP or another healthcare professional for a second or further opinion (an opinion about your health condition from a different doctor). Although you do not have a legal right to a second opinion, a healthcare professional will rarely refuse to refer you for one.
Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

MiaVallece

Post #3 Ocena: 0

2013-04-18 19:25:36 (11 lat temu)

MiaVallece

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 18-04-2013

Skąd: Peterborough

Witam, czy ktoś z Was wie czy leki Visanne dostępne są w UK? W związku ze jestem na wyspach w Polsce nie chce mi juz refundowac, a jedynie one przynoszą jakikolwiek skutek.
MOze jakiś zamiennik tu istnieje?
Prosze o info jeśli ktoś cos wie.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Magi24

Post #4 Ocena: 0

2020-02-23 21:40:57 (4 lata temu)

Magi24

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 23-02-2020

Skąd: Blackpool

Witam ja też zmagam sie z endometrioza i od roku szukam pomocy u gp.Rok czasu badali mnie bo skarzylam się na częste bóle podbrzusza lewej strony więc skierowano mnie na scan po którym okazywało się że nic nie widzą ale ból nie występował wręcz przeciwnie przebiegał na sile A tabletki przeciwbólowe nie pomagały więc za namową koleżanki pojechaliśmy z mężem do prywatnej kliniki w Menchesterze gdzie okazało się że mam endometrioze i macica jest mocno przesunięta na lewy jamnik. Pani Doktor przepisała mi tabletki hormonalne i ból lekko się zmniejszył ale musiałam pójść z tym wynikiem do swojego gp gdzie nie byli zadowoleni że szukam pomocy u prywatnych lekarzy. Jednak Pani Doktor angielska przepisała mi na 6 miesięcy Provene i po tym czasie miałam otrzymać list ze skierowaniem do szpitala.W styczniu br skończyły mi się tabletki A listu nadal nie mam. Ból nie daje mi o sobie zapomnieć z każdym dniem przybiera na sile i już oddawanie moczu sprawia mi ból. Jestem załamana moje życie jest koszmarem mam cudowną rodzinę z którą chce się cieszyć każdym dniem i przez mój obecny stan nic nie sprawia mi radości. Nie wiem gdzie mam szukać pomocy chce aby ktoś przywrócił mi radość z dnia codziennego i zabrał ten ból 😔😔😔

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #5 Ocena: 0

2020-02-24 15:56:24 (4 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2020-02-23 21:40:57, Magi24 napisał(a):
Witam ja też zmagam sie z endometrioza i od roku szukam pomocy u gp.


Zadnych operacji chirurgicznych. Ta chorobe leczy sie jodem.
Ostalo sie takie krótkie wideo, bo dranie doprowadzili do zamkniecia mu kanalu na YT.



Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

Kanonier30

Post #6 Ocena: 0

2020-02-24 16:44:41 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

@Magi24 ... niestety, nie mam wiedzy na temat tej choroby kobiecej. Natomiast ponieważ doświadczam bólu pooperacyjnego od około 5 lat (bowiem zazwyczaj jestem albo 'po' operacji, albo 'przed' operacją), to w tej kwestii co nieco wiem. Chodzi o objawowe leczenie silnego, długotrwałego bólu.
Chyba najistotniejszym jest, aby mieć możliwie najlepszą relację z GP. W większych przychodniach pracuje zazwyczaj kilku lekarzy. Niestety, trzeba metodą prób i błędów znaleźć lekarza, który zrozumie wszystkie dolegliwości i zaaplikuje leki przeciwbólowe.

Bez względu na leczenie się w klinikach prywatnych, co też ma sens - jako leczenie wspierające - to podstawowej opieki udziela GP. Bez względu na to, jak ten system byłby ułomny i jak bardzo niezadowoleni byliby pacjenci, to jest codzienność i z systemem 'primary care' nie wygra nikt z Nas. Lekarz GP może przepisać właściwie wszystkie leki przeciwbólowe, jakie są dostępne w brytyjskich aptekach. Wiadomo, że najsilniejsze są opioidy, a więc od kodeiny, poprzez tramadol, do morfiny *DONT_KNOW* (pomijam leki, które są aplikowane w opiece paliatywnej, przy żegnaniu się z życiem).

Oczywiście może być to terapia łączona z lekami na ból neuropatyczny, a więc środki typu Pregabalin/Gabapentin. Od tego też są kliniki leczenia bólu, ale tę kwestię może również rozwiązać lekarz GP, jeśli choroba została prawidłowo zdiagnozowana. Klinika GP jest w posiadaniu specjalistycznej diagnozy... Inną rzeczą jest, że leków tych chętnie lekarze nie stosują, gdyż np. opiaty mają ogromny potencjał uzależniający. Dlatego są klasyfikowane, jako 'control drugs' i de facto są narkotykami...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #7 Ocena: 0

2020-02-24 16:52:54 (4 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Od ok. 9-tej minuty
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2020-02-24 16:53:14 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28844

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2020-02-23 21:40:57, Magi24 napisał(a):
Jednak Pani Doktor angielska przepisała mi na 6 miesięcy Provene i po tym czasie miałam otrzymać list ze skierowaniem do szpitala.W styczniu br skończyły mi się tabletki A listu nadal nie mam.

Jak tabletki skonczyly sie, to musisz zamowic nowa recepte. Jest spora szansa, ze mozesz to zrobic online albo przez telefon, bez kolejnej wizyty. Musisz tez upomniec sie o swoje skierowanie do specjalisty. Ktos mogl zapomniec czegos wyslac, a Ty bedziesz czekac i czekac.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2020-02-24 17:16:21 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak @Richmond powyżej. Pacjent często musi upominać się o swoje prawa. W tym, aby prawidłowo był leczony i otrzymywał leki. Niestety, to we własnym interesie. W interesie własnego zdrowia.
Dla lekarza jesteśmy zazwyczaj numerem NHS lub numerem pacjenta w danym szpitalu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #10 Ocena: 0

2020-02-24 18:15:33 (4 lata temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:


Zadnych operacji chirurgicznych. Ta chorobe leczy sie jodem.



Zablokujcie go...

Opinia moderatora: Post edytowany. Rozumiem, ze można się z czyimiś poglądami i opiniami zgadzać. Nie ma jednak potrzeby obrażać. Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,