MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Porownanie sklepow spozywczych w UK

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Wielim

Post #1 Ocena: 0

2020-02-23 21:53:52 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Polski sklep wędliny , kiełbasy , i inne typowo polskie produkty
Reszta Morrison i Aldi , wszystko obok siebie - dwa polskie sklepy , Morrison i Aldi , czasami do Tesco by coś dokupić , ale to wszystko żona robi , ryby napewno w Morrisonie , świeże całe ryby albo filety z dorsza ,makrelę wędzona tylko z polskiego sklepu , uwielbiam ryby pod każdą postacią , niektóre warzywa i owoce z M niektóre z A

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #2 Ocena: 0

2020-02-23 21:54:20 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Pieczywo, jako że jemy go mało, wybieram to które po kilku dniach czerstwieje/zielenieje. Najmniej chemii.

Co do reszty produktów należy pamiętać, że najczęściej są to ci sami dostawcy pod różnymi etykietami/ markami własnymi i po cenach wynegocjowanych z odbiorcą. Dotyczy to nabiału, mięsa, warzyw i owoców, różnica jeśli jest to najczęściej w czasie dostawy, ale pochodzenie produktów jest dokładnie to samo.

Mięso na mielone kupuję tylko w kawałku tam gdzie jest możliwość zmielenia. Kurczaki karmione kukurydzą obojętnie z jakiego sklepu bo i tak są to te same kurczaki karmione tą samą kukurydzą. Inne mięso kupuję w polskim sklepie przywożone z Polski raz w tygodniu





[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 23-02-2020 22:00 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2020-02-23 22:09:09 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zwierzeta sa dobrymi testerami miesa. Np moje koty maja preferencje co do kurczaka i wola tego z Waitrose niz Morrisona. Akurat oba sklepy sa na przeciwko siebie, wiec nie ma problemu z wybiorczymi zakupami i odwiedzaniem obu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2020-02-23 22:25:39 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Co do pieczywa to kupuje w polskiej piekarni , pyszny świeży chlebek mają około godziny 16 , tzn żona zazwyczaj jeździ , 5 minut samochodem od nas , można też zamówić pyszne bułki słodkie ale wtedy trzeba zamówić o 16 a odebrać około 1 w nocy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #5 Ocena: 0

2020-02-23 23:05:49 (4 lata temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-02-23 22:09:09, Richmond napisał(a):
Zwierzeta sa dobrymi testerami miesa. Np moje koty maja preferencje co do kurczaka i wola tego z Waitrose niz Morrisona. Akurat oba sklepy sa na przeciwko siebie, wiec nie ma problemu z wybiorczymi zakupami i odwiedzaniem obu.

Ja też wyczuwam na odległość antybiotyki i inne świństwa w jajkach i mięsie.
Ten charakterystyczny zapach podczas gotowania mięsa i obierania jaj..., aż mnie wzdryga.
To samo mam z aspartamem i acesulfanem, jeden łyk wystarczy. Kiedyś zamówiłam gin z tonikiem, na jakiejś masowej imprezie, a tam słodzik zamiast cukru, drink do wylania. Teraz się upewniam co wlewają zanim zamówię.

[ Ostatnio edytowany przez: ZosiaS 23-02-2020 23:09 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2020-02-23 23:20:25 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2020-02-23 22:09:09, Richmond napisał(a):
Zwierzeta sa dobrymi testerami miesa. Np moje koty maja preferencje co do kurczaka i wola tego z Waitrose niz Morrisona. Akurat oba sklepy sa na przeciwko siebie, wiec nie ma problemu z wybiorczymi zakupami i odwiedzaniem obu.

Tez to zauważyłam.
U mnie czasami powąchają tylko i nie chcą nawet oblizać...




[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 23-02-2020 23:42 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #7 Ocena: 0

2020-02-23 23:45:28 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Jakie masz Zwierzaki Ewa ? Chyba w żadnym wątku nie wspominałaś o futrzakach? Możliwe że ja coś przeoczyłam.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

SweetLiar

Post #8 Ocena: 0

2020-02-23 23:53:56 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Psa, kota, chomiki i papugę
Niedawno jeszcze był żółw
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #9 Ocena: 0

2020-02-24 00:00:08 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Cały, fajny zwierzyniec.. Super..

Kupiłam wczoraj pierś z kurczaka w Aldi i się właśnie zastanawiam dlaczego mój kot nie chce jeść? Przecież on zawsze mięso wcina. A to może chodzi właśnie o jakość tego mięsa.. Z morrisona jak narazie nie mieliśmy tego problemu.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

andyopole

Post #10 Ocena: 0

2020-02-24 00:04:05 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12798

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2020-02-23 23:20:25, SweetLiar napisał(a):
Cytat:

2020-02-23 22:09:09, Richmond napisał(a):
Zwierzeta sa dobrymi testerami miesa. Np moje koty maja preferencje co do kurczaka i wola tego z Waitrose niz Morrisona. Akurat oba sklepy sa na przeciwko siebie, wiec nie ma problemu z wybiorczymi zakupami i odwiedzaniem obu.

Tez to zauważyłam.
U mnie czasami powąchają tylko i nie chcą nawet oblizać...




[ Ostatnio edytowany przez: <i>SweetLiar</i> 23-02-2020 23:42 ]




Gdy mieszkałem w UK rodzice zawsze wygrywali jak tam jest, co jem, itp.
Kiedyś jadąc do domu kupiłem tackę angielskiej kielbasy żeby mieli czarno na białym że mi też nie jest lekko.
Ponieważ ona wyglądała jak nasza "biała surowa" mama stwierdziła że trzeba ja sparzyć. Tata posłużył jako tester, po pierwszych dwóch kęsach uznali obydwoje ze sparzenie to malo i trzeba jeszcze obsmażyć. Po tej obróbce tata dostał "długich zębów", poszedł na podwórko i oddał kiełbasę naszemu pieskowi. Mądra psina, jamnik długowłosy, przyszedł, powachal i poszedł sobie, nawet nie próbując tego zagranicznego rarytasu.:-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,