MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nie marnuje

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 5 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

andypolo

Post #1 Ocena: 0

2019-07-17 23:26:52 (5 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Często w Starbucksie mają wystawine dla klientów fusy w torbach po kawie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2019-07-17 23:36:32 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Teraz sama malo kawy pije, ale jak jestem w kawiarni, gdzie wystawiaja torebki fusow, to zawsze zabieram. Obecnie mam swieze dostawy z M&S kawiarni, czyli nie jakiekolwiek fusy ale M&S fusy :-]

Ja wsypuje zawartosc torebki na sito pogrodowe i posypuje trawe (najlepiej po koszeniu, kiedy jest mala i fusy moga swobodnie opasc, a juz najlepiej jak jeszcze wlaczyc rozpryskiwacz do wody, albo jak deszcz pada pozniej.

O kawie pod borowki nie slyszalam, to jej poczestuje nastepnym razem.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #3 Ocena: 0

2019-07-18 00:47:01 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-07-17 23:36:32, Adacymru napisał(a):
Teraz sama malo kawy pije, ale jak jestem w kawiarni, gdzie wystawiaja torebki fusow, to zawsze zabieram. Obecnie mam swieze dostawy z M&S kawiarni, czyli nie jakiekolwiek fusy ale M&S fusy :-]

Ja wsypuje zawartosc torebki na sito pogrodowe i posypuje trawe (najlepiej po koszeniu, kiedy jest mala i fusy moga swobodnie opasc, a juz najlepiej jak jeszcze wlaczyc rozpryskiwacz do wody, albo jak deszxxxcz pada pozniej.

O kawie pod borowki nie slyszalam, to jej poczestuje nastepnym razem.


Borówki wywodzą się z lasu a tam jest zazwyczaj dość kwaśna gleba, nawet bardzo kwaśna. Fusy właśnie te glebę zakwaszaja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2019-07-18 06:18:56 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

To pod choinki też dobre i azalie?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jolantina

Post #5 Ocena: +1

2019-07-18 06:28:39 (5 lat temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

tak, tez preferuja kwasna ziemie. Ja sypie fusy po kawie antyslimakowo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #6 Ocena: 0

2019-07-18 07:33:03 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-07-17 23:36:32, Adacymru napisał(a):
Teraz sama malo kawy pije, ale jak jestem w kawiarni, gdzie wystawiaja torebki fusow, to zawsze zabieram. Obecnie mam swieze dostawy z M&S kawiarni, czyli nie jakiekolwiek fusy ale M&S fusy :-]

Ja wsypuje zawartosc torebki na sito pogrodowe i posypuje trawe (najlepiej po koszeniu, kiedy jest mala i fusy moga swobodnie opasc, a juz najlepiej jak jeszcze wlaczyc rozpryskiwacz do wody, albo jak deszcz pada pozniej.

O kawie pod borowki nie slyszalam, to jej poczestuje nastepnym razem.


Z ciekawości zapytałem wujka co to za cudo to "sito ogrodowe" a to qrczę zwykle reszoto...!*YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ZlotaPerla1

Post #7 Ocena: 0

2019-07-18 08:49:54 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-07-17 23:18:12, andypolo napisał(a):
Może powinniśmy na forum zrobić zrzutkę na ZłotąPerłę. Biedne dziewczę nie ma w co ubranć się i co na nóżki włożyć. A Zima zbliża się.


A fusów chcesz? :-P
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #8 Ocena: 0

2019-07-18 08:55:33 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-07-18 08:49:54, ZlotaPerla1 napisał(a):
Cytat:

2019-07-17 23:18:12, andypolo napisał(a):
Może powinniśmy na forum zrobić zrzutkę na ZłotąPerłę. Biedne dziewczę nie ma w co ubranć się i co na nóżki włożyć. A Zima zbliża się.


A fusów chcesz? :-P

Ja właśnie w Polsce kawę fusiastą piję na balkonie i zastanawiam co z fusami zrobić :-]
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #9 Ocena: 0

2019-07-18 09:03:32 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-07-18 08:55:33, SweetLiar napisał(a):

Ja właśnie w Polsce kawę fusiastą piję na balkonie i zastanawiam co z fusami zrobić :-]


Wyrzuć na trawnik :-8 - mój balkon jest na 8mym piętrze *ROFL*
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lamargo

Post #10 Ocena: 0

2019-07-18 10:29:13 (5 lat temu)

lamargo

Posty: 226

Kobieta

Z nami od: 12-06-2013

Skąd: Bath

Ja i małżonek bardzo nie lubimy marnowania jedzenia i wydaje mi się, że coraz lepiej nam idzie planowanie. Po pierwsze zakupy robimy zawsze online - to pozwala uniknać spontanicznego kupowania (ooo jakie fajne, chce to!). Zakupy robimy przynajmniej raz w tygodniu, planujemy wtedy 3 obiady. 3 ponieważ trzy sa pewne, czasem moze nam cos wypaść, możemy jeść na mieście, może nam sie najzwyczajniej nie chcieć gotować. W naszym przypadku 3 jest liczba optymalna która się sprawdziła.

Kiedy zakupy już przyjda - sprawdzamy daty ważności mięs i ryb i w takiej kolejności gotujemy w tygodniu. Dużo mniejsza wagę przywiazujemy do dat na nabiale - choć tego musiałam małżonka nauczyć (popatrz, powachaj, spróbuj - nie umrzesz). Jeśli mamy w tygodniu ochotę gotować więcej, kupujemy lokalnie ale zawsze decyzja co gotujemy jest zwiazana z przegladem lodòwki (mam to i to i to, brakuje tylko tego).

Wszystkie warzywa kupuję w warzywniaku - głównym powodem jest to że nie sa pakowane, mogę kupic 3 marchewki a nie 2 kilo i nie dokładam śmieci (opakowanie). W warzywniaku jesli potrzebuje opakowania wybieram papierowe i zawsze zawsze mam przy sobie lniana torbę na zakupy. W tym roku też zaczęłam ogròdek warzywny wiec mamy swoja sałatę, rzodkiewkę, koperek, lubczyk, będziemy mieć pomidory, paprykę i dynię (pieknie rosna i mam pewność że sa pozbawione chemii, +dla mnie to frajda bawić się w ogródek).

+w Bath resztki żywnosci sa osobno recyklingowane

+ generalnie staramy się być bardziej świadomi nie tylko w kwestii marnowania jedzeia ale ogolnie produkcji śmieci, etyki produkcji żywności i produktów itp. Daleka droga ale celem jest nie ciagły recykling a zmniejszenie produkcji śmieci ogólnie.

lol sie rozpisalam :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 5 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,