MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problem z kuchenką indukcyjną

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AgentOrange

Post #1 Ocena: 0

2020-03-03 11:53:31 (4 lata temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

robi się tez z żeliwa (cast iron), które również jest stopem żelaza
robi się z miedzi ... a nie poczekaj miedz jest zbyt miękka i dlatego robi się ze stopów miedzi
generalnie raczej zadem metal nie występuje jako pierwiastek tylko jako stop


Co to za bzdura "generalnie raczej zadem metal nie występuje jako pierwiastek tylko jako stop"?
Kazdy metal wystepuje jako pierwiastek bo to wynika m.in. z bycia pierwiastkiem. Rtec w starodawnym termometrze wystepuje jako rtec a nie stop. Poszukaj sobie na wikipedii jak wygladaja metale (ktore niby to nie wystepuja jako pierwiastek).

Wracajac do plyty indukcujnej - moja jest podlaczona pod jedna faze i ma moc ograniczona do 4kW - ale wode w malym garnku potrafi zagotowac blyskawicznie. Wiec albo osoba pytajaca ma uszkodzona plyte ale nie ma szczescia do garnkow - ale obstawiam uszkodzona plyte bo plyta sie nie uruchomi jesli nie ma odpowiedniego garnka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #2 Ocena: 0

2020-03-03 12:05:33 (4 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

Cytat:

2020-03-03 11:53:31, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

robi się tez z żeliwa (cast iron), które również jest stopem żelaza
robi się z miedzi ... a nie poczekaj miedz jest zbyt miękka i dlatego robi się ze stopów miedzi
generalnie raczej zadem metal nie występuje jako pierwiastek tylko jako stop


Co to za bzdura "generalnie raczej zadem metal nie występuje jako pierwiastek tylko jako stop"?
Kazdy metal wystepuje jako pierwiastek bo to wynika m.in. z bycia pierwiastkiem. Rtec w starodawnym termometrze wystepuje jako rtec a nie stop. Poszukaj sobie na wikipedii jak wygladaja metale (ktore niby to nie wystepuja jako pierwiastek).

Wracajac do plyty indukcujnej - moja jest podlaczona pod jedna faze i ma moc ograniczona do 4kW - ale wode w malym garnku potrafi zagotowac blyskawicznie. Wiec albo osoba pytajaca ma uszkodzona plyte ale nie ma szczescia do garnkow - ale obstawiam uszkodzona plyte bo plyta sie nie uruchomi jesli nie ma odpowiedniego garnka.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Pierwiastki_rodzime

świat jest różnorodny dlatego ze atomy maja skłonność do tworzenia wiązań z innymi atomami

rtęć w termometrze ma w sobie siarkę
moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Fisolka

Post #3 Ocena: 0

2020-03-03 21:00:35 (4 lata temu)

Fisolka

Posty: 748

Kobieta

Z nami od: 27-12-2010

Skąd: Londyn

Odpowiem na własnym przykładzie!

Właśnie wymieniliśmy kuchenka ceramiczna (nie indukcyjna ale działająca na podobnej zasadzie) na kuchenke gazowa bo mialam wrazenie, ze wyjde z siebie. Zupa lub woda gotowaly sie w miare szybko ale smażenie to była paranoja, po 30 minutach cebula lub mięso wyglądało bardziej na ugotowane niż smażone.
Wezwaliśmy fachowca bo wymianę garnków juz przerabialismy bez żadnych widocznych zmian na lepsze.
Fachowiec przyjechał, sprawdził i poinformowal mnie, że wszystko z kuchenka jest ok i taka jest uroda/zaleta tych kuchenek. Krazki sie nagrzewaja i studza i tak w kolko. Da sie ugotowac zupe ale on jako azjata nawet by nie próbował użyć na niej Woka bo za słabo się nagrzewa.
Kuchenka indukcyjna ma troche wieksza moc ale ja niestety nie mogłam nawet tego rozwazac bo w wypadku jakiegokolwiek działającego implantu kardiologicznego jest zabronione nawet stanie w jej pobliżu.
Malutki magnes w bransoletce od zegarka uruchamia w moim implancie alarm czyli prawdziwa bucząca syrenę :-]
Obawiac sie, że ani garnki ani inne cuda niewiele tu zmienia.
Teraz mam kuchenke gazowa i moje zycie stalo sie prostsze!!!
,,Czysta logika jest ruiną ducha ''— Antoine de Saint-Exupéry k

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2020-03-04 00:27:00 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja mam kuchnie gazową, ale u brata mają intuicję i żadnych problemów z gotowaniem czy smażeniem, żadnych długich oczekiwań. Mają garczki że znaczkiem indukcji. Musi coś nie tak działać z kuchenką jak wieki gotuje i nie smaży.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #5 Ocena: 0

2020-03-04 09:47:59 (4 lata temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Właśnie wymieniliśmy kuchenka ceramiczna (nie indukcyjna ale działająca na podobnej zasadzie)


W kwestii formalnej: plyta indukcyjna i ceramiczna (czyli zwykle grzalki) dzialaja na zupelnie innej zasadzie. Plyta indukcyjna grzeje tylko garnek a ceramiczna wszystko dookoła.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Giussa

Post #6 Ocena: 0

2020-03-04 13:51:59 (4 lata temu)

Giussa

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 18-02-2020

Skąd: Londyn

Wow... nie spodziewałabym się takiej dyskusji...

Wiecie co, poprosiłam znajomego, żeby rzucił okiem na całe okablowanie, czy jak to tam się nazywa. Nie zauważył, żeby coś było odłączone albo przerwane itd.

Jak coraz dłużej czytam dyskusję to sobie myślę, że to pewnie wina tych garnków. Ja głupia myślałam, że zaoszczędzę sobie, używając zwykłych garnków. A tu okazuje się, że nie!! Nawet nie przeszło mi przez myśl, że są dedykowane garnuchy do konkretnej kuchenki. Wiecie, wydawało mi się, że to może być chwyt marketingowy.

Dobra... no to teraz powiedzcie mi, jaka jest rozsądna cena za garnek indukcyjny? Już trochę poszperałam w internecie i znalazłam np ranking Nie ukrywam, ze znam np. te marki jak Ambition, Gerlach (to chyba droższa) no i oczywiście Tefal. Inne Hoffner albo Berlinger - nic mi to nie mówi. Szkoda, że od razu nie widać ceny w tym rankingu, mogłabym od razu zobaczyć, które są w miarę najtańsze. Aha, no i na pewno chciałabym powłokę nieprzywierającą.

Macie któryś z tych??? Albo może polecacie coś lokalnie w capital city?

Opinia moderatora: Post edytowany z linku. Proszę o zapoznanie się z linkowaniem na forum. http://www.mojawyspa.co.uk/forum/13/61341/Linkowanie-na-Mojej-Wyspie. Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2020-03-04 14:14:34 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

W kazdym sklepie, gdzie sprzedaja garnki, znajdziesz cos odpowiedniego. Nawet w supermarkecie czy Ikei. Po prostu musisz zobaczyc co jest napisane przy nich albo pod spodem, powinny byc symbole do jakich kuchenek jest dane naczynie.

Obrazek

Obejrzyj garnki, ktore masz w domu. Moze ktores z nich sa przystosowane, tylko akurat ich nie uzywalas.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2020-03-04 17:41:18 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Nawet w Lidlu są czasem, i kiedyś kupowalam w ALDI, ale jak wyżej, w każdym sklepie z garkami i w supermarketach również. Jak każde inne, są marki które kosztują i są też tańsze.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #9 Ocena: 0

2020-03-04 18:37:00 (4 lata temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Garnki kupisz dobre nawet w Ikea

mozesz tez kupic specjalna plytke ktora daje sie pod garnki zwykle - taki adaptor , koszt chyba kilka funtow , wtedy nie musisz wywalac starych

Ja bym jeszcze sprawdzila np postawila jeden garnek - czy wtedy tez tak wolno gotuje czy tylko jak jest wiecej garnkow, byc moze plyta juz kilkuletnia i z tych tanich to i moc jest wtedy slabsza jak kilka garnkow na raz nastawionych.

"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,