MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Solcoseryl - zamiennik w UK

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

emily37

Post #1 Ocena: 0

2010-05-12 17:24:28 (5 lat temu)

emily37

Kobieta

Z nami od: 20-03-2009

cavilon lub diprobase te środki stosują moje podopieczne

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

konto usunięte

Post #2 Ocena: 0

2010-05-12 17:41:20 (5 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

Czy to jest bez recepty i czy mozna stosowac na "otwarte" rany odlezynowe? Tylko te masci? Czy jeszcze cos oprocz tego?
Jeśli ktoś mnie zniesie, samego diabła będzie potrafił wykiwać... ;-))))))))).

Do góry stronyOffline

emily37

Post #3 Ocena: 0

2010-05-12 18:29:50 (5 lat temu)

emily37

Kobieta

Z nami od: 20-03-2009

te środki sa na recepte .Cavalon jest stosowany na odparzenia gdzie pacjent caly czas lezy w łózku.Magic wyprobuj moze babcinego sposobu czyli make ziemniaczana A dla osoby lezacej dobrze jest podlozyc pod pupe dmuchane kolo do plywania

Do góry stronyOffline

Numer Skype

konto usunięte

Post #4 Ocena: 0

2010-05-12 18:56:28 (5 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

Emily, nie moge wyprobowac nic... Preparaty sa dla mojego ojczyma. Jest sparalizowany od pasa w dol. Non stop lezy. Rzadko siada na wozek, wlasnie ze wzgledu na odlezyne, ktora caly czas sie papra ;/. Mial juz operacje z przeszczepieniem skory wlacznie, ale nie na wiele sie to zdalo. W PL daja mu co jakis ( rzadki ;/ ) czas Solcoseryl w zastrzykach wlasnie i tym samym smaruja. Ale za te leki musi placic, sa na 100% platne. A drogie. Dlatego chcialam cos wynalezc tutaj, zeby mu jakos w bolu ulzyc i ulatwic siadanie na wozek...
Na razie zamowilam w necie "plastry" Aqua gel, mam nadzieje, ze choc na chwile pomoga. Pomoc pomagaja w regeneracji skory. Ale ja nawet nie mam pojecia na jaki czas sie je nakleja, na kilka godzin, na caly dzien... nie wiem. Na razie zamowilam 10 szt, jesli pomoga bede kupowala, ale przydalyby sie wlasnie jakies masci, zele i cos wspomagajacego jak te zastrzyki wlasnie... ;/
Jeśli ktoś mnie zniesie, samego diabła będzie potrafił wykiwać... ;-))))))))).

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #5 Ocena: 0

2010-05-12 19:27:41 (5 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

Cytat:

2010-05-12 18:56:28, MagicSunny napisał(a):
Emily, nie moge wyprobowac nic... Preparaty sa dla mojego ojczyma. Jest sparalizowany od pasa w dol. Non stop lezy. Rzadko siada na wozek, wlasnie ze wzgledu na odlezyne, ktora caly czas sie papra ;/. Mial juz operacje z przeszczepieniem skory wlacznie, ale nie na wiele sie to zdalo. W PL daja mu co jakis ( rzadki ;/ ) czas Solcoseryl w zastrzykach wlasnie i tym samym smaruja. Ale za te leki musi placic, sa na 100% platne. A drogie. Dlatego chcialam cos wynalezc tutaj, zeby mu jakos w bolu ulzyc i ulatwic siadanie na wozek...
Na razie zamowilam w necie "plastry" Aqua gel, mam nadzieje, ze choc na chwile pomoga. Pomoc pomagaja w regeneracji skory. Ale ja nawet nie mam pojecia na jaki czas sie je nakleja, na kilka godzin, na caly dzien... nie wiem. Na razie zamowilam 10 szt, jesli pomoga bede kupowala, ale przydalyby sie wlasnie jakies masci, zele i cos wspomagajacego jak te zastrzyki wlasnie... ;/

megi z tego co wiem to przy tych opatrunkach sie stosuje tylko sol fizjologiczna do przemywania i naklada sie nowy opatrunek jak sie na opatrunku zrobi bula tzn jest on taki wypukly to sie go odkleja i zmienia,wejdz na strone convatec polska i tam na temat opatrunki aktywne jest tam cala obszerna instrukcja obslugi kazdego opatrunku,bardzo przystepnie opisana,ja stosowalam granuflex i bylam bardzo zadowolona z efektow u mojej sparalizowanej babci,mielismy jeszcze tzw air materace do tego i odlezyna sie szybko zgoila a balismy sie ze jej dupa odpadnie doslownie...faktem jest ze te opatrunki sa cholernie drogie w polsce ok 8 zl sztuka,tutaj w szpitalach stosuja te opatrunki czesto wiec pewnie nie jest to az tak drogie jak w polsce badz jest refundowane
w zyciu musi byc dobrze i niedobrze bo jak ciagle jest dobrze to jest niedobrze:)

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #6 Ocena: 0

2010-05-12 19:34:35 (5 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

Cytat:

2010-05-12 18:29:50, emily37 napisał(a):
te środki sa na recepte .Cavalon jest stosowany na odparzenia gdzie pacjent caly czas lezy w łózku.Magic wyprobuj moze babcinego sposobu czyli make ziemniaczana A dla osoby lezacej dobrze jest podlozyc pod pupe dmuchane kolo do plywania

a nie cavilon?to na odlezyne juz istniejaca nie pomorze,stosuja ta masc/spray na zaczerwienienia i niewielkie ranki/odparzenia ale nie na otwarte rany

[ Ostatnio edytowany przez: okidoki29 12-05-2010 19:38 ]

w zyciu musi byc dobrze i niedobrze bo jak ciagle jest dobrze to jest niedobrze:)

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #7 Ocena: 0

2010-05-13 08:00:16 (5 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

U mnie używają Cavilon. Też nie bardzo rozumiem dlaczego.
W przypadkach bardzo złych - opatrunki.
Granuflex jest faktycznie dobrym rozwiązaniem.

Do góry stronyOffline

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

£15.95 za 31.5 kg Anglia-Polska

Paczki do Polski - Najniższa cena, solidny serwis od drzwi do drzwi, ubezpieczenie w cenie

• Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 12 350 25 40 Polska,
  • Fax: +44 (0)845 331 3041