MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co dzis na obiad?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 651 z 911 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 650 | 651 | 652 ... 909 | 910 | 911 ] - Skocz do strony

Str 651 z 911

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

matkapolka

Post #1 Ocena: 0

2017-07-19 22:05:12 (7 lat temu)

matkapolka

Posty: 177

Kobieta

Z nami od: 25-04-2013

Skąd: south east

Dzięki za przepis Ewa. Myślę, że zrobię bardziej wytrawne, bez miodu. Jak zrobię potrawę to wrzucę zdjęcie.
Co do mąki. Wykluczyłam ze swojej diety mąkę pszenną. Mąż z synem jako, że mają dietę bezglutenową to jej nie mają. Ja natomiast eksperymentuję z mąkami ze starożytnych zbóż (Einkorn, Korashan i Emmer to są mąki glutenowe. Bardzo dobra jest quinoa, która jest bezglutenowa i świetna zamiast ryżu, który ma wysoki indeks glikemiczny. Z moich antycznych mąk piekę chleb dodając słonecznik, czarnuszkę i nasiona dyni.
U mnie dzisiaj były pieczarki chestnut z młodą cebulką (z własnej uprawy) i sosem ze śmietany (single cream). Do tego kus-kus glutenowy a dla pana domu kus-kus bezglutenowy i ogórki korniszony z domowych zapraw (jeszcze zeszłorocznych). Sorry, zapomniałam o zdjęciach. Spieszyłam się.

[ Ostatnio edytowany przez: matkapolka 19-07-2017 22:13 ]

"Wszyscy jesteśmy ignorantami, tylko każdy w innej dziedzinie." Will Rogers

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-07-19 23:05:32 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #3 Ocena: 0

2017-07-19 23:07:13 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-19 22:05:12, matkapolka napisał(a):
Dzięki za przepis Ewa. Myślę, że zrobię bardziej wytrawne, bez miodu. Jak zrobię potrawę to wrzucę zdjęcie.



Bardzo dobra jest quinoa, która jest bezglutenowa i świetna zamiast ryżu, który ma wysoki indeks glikemiczny.


Ja zawsze modyfikuje przepis wedlug swoich upodoban :-)

Jesli chodzi o komose to totalnie sie w niej zakochalam . Ja ostatnimi czasy to mam polki poupychane roznej masci makaronami i kaszami :-)

Komosa jest jedna z moich ulubionych *THUMBS UP*


Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

matkapolka

Post #4 Ocena: 0

2017-07-20 01:13:13 (7 lat temu)

matkapolka

Posty: 177

Kobieta

Z nami od: 25-04-2013

Skąd: south east

Cytat:

2017-07-19 23:05:32, 12miko12 napisał(a):
A pro po marynat słodko-musztardowych - odkryłam to:
Obrazek


Gotowizna. :-( Bezglutenowe ale duuuużo cukru w środku. Lepiej zrobić samemu.

[ Ostatnio edytowany przez: matkapolka 20-07-2017 01:17 ]

"Wszyscy jesteśmy ignorantami, tylko każdy w innej dziedzinie." Will Rogers

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #5 Ocena: 0

2017-07-20 01:36:35 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2017-07-19 23:07:13, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Cytat:

2017-07-19 22:05:12, matkapolka napisał(a):
Dzięki za przepis Ewa. Myślę, że zrobię bardziej wytrawne, bez miodu. Jak zrobię potrawę to wrzucę zdjęcie.



Bardzo dobra jest quinoa, która jest bezglutenowa i świetna zamiast ryżu, który ma wysoki indeks glikemiczny.


Ja zawsze modyfikuje przepis wedlug swoich upodoban :-)

Jesli chodzi o komose to totalnie sie w niej zakochalam . Ja ostatnimi czasy to mam polki poupychane roznej masci makaronami i kaszami :-)

Komosa jest jedna z moich ulubionych *THUMBS UP*





Nie chce mnie się googlowac ale komosa to lebioda?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2017-07-20 07:28:00 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Andy 😊 ale ja musiałam.Spotkałam się z nazwą lebioda ale kojarzyła mi się z jakimś zielonym zielskiem.Według Wiki lebioda to ludowa nazwa komosy .I znów się czegoś nauczyłam 😉
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #7 Ocena: 0

2017-07-20 07:51:06 (7 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-20 07:28:00, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Andy 😊 ale ja musiałam.Spotkałam się z nazwą lebioda ale kojarzyła mi się z jakimś zielonym zielskiem.Według Wiki lebioda to ludowa nazwa komosy .I znów się czegoś nauczyłam 😉


Nie nie 😉
Quinoa, to komosa ryżowa Chenopodium quinoa Willd.
Tree spinach, to komosa biała (lebioda) Chenopodiaceae Vent.

Ta sama rodzina inna roślina 😉

Mam komosę białą w ogrodzie, ale po urlopie, nie bardzo jest się czym chwalić...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #8 Ocena: 0

2017-07-20 08:42:15 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-20 07:51:06, zosiasamosia napisał(a):
Cytat:

2017-07-20 07:28:00, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Andy 😊 ale ja musiałam.Spotkałam się z nazwą lebioda ale kojarzyła mi się z jakimś zielonym zielskiem.Według Wiki lebioda to ludowa nazwa komosy .I znów się czegoś nauczyłam 😉


Nie nie 😉
Quinoa, to komosa ryżowa Chenopodium quinoa Willd.
Tree spinach, to komosa biała (lebioda) Chenopodiaceae Vent.

Ta sama rodzina inna roślina 😉

Mam komosę białą w ogrodzie, ale po urlopie, nie bardzo jest się czym chwalić...


A widzisz :-)dzieki za sprostowanie *THUMBS UP*

Tak to jest jak człowiek na szybko w taksówce, w drodze do pracy przegląda neta i gada z taksówkarzem 😁
Sprawa wyjaśniona :-)
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

matkapolka

Post #9 Ocena: 0

2017-07-20 11:48:46 (7 lat temu)

matkapolka

Posty: 177

Kobieta

Z nami od: 25-04-2013

Skąd: south east

U mnie dzisiaj po polsku, glutenowe i bezglutenowe wieprzowe kotlety mielone, ziemniaki z wody, solo fasolka szparagowa gotowana na parze, ogórek konserwowy domowy nie sklepowy i może jeszcze sałata z sosem czosnkowym (czosnek przeciśnięty przez praskę, sól, sok z cytryny, musztarda i dobra oliwa lub olej, czosnek rozetrzeć z solą dodać musztardę i wymieszać, dodać sok z cytryny i wymieszać, dodawać olej/oliwę i mieszać do połączenia na wzór majonezu).

Quinoa została okrzyknięta superjedzeniem. Jest uprawiana w Peru i dla Inków była podstawą wyżywienia jak dla nas ziemniaki albo w Azji ryż.
Pomijam modę a skupiam się na tym co mogę wykorzystać w mojej kuchni dla "glutenowców" i "bezglutenowców". W większości jest u mnie bezglutenowo ale ja z synem jemy glutenowy chleb i makarony a nawet kus-kus, który jest z pszenicy (zdarzyło się dwa razy w tym roku). Mąki bezglutenowe mają wysoki indeks glikemiczny co nie jest dobrą wiadomością ale niektórzy nie mają wyjścia, chyba że przestaną jeść wyroby mączne.
Gotowanie dwóch obiadów codziennie jest ekstremalnym sportem a jeszcze "bezglutenowy" syn jest niejadkiem więc czasem trzy dania się zdarzają. Piszę o sporcie ekstremalnym w mojej kuchni bo tak jest. Osobne noże do chleba i deski do krojenia schowane w osobnych szafkach. Osobne szafki na artykuły spożywcze, osobne maselniczki w lodówce i osobne półki w lodówce....Tak już ponad 4 lata a najgorszy był pierwszy rok.
Większości ludzi wydaje się, że to fanaberie i wystarczy nie jeść chleba i ciasta. Gluten jest tak samo rozpowszechniony w artykułach spożywczych jak cukier i syrop glukozowo -fruktozowy. Przykład z życia wzięty: sklep spożywczy i mąka ziemniaczana (która jest naturalnie bezglutenowa) stoi na półce koło mąki pszennej czy żytniej albo kaszy manny, w taki sposób zostaje zanieczyszczona glutenem. Jakiś czas temu sprzedawczyni z polskiego sklepu przekonywała mnie do tego iż parówki, które polecała są bezglutenowe, pewnie nie czytała etykietki ze zbiorowego opakowania a po za tym leżały one razem z innymi wyrobami wędliniarskimi. Kasza gryczana jest naturalnie bezglutenowa, owszem jest pod warunkiem, że nie rośnie w pobliżu zbóż glutenowych. Zbiór i przetwórstwo też musi być pozbawione dostępu glutenu a wiec jeśli na linii produkcyjnej produkuje się np. batoniki czekoladowe, które w składzie mają gluten, to nie można produkować batoników czekoladowych bezglutenowych. Każde zanieczyszczenie jedzenia glutenem u chorego powoduje przykre dolegliwości.
Rozpisałam się ale chciałam przybliżyć temat żywności bezglutenowej i jak bardzo ważne jest przestrzeganie zasad zachowania czystości bezglutenowej.

[ Ostatnio edytowany przez: matkapolka 20-07-2017 12:11 ]

"Wszyscy jesteśmy ignorantami, tylko każdy w innej dziedzinie." Will Rogers

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #10 Ocena: 0

2017-07-20 13:03:15 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-18 20:03:40, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Radzik czy mozesz mi napisac jak przygotowales ten bob ? lubie pod kazda postacia i chetnie bym go wykorzystala jako dodatek do obiadu



Sorki ze tak pozno odpisuje.

Proporcje na oko :)
Porcje bobu ugotowac i obrac z lupinek. Swiezy bob lepszy ale poza sezonem mrozony daje rade. Lupinki mozna wyrzucic lub doprawic ulubionymi przyprawami i upiec w piekarniku na brazowo. Swietne chipsy :)

Na patelni zeszklic drobno pokrojona cebulke (mozna pominac jak ktos nie lubi), dodac posiekany czosnek i chili (ilosc wg uznania).

Dodac bob i razem chwile posmazyc. Doprawic sola i pieprzem do smaku. Mozna dodac koperek tudziez jakis sos jesli ktos lubi.

Banalnie proste - oblednie pyszne.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 20-07-2017 13:04 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 651 z 911 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 650 | 651 | 652 ... 909 | 910 | 911 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,