MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co dzis na obiad?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 715 z 911 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 714 | 715 | 716 ... 909 | 910 | 911 ] - Skocz do strony

Str 715 z 911

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2019-01-16 14:18:30 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

No wlasnie, co dzisiaj na obiad... mam 8 jaj, ktore musza byc zjedzone. Ja zjadlabym zupe z botwinki z jajem, ale mezowi nie przejdzie przez zeby...:-]. Moze jarskie kotlety? Marchewki mam duzo, nie wiem skad sie nagromadzilo, ale tez wola o uwage... surowke pewnie zrobie. Trzeba lodowke przegladnac...
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #2 Ocena: 0

2019-01-16 14:20:13 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Omlet?
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Twinkle

Post #3 Ocena: 0

2019-01-16 16:41:09 (5 lat temu)

Twinkle

Posty: 1021

Kobieta

Z nami od: 18-12-2011

Skąd: Somerset

Surowka z marchewki i pora pychota,ja mam zwykla jarzynowa ale na diete odelany obiad,maz mowi ze dobra tylko ze on zagryzl buleczka i tostem a ja jem sama
lake...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2019-01-16 16:58:11 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Podgotowalam brokula i poszatkowalam razem z ugotowanymi jakimi, do tego szczypiorek, cebulka podrumieniona na patelni, odrobine ugotowanego ryzu, pieprz i galka muszkatelowa, wyrobilam kotlety i na patelni podrumienione tylko zeby sie zagrzalo i zlepilo. Surowke z marchewki, jablka, cebuli i poszatkowanej kapusty z lyzka majonezu i jogurtu. Do tego ryz i jest obiad i nic sie nie zmarnowalo. Pycha.

Na jutro reszte warzyw z cyklu: "albo juz uzyc albo kosz" wrzucilam do piekarnika z oliwa, czosnkiem i pieczona czekaja na zmiksowanie do zupy. Czosnkowe tostowe bagietki dopelnia dania.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2019-01-20 08:42:10 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Kluski ( Buchty ) parowe z gulaszem. Wieki całe nie robiłam klusek na parze. Rożnie sie je w określonych rejinach nazywa. U mnie mówiło sie kluski parowe. Znam też nazwe buchty, pampuchy czy parowańce. Jak zwał, tak zwał. Ważne, że smaczne. Można i w wersji wytrawnej, jak u mnie. Mozna i na słodko ze śmietaną i owocami. Mnie bliższa jest wersja na słono. Najbardziej lubię ten moment kiedy można taką buchtą ścierać sos z talerza. Wszystkie te dobroci wsiąkają w środek i jest prawdziwa eksplozja smaków.

Obrazek


Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #6 Ocena: 0

2019-01-20 10:56:57 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

U mnie się mówi kluski parowane. W domu u mamy jedliśmy zawsze z jagodami. Teraz robię z jagodami też, ale i z gulaszem I kapustą. Moi chlopcy z kolei z samym roztopionym masłem. Tylko ja kupuję gotowe bo nie mam czasu robić, ale pamiętam jak moja mama robiła. Były obledne.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ZlotaPerla1

Post #7 Ocena: 0

2019-01-20 14:27:11 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Nigdy nie jadłam lepszych tzw. parowańców, czyli knedlików czeskich jak właśnie najpierw w Czecho-Słowacji, a potem na Słowacji ;-) z gulaszem i cerstve warzywa mmmmmmmmmmmmmmmmmm.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2019-01-20 14:34:02 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Gotuje sie zupa gulaszowa z Efki przepisu, ale nie bylabym soba jakbym nie dodala paru rzeczy, grzyby suszone tak do mnie mowily, ze je namoczylam i dodalam do gulaszu, i wywar z grzybow rowniez, uwielbiam ten zapach.

Wyciagnelam kurczece piersi z zamrazarki, i zabralko mi checi wiec tylko je w kostke pokroilam, na cebulce i jednej ostrej papryczce podsmazylam. Nadmiar mleka w lodowce wykorzystalam do sosu- podgrzalam i zestawilam na bok dodajac pokruszony ser plesniowy. Grube rurki makaronowe wrzucilam do miski, dodalam mieso z cebula i dosypalam groszku z zamrazarki, polalam mlekiem z serem i piecze sie w piekarniku- bedzie lunch do pracy, albo kolacja na jutro (albo i jedno i drugie, bo ja na dwie osoby dalej nie umiem gotowac). Wlasnie test zrobilam, i bardzo smaczna zapiekanka wyszla.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #9 Ocena: 0

2019-01-20 14:50:34 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-01-20 10:56:57, gosian napisał(a):
U mnie się mówi kluski parowane. W domu u mamy jedliśmy zawsze z jagodami. Teraz robię z jagodami też, ale i z gulaszem I kapustą. Moi chlopcy z kolei z samym roztopionym masłem. Tylko ja kupuję gotowe bo nie mam czasu robić, ale pamiętam jak moja mama robiła. Były obledne.


Buchty to termin stosowany na Zaolziu i po polskiej stronie Beskidu Cieszyńskiego.
U naszych południowych sąsiadów funkcjonują dwa rodzaje knedlikow: houskowe i brămborove.
Brămborove, na Slowacji zwane halouškami przypominają nasze leniwe pierogi.
Hòuskowe to nasze "paruchy" tym się jednak odróżniają od naszych że są dużo bardziej zbite i ciężkie. W Czechach te hòuskowe najbardziej mi zawsze smakowały z gulaszem z wątróbki. *YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ZlotaPerla1

Post #10 Ocena: 0

2019-01-20 15:06:39 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Pycha, ja gulasz z wątróbki z "knedlikami" jadłam na Węgrzech :-)
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 715 z 911 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 714 | 715 | 716 ... 909 | 910 | 911 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,