MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Bialaczka,leukemia aml w uk

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 22 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 20 | 21 | 22 ] - Skocz do strony

Str 3 z 22

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2009-12-28 23:38:32 (14 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Moze nie na temat doslownie, ale warte przypomnienia wlasnie badania u optyka, szczegolnie dla dzieci, bezplatne zreszta. Takie dokladne badania moga wiele wykazac. Ciekawe jak wiele osob troszcze sie o regularne badanie, szczegolnie, ze dla dzieci jest ono bezplatne...
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

paposki19

Post #2 Ocena: 0

2009-12-29 00:42:37 (14 lat temu)

paposki19

Posty: 1014

Mężczyzna

Z nami od: 19-11-2007

Skąd: SUFFOLK

Musze Ado dodac,ze mielismy wyznaczony termin nastepnej wizyty u okulisty(zawsze na oddziale szpitalnym) w polowie stycznia2010(syn jest kilka lat juz leczony).Objawy mnie zaniepokoily-nie bylo sensu czekac.
Badania optyka i okulisty to jednak tutaj w UK calkowicie odrebne zagadnienia.Optyk dobierze szkla,poprawi oprawki itp.Diagnozuje schorzenie tylko lekarz.Niby podobne a jednak roznica.Swoja droga i jeden i drugi-darmo tak dla dzieci jak i doroslych.Pozdrawiam
O Nadziejo... Matka glupich Cie nazwali-ludzie glupi,ludzie mali...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

_Arik_

Post #3 Ocena: 0

2009-12-29 12:23:18 (14 lat temu)

_Arik_

Posty: 476

Mężczyzna

Z nami od: 29-12-2007

Skąd: Kraina Podziemnej Pomaranczy

:( bardzo Ci wspolczuje, 3majcie sie i napewno bedzie dobrze!
... Alfa Romeo ... ... ànimo ... ... caràttere ... I'd rather push my ALFA than drive a BMW!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Post #4 Ocena: 0

2009-12-29 12:44:19 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2009-12-29 13:34:26 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2009-12-29 15:53:27 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

paposki19

Post #7 Ocena: 0

2009-12-30 13:15:35 (14 lat temu)

paposki19

Posty: 1014

Mężczyzna

Z nami od: 19-11-2007

Skąd: SUFFOLK

Nastepnego dni po diagnozie zapytalem lekarzy-konsultantow o przeszczep szpiku.Na stronie medigen.pl znalazlem wczesniej informacje,ze jak tylko jest diagnoza,to juz powinno sie szukac dawcy-im wczesniej,tym lepiej.Powiedzialem wiec o tym,ze tak postepuje sie w Polsce.
Niestety,reacja lekarzy przeszla moje oczekiwaina.Delikatnie mowiac-irytacja i stwierdzenie,ze w Uk sa sprawdzone systemy,schematy leczenia.Poczulem sie tak,jakbym swioim pytaniem ingerowal w ich sposob leczenia.:-( Oswiadczyli,ze teraz najwazniejsze jest przygotowanie syna do chemii i podanie jej.Po niej powinna nastapic remisja(brak objawow chorobowych)
Dodam jeszcze,ze dzieki Wam(link od "snipera00"-Wielkie Dziekuje:-D)uzyskalismy informacje o zwiekszonej skutecznosci pierwszej chemioterapii az o 20%.Mam przygotowane materialy z kongresu hematologicznego w Genewie.Ta metoda jest stosowana juz w Polsce.

Polega wlasnie na dodaniu w pierwszym etapie leczenia Kladrybiny."...Powoduje to przyspieszenie remisji,a tym samym daje nowe mozliwosci i szanse na trwale wyleczenie"(prof.Jerzy Holowiecki-kier.Kliniki Hematologii i Transplantologii AM Katowice)

Nie wiem czy uda mi sie przekazac te materialy.Konsultowalem sie z polskim lekarzem w tej sprawie i...chyba nie mamy wielkich szans na to,zeby choc zobaczyli te materialy.Nawet nie mam pomyslu i nie wiem jak je mam przekazac.Najprawdopodobniej wyladuja w koszu.:-(

[ Ostatnio edytowany przez: paposki19 30-12-2009 13:37 ]

O Nadziejo... Matka glupich Cie nazwali-ludzie glupi,ludzie mali...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

Post #8 Ocena: 0

2009-12-30 17:29:27 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SiwyZmc

Post #9 Ocena: 0

2009-12-30 17:56:26 (14 lat temu)

SiwyZmc

Posty: 1109

Mężczyzna

Z nami od: 06-02-2008

Skąd: Polska

Jesli bylaby potrzeba na dawce szpiku (o ile to w ogole przejdzie) to daj znac. Z Essex do Suffolk nie mam daleko i przyjade jak tylko bedzie takowa potrzeba! :)
Musimy wszyscy byc pozytywnie nastawieni a bedzie dobrze. Trzymam kciuki za Was

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

paposki19

Post #10 Ocena: 0

2009-12-30 20:52:51 (14 lat temu)

paposki19

Posty: 1014

Mężczyzna

Z nami od: 19-11-2007

Skąd: SUFFOLK

Do SiwyZmc'ego.Serdecznie dziekujemy za Twoja deklaracje,ale z tego co mi juz wiadomo do przeszczepu jeszcze dluuuga droga przed nami.Kazdy chetny do dania drugiej szansy do zycia komus innemu musi byc zarejestrowany w "banku dawcow szpiku".
Jesli jestes pom.18-50 r.zycia i zostales WYBRANY(odpowiedni szpik dla chorego),to tylko musisz oddac krew z zyly na zgieciu lokciowym.I TO TYLKO TYLE!!!Nigdzie nie musisz jezdzic.Mozesz byc dawca dla kogos z innego hrabstwa,panstwa, kontynentu.DAJESZ ZYCIE!
Dopiero teraz dochodzi do mnie ta prawda,ze troche mojej krwi=czyjas szansa na zycie dla kogos.
O Nadziejo... Matka glupich Cie nazwali-ludzie glupi,ludzie mali...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

Strona 3 z 22 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 20 | 21 | 22 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,