MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co dzis na obiad?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 758 z 911 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 757 | 758 | 759 ... 909 | 910 | 911 ] - Skocz do strony

Str 758 z 911

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ZlotaPerla1

Post #1 Ocena: 0

2019-10-21 09:57:40 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja dziś forszmak na wołowinie :-] i kurze będę gotować.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #2 Ocena: 0

2019-10-21 11:52:26 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Dzięki za linka odnośnie wołowiny.Ja tak rzadko z niej coś przyrządzam, że mam na jej temat minimalna wiedzę i fajnie było poczytać użyteczne informacje


A tymczasem na Konefkowym stole

Groszkowe kopytka z piersią z kurczaka
Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #3 Ocena: 0

2019-10-21 15:50:15 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Z przykrością stwierdzam, że mój eksperyment gołąbkowy z kaszą gryczaną i wątróbką okazał się fiaskiem. No nic. Muszę pomyśleć jak zmienić recepturę, żeby to się udało.

Idę robić zasmażane buraczki. Jutro będą kluski śląskie z sosem i buraczkami.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #4 Ocena: 0

2019-10-21 16:35:23 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-10-21 15:50:15, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Z przykrością stwierdzam, że mój eksperyment gołąbkowy z kaszą gryczaną i wątróbką okazał się fiaskiem. No nic. Muszę pomyśleć jak zmienić recepturę, żeby to się udało.

Idę robić zasmażane buraczki. Jutro będą kluski śląskie z sosem i buraczkami.


Efka, ten farsz kasza-watrobka przypomina mi farsz do kurczaka, tyle ze watrobke sie mieli. dodaje ubita piane z bialek I kasze obgotowana, nakte pietruszki, szczypiorek, do tego galke muszkatuowa I inne przyprawy, majeranek, pieprz - konsystencja jest dosc lejaca wiec nie za bardzo na nadzienie do kapusty, ale …
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2019-10-21 16:46:03 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-10-21 16:35:23, ZlotaPerla1 napisał(a):


Efka, ten farsz kasza-watrobka przypomina mi farsz do kurczaka, tyle ze watrobke sie mieli. dodaje ubita piane z bialek I kasze obgotowana, nakte pietruszki, szczypiorek, do tego galke muszkatuowa I inne przyprawy, majeranek, pieprz - konsystencja jest dosc lejaca wiec nie za bardzo na nadzienie do kapusty, ale …


Wątróbkę podsmażyłam z cebulką a potem zmieliłam na coś podobne do pasztetu. Wymieszałam z ugotowaną kaszą. Nadzienie było ok. Gęste. Może zalałam zbyt dużą ilością bulionu i mi wypłukało tą wątróbkową masę. Może niezbyt ciasno zwinęłam lub ułożyłam gołąbki. Na pewno jeszcze powtórzę, bo widzę, że Wachowicz robiła z kaszanką a to podobne przecież. Jakby się zawsze udawało to popadłabym w pychę :-]
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #6 Ocena: 0

2019-10-21 18:21:01 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-10-21 15:50:15, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Z przykrością stwierdzam, że mój eksperyment gołąbkowy z kaszą gryczaną i wątróbką okazał się fiaskiem. No nic. Muszę pomyśleć jak zmienić recepturę, żeby to się udało.

Idę robić zasmażane buraczki. Jutro będą kluski śląskie z sosem i buraczkami.


Ja kupilem watrobke w piatek ale na niedziele zaprosilem na obiad wegetarianke wiec musialem jej upichcic cos z zielonego. Watrobke zrobie dzis. Tradycyjnie, z cebulka i jabluszkiem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

SweetLiar

Post #7 Ocena: 0

2019-10-21 22:23:19 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Na deser...
Lody w wafelku z węgla, a co? W końcu to Śląsk :-]
Obrazek
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #8 Ocena: 0

2019-10-22 18:04:11 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2019-10-22 21:33:38 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Schab w sosie curry, kolejne udane podejscie z curry domowej roboty, z wlasnym doborem przypraw, bez zadnych gotowych past. Chyba najlepszy z dotychczas prob. Musze kupic sobie drugi elektryczny, albo reczny mlynek, bo reka ciezko sie rozgniata w mozdzierzu przyprawy, moze jakbym miala wiekszy mozdzierz to byloby latwiej... Wprawdzie ktos mi mowil, ze jak sie przemieli ryz w mlynku to niweluje zapachy, ale nie chce ryzykowac jednego mlynka do kawy jaki mam.

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #10 Ocena: 0

2019-10-24 13:22:04 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek

Obrazek

Kartacze
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 758 z 911 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 757 | 758 | 759 ... 909 | 910 | 911 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,