MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co dzis na obiad?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 714 z 911 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 713 | 714 | 715 ... 909 | 910 | 911 ] - Skocz do strony

Str 714 z 911

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

andyopole

Post #1 Ocena: 0

2018-12-02 18:12:14 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2018-12-02 16:58:39, dominikana36 napisał(a):
Nowy malakser zakupiony i zapas jedzenia na tydz przygotowany:
-falafel
-pasztet z zielonej soczewicy
-placki z cukini z kasza jaglana
-salatka z kuskusu z rukola
-salatka z fasoli z papryczkami chili
-surowka z czeronej kapusty z chrzanem
-zupa krem z pieczonych kabaczkow, cebuli, papryki i batatow
-weganskie ciasto czekoladowe z kremem -czekoladowym z bananow i avokado
Zaczelam o 11 i wlasnie skonczylam- mam dosyc i nie jestem glodna :). Ale dumna z siebie jestem tez.


I wszystko na tym malakserze?*YAHOO*

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

dominikana36

Post #2 Ocena: 0

2018-12-02 19:49:54 (5 lat temu)

dominikana36

Posty: 3057

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Prawie- wlasciwie wszystko oprocz salatek :)nawet surowka na malakserze. Postanowilam dzialac poki sprzet dziala :).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2018-12-08 22:24:12 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Barszcz czerwony z chilli i imbirem...swietny na zimne dni, imbir i chilli grzeja fajnie.

Obrazek

Zdjecie nie oodaje w pelni tej aksamitnej czerwieni barszczu. Przepis znalazlam w Guardian, i troszke udoskonalilam, bo ja nie moge bez kombinacji...originalnie byl weganski ale moj juz nie byl.

3 tbsp rapeseed oil/ 3 lyzki oleju rzepakowego

1 large white onion, peeled and chopped/duza cebula

2cm piece fresh ginger, peeled and grated/swiezy imbir 2 cm obrany i starty (ja poszatkowalam bo i tak pozniej sie miksuje zupe)

3 garlic cloves, peeled and minced/3 przecisniete przez praske czosnki (ja mialam 4 duze, bo lubie czosnek)

1 green finger chilli, finely chopped/1 zielone chilli drobko skrojone (bez nasion u mnie)

500g beetroot, scrubbed and grated (or chopped small)/ pol kg burakow obranych i startych (u mnie byly podrojone w kostke)

1 small potato (about 100g) , peeled and grated/ 1 maly ziemniak obrany i starty (u mnie byly 3 male pokrojone w kostke)

750ml vegetable stock/ 750 ml wywaru warzywnego (a u mnie byl rosol, bo akurat mialam pod reka)

Salt, to taste/sol do smaku (ale ja zupelnie jej nie potrzebowalam dodawac)

Ja dodalam jeszcze dwie marchewki pokrojone w kostke i trzy lyzki octu jablkowego.


Heat the oil in a large pot and, once it’s good and hot, add the onion and fry, stirring occasionally, for 10 minutes/ Rozgrzac olej w duzym garnku i na goracy wrzucic cebule i dusic 10 min od czasu do czasu zamieszac.

Add the ginger, garlic and chilli, then fry, stirring all the while, for three minutes/Dodac imbir, czosnek i chilli, podsmaz, mieszajac caly czas przez trzy minuty (byle czosnek sie nie przypalil, bo bedzie gorzki).

Add the beetroot and potato, stir to coat, then pour in the stock and bring to a boil/ Dodac buraki, ziemniaki i zamieszaj, jak dodalam rowniez marchewke, wlac wywar i zagotowac. Ja tutaj dodalam ocet jablkowy i dla smaku i dla zachowania koloru z burakow.

Turn down the heat and leave to simmer for 30 minutes/ zmniejszyc ogien i gotowac 30 min.

Leave the soup to cool a little, then blend and taste for salt/ Wystudz i zmiksuj, sprawdz czy potrzebujesz dodac soli (ja nie studzilam i blenderem zmiksowalam na aksamitna konsystencje, ale musialam dodac wiecej wody, bo bardzo gesty wyszedl, a chcialam kremowa konsystencje. Ja posypalam jeszcze odrobina parmezanu. Pycha!!! napewno jeszcze nie raz ugotuje.
----------------
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2018-12-09 11:47:05 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

U nas dzisiaj wolowina z Efki przepisu. Wyszlo swietne takie, ale moj ananas chyba byl za slodki, na drugi raz (na napewno bedzie drugi raz) dodam mniej o polowe. Smak przed dodaniem ananasa byl wysmienity, dobra kompozycja przypraw. Maz mowil, ze tylko podjechal pod dom i bez wchodzenia czul, ze bedzie smaczny obiad. Nawet kuskus na dodatek nie gryzie go w zeby. *ROFL**DANCE*
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #5 Ocena: 0

2018-12-09 13:39:12 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

U mnie dzisiaj na obiad 1 banan, 2 mandarynki, baton ryżowy, pomidory zapiekane i kawa.. W pracy jestem :-( to sobie pojadlam..
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2018-12-10 20:03:45 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek

Indyk z ziołowym, serowym nadzieniem w panierce

Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #7 Ocena: 0

2018-12-17 14:01:10 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Buraczane pierogi z nadzieniem jak do ruskich pierogów

Obrazek


Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #8 Ocena: 0

2018-12-27 13:29:25 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Ziołowy kurczak z pastą miso podany z polentą

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #9 Ocena: 0

2019-01-08 13:47:04 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte


Schab w kremowym sosie z cydrem i jabłkami

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #10 Ocena: 0

2019-01-15 19:23:21 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Rolada wieprzowa nadziewana pistacjami i oliwkami

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 714 z 911 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 713 | 714 | 715 ... 909 | 910 | 911 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,