MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co dzis na obiad?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 660 z 911 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 659 | 660 | 661 ... 909 | 910 | 911 ] - Skocz do strony

Str 660 z 911

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

gosian

Post #1 Ocena: 0

2017-09-09 21:53:41 (7 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Potrzebuje sprawdzony przepis na golonke z slow cooker-a....dość pilnie. ..jak ktoś ma coś fajnego będę wdzięczna :-]
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2017-09-09 23:46:22 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12798

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Golonki nie robiłem jeszcze w tym urządzeniu ale parę razy schab nadziewany sliwkami.
Zasadę generalnie mam taką samą, układam mięso, otwieram szufladę i wyjmuje przyprawy właściwe dla danego mięsiwa. Można wcześniej zapeklować ale w slow cockerze czas gotowania jest na tyle długi że można sobie ten etap odpuścić.
Golonke można podlać piwem ale ja osobiście lubię zalać winem lub piwem ale niezbyt dużo, jakoś mi nie smakuje jeśli kucharz przesadzi z ilością dodanego trunku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

EFKAKONEFKA33

Post #3 Ocena: 0

2017-09-10 08:29:31 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Golonke to ja jadlam lata swietlne temu. I to w sumie tez tylko przy okazji robienia zimnych nozek.
Zaciekawlo mnie to urzadzenie, o ktorym wspominasz. Spotkalam sie z nazwa ale nigdy z niego nie korzystalam. Przed chwila troche poczytalam i nie wiem czy za jakis czas nie skusze sie na zakup.


Tu kilka zalet z jedenj ze stron internetowych

Zalety

Pozwala zachować więcej składników odżywczych.
Pozwala wykorzystać tanie części mięsa dzięki długiemu gotowaniu.
W wolnowarze praktycznie nie da się przypalić potraw
Wygodny w użyciu.
Tani w eksploatacji.
Jest cichy, może pracować w nocy.
Można nastawić obiad w wolnowarze, wyjść do pracy i wrócić na gotowy posiłek.


Trzeba bedzie przejrzec oferty i porownac, ktory bylby najlepszy


Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #4 Ocena: 0

2017-09-10 09:24:04 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12798

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Szukaj takiego, który ma możliwość lepszego ustawienia temperatury. Mój ma tylko trzy zakresy a mięsa są różne i potrzebują różnych temperatur.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

gosian

Post #5 Ocena: 0

2017-09-10 10:20:28 (7 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

U mnie to jest świeży zakup właśnie. Wczoraj była pierwsza próba i muszę powiedzieć, że warzywa smakują całkiem inaczej. .o mięsie nawet nie wspomnę. Golonki tez nie jadłam wieki. A , że jutro będę miała gościa to tak naszła mnie ochota.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

zosiasamosia

Post #6 Ocena: 0

2017-09-10 10:29:00 (7 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Mój też ma trzy zakresy, ale w zupełności mi wystarczają i tak najczęściej używam medium.
Mięso należy obsmażyć przed włożeniem do slow cooker'a.
Nigdy nie robiłam golonki ani schabu, jednak gdybym miała zrobić golonkę to zrobiłbym tak:
Natartą przyprawami obsmażyłabym starannie z każdej strony na brązowy kolor.
Włożyłabym do slow cooker'a z włoszczyzną, koprem włoskim, jałowcem, liściem laurowym, zielem angielskim, czosnkiem, majerankien itp.
Zalałabym wodą, włączyła i zapomniała o tym na minimum 8 godzin. 😜

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

queenOfChocolat

Post #7 Ocena: 0

2017-09-10 10:35:13 (7 lat temu)

queenOfChocolate

Posty: 459

Kobieta

Z nami od: 23-02-2010

Skąd: male...

Cytat:

2017-09-10 08:29:31, EFKAKONEFKA33 napisał(a):

Jest cichy, może pracować w nocy.
Można nastawić obiad w wolnowarze, wyjść do pracy i wrócić na gotowy posiłek.



a jak jest z bezpieczenstwem? wszedzie trabia by nie zostawiac zadnych wlaczonych sprzetow bez nadzoru. mam piekarnk z funkcja ustawiania czasu i balabym sie wyjsc z domu zostawiajac go wlaczonego. sprzet obojetnie jak dobrej jakosci zawsze moze zawiesc...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #8 Ocena: 0

2017-09-10 10:41:46 (7 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-10 10:35:13, queenOfChocolate napisał(a):
Cytat:

2017-09-10 08:29:31, EFKAKONEFKA33 napisał(a):

Jest cichy, może pracować w nocy.
Można nastawić obiad w wolnowarze, wyjść do pracy i wrócić na gotowy posiłek.



a jak jest z bezpieczenstwem? wszedzie trabia by nie zostawiac zadnych wlaczonych sprzetow bez nadzoru. mam piekarnk z funkcja ustawiania czasu i balabym sie wyjsc z domu zostawiajac go wlaczonego. sprzet obojetnie jak dobrej jakosci zawsze moze zawiesc...



Mam tak samo.
Nawet pralkę i zmywarkę, włączam kiedy jestem w domu.
Jednak znam osoby, które nie mają takich oporów i zawsze ciepły posiłek zaraz po powrocie z pracy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #9 Ocena: 0

2017-09-10 10:52:14 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-10 10:35:13, queenOfChocolate napisał(a):
Cytat:

2017-09-10 08:29:31, EFKAKONEFKA33 napisał(a):

Jest cichy, może pracować w nocy.
Można nastawić obiad w wolnowarze, wyjść do pracy i wrócić na gotowy posiłek.



a jak jest z bezpieczenstwem? wszedzie trabia by nie zostawiac zadnych wlaczonych sprzetow bez nadzoru. mam piekarnk z funkcja ustawiania czasu i balabym sie wyjsc z domu zostawiajac go wlaczonego. sprzet obojetnie jak dobrej jakosci zawsze moze zawiesc...


Sprzetu jeszcze nie mam i tez sie zastanawiam jak to wyglada
Tu wyczytalam
Wolnowar

Czy wolnowar jest bezpieczny?

Oczywiście nic nie jest bezpieczne w 100%. Każde urządzenie może ulec awarii, spięciu i narobić szkód. Jeśli jednak zaufamy producentowi możemy uznać, że wolnowar jest jednym z bezpieczniejszych urządzeń. Czemu? Po pierwsze trudno tam cokolwiek przypalić ze względu na stosunkowo niskie temperatury pracy. Z tego samego względu trudno, żeby coś nam wykipiało (no chyba, że przepełnimy naczynie ale uznaję, że sami przestrzegamy zasad bezpieczeństwa). Pokrywa sama nie spadnie więc nie nabrudzi nam w kuchni pod naszą nieobecność. Te wszystkie argumenty sprawiają, że nie boję się nastawiać wolnowaru na noc czy na cały dzień, kiedy jestem w pracy.

Należy jednak pamiętać, że wolnowar nagrzewa się do temperatur bliskich wrzeniu więc nieuważni domownicy mogą ulec poparzeniu. Lepiej więc ustawić go w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt (choć moje koty omijają go szerokim łukiem).


---------------------------------
Moze wypowie sie ktos kto ze sprzetu korzysta :-)
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #10 Ocena: 0

2017-09-10 17:22:42 (7 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Przepis podany przez moją koleżankę. Sól, pieprz, obsmazyc z każdej strony i w wolnowarze przykryć kapustą kiszona... i tak jutro zrobię. Można podlać piwem lub winem.
Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę pisać.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 660 z 911 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 659 | 660 | 661 ... 909 | 910 | 911 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,