MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problem z kuchenką indukcyjną

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 18

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Giussa

Post #1 Ocena: 0

2020-03-03 08:30:34 (4 lata temu)

Giussa

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 18-02-2020

Skąd: Londyn

Cześć. Mam od jakiegoś problem z kuchenką indukcyjną albo z garnkami. Sama dokładnie nie wiem, ale chyba obstawiam to drugie, bo kuchenka jest dość nowa, chociaż kupiłam używaną to ma zaledwie parę lat i dostałam ją w świetnym stanie. Jeszcze waham się czy nie zamówić jakiegoś specjalisty, ale wiadomo - to kosztuje. Może ktoś mi tu pomoże.

Mam wrażenie, że gotowanie na niej zajmuje naprawdę wieczność. Wszystkie patelnie i garnuchy, które mam nagrzewają się w nieskończoność. Nie potrafię nawet ugotować zwykłych jaj, bo normalny czas gotowania z przepisów się nie sprawdza - wychodzą z reguły za płynne.

Jak kupiłam nową kuchenkę, garnków oczywiście nie zmieniałam i coraz częściej zastanawiam się czy nie lepiej jest faktycznie zafundować sobie żelastwo stricte indukcyjne. Używał ich ktoś??? Z góry thx. *THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2020-03-03 08:49:20 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Zmień garczki na kompatybilne z kuchnią indukcyjna.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #3 Ocena: 0

2020-03-03 09:04:34 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie ma gotowania bez specjalnych garnków ;-)
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #4 Ocena: 0

2020-03-03 09:09:41 (4 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

weź zwykły magnes np z lodówkowych zdobyczy podróżniczych jeżeli się przyklei do spodu garnka to masz "specjalne garnki do indukcji"
Nie opowiadajcie bzdur, garnek jest specjalny jak jest żelazny albo ma wkładkę żelazna i tylko to.
co do problemy to możne jest zle podłączona i potrzebuje trzech faz
albo musisz nauczyć się znajdować uzwojenie, u mnie nie jest dokładnie tak jak pokazują narysowane krzyżyki tylko bardziej do środka płyty
moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #5 Ocena: 0

2020-03-03 09:28:30 (4 lata temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Nie opowiadajcie bzdur, garnek jest specjalny jak jest żelazny albo ma wkładkę żelazna i tylko to.


Zelazny garnek? Przeciez zelazo nie nadaje sie na garnek, nie opowiadaj glupot. Garnki sie robi ze stali i ew. stopow aluminium.

Co do kuchenki - kupilas uzywana kuchenke indukcujna i ona od poczatku nie dzialala dobrze? No to chyba masz odpowiedz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #6 Ocena: 0

2020-03-03 09:53:56 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat ;-)

"Niektóre garnki po prostu nie zostaną wykryte przez sensor płyty indukcyjnej jeśli nie zostały stworzone do korzystania na indukcji. Tym samym pole magnetyczne po prostu nie uruchomi się, jeśli garnek jest nieodpowiedni do płyty."

A na elektryce to się nie znam :-p
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

admiralbibol

Post #7 Ocena: 0

2020-03-03 10:08:55 (4 lata temu)

admiralbibol

Posty: 2209

Mężczyzna

Z nami od: 29-03-2015

Skąd: Warszawa

Cytat:

2020-03-03 09:28:30, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

Nie opowiadajcie bzdur, garnek jest specjalny jak jest żelazny albo ma wkładkę żelazna i tylko to.


Zelazny garnek? Przeciez zelazo nie nadaje sie na garnek, nie opowiadaj glupot. Garnki sie robi ze stali i ew. stopow aluminium.

Co do kuchenki - kupilas uzywana kuchenke indukcujna i ona od poczatku nie dzialala dobrze? No to chyba masz odpowiedz.


Stal w ponad 90% sklada sie z zelaza *YAHOO*
Kazdy donosik na moj avatar daje hemoroida lewakowi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

graphium

Post #8 Ocena: 0

2020-03-03 10:52:46 (4 lata temu)

graphium

Posty: 134

Mężczyzna

Z nami od: 15-04-2016

Skąd: Cambridge

Czekam z niecierpliwością kto pierwszy wkleji układ żelazo-węgiel żeby udowodnić swoje racje.

A tak na poważne, jaka jest moc tej kuchenki i jak jest podłączona? Te z wtyczką zwykle mają ograniczenie mocy do 3kW gdzie np. te podłączone na stałe (tak jak np. piekarnik), mają nawet powyżej 7kW - a to robi kolosalną różnicę.

[ Ostatnio edytowany przez: graphium 03-03-2020 10:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #9 Ocena: 0

2020-03-03 11:38:15 (4 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

Cytat:

2020-03-03 09:28:30, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

Nie opowiadajcie bzdur, garnek jest specjalny jak jest żelazny albo ma wkładkę żelazna i tylko to.


Zelazny garnek? Przeciez zelazo nie nadaje sie na garnek, nie opowiadaj glupot. Garnki sie robi ze stali i ew. stopow aluminium.

Co do kuchenki - kupilas uzywana kuchenke indukcujna i ona od poczatku nie dzialala dobrze? No to chyba masz odpowiedz.


robi się tez z żeliwa (cast iron), które również jest stopem żelaza
robi się z miedzi ... a nie poczekaj miedz jest zbyt miękka i dlatego robi się ze stopów miedzi
generalnie raczej zadem metal nie występuje jako pierwiastek tylko jako stop

[ Ostatnio edytowany przez: sqlserver 03-03-2020 11:42 ]

moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #10 Ocena: 0

2020-03-03 11:46:23 (4 lata temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Stal w ponad 90% sklada sie z zelaza *YAHOO*



Nie zmienia to faktu ze jest to garnek stalowy a nie zelazny. Tak samo stol wykonany z pocietych drzew (=drewniany) jest stolem drewnianym a nie weglowym pomimo tego ze sklada sie z ponad 50% z wegla (dalej tlen, wodor).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,