MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nie marnuje

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 4 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

daavid

Post #1 Ocena: 0

2019-07-16 23:50:24 (5 lat temu)

daavid

Posty: 5711

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Cytat:

2019-07-16 23:39:38, andyopole napisał(a):
Cytat:

2019-07-16 23:30:05, daavid napisał(a):
Jest jeszcze jedno zastosowanie dla wielu odpadów z kuchni: można z tego zrobić fajny bimber :) Wasi mężowie byliby zachwyceni :)


Bimberku możne ze wszystkiego. Mówią ze Polak jak musi to i z kamienia upedzi.*DRINK*


Nie wpadałbym w taką euforię jeśli chodzi o pomysłowość Polaków. Czytałem gdzieś, że Japończycy wymyślili sposób na produkcję alkoholu z drewna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2019-07-17 01:46:14 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12798

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-07-16 23:50:24, daavid napisał(a):
Cytat:

2019-07-16 23:39:38, andyopole napisał(a):
Cytat:

2019-07-16 23:30:05, daavid napisał(a):
Jest jeszcze jedno zastosowanie dla wielu odpadów z kuchni: można z tego zrobić fajny bimber :) Wasi mężowie byliby zachwyceni :)


Bimberku możne ze wszystkiego. Mówią ze Polak jak musi to i z kamienia upedzi.*DRINK*


Nie wpadałbym w taką euforię jeśli chodzi o pomysłowość Polaków. Czytałem gdzieś, że Japończycy wymyślili sposób na produkcję alkoholu z drewna.


To nie Japończycy, to Pan Bóg wymyślił. Obumierajace rośliny, przejrzałe owoce same wytwarzają alkohol. Wiele przynęt na szkodniki, głównie insekty jest skomponowanych na bazie alkoholu bądź różnych rodzajów octów, ktore sa jak wiadomo nastepnym etapem prztwarzania alkoholu. Japonczycy to tylko uprzemyslowili. Zresztą prawdopodobnie tez nie oni poniewaz alkohol ten pod nazwa Metanol, zwany potocznie "spirytusem drzewnym" jest znany od dawna.

Jest taki szkodnik, występujący również w Europie, nazywa się Drosophila suzukii, Spotted Wing Drosophila a po polsku chyba Muszka Plamoskrzydła. Sklada jajeczka w dobrze dojrzałych owocach miękkich, czeresniach, malinach, jagodach wszelkich niszcząc je bezpowrotnie. Poniewaz dojrzalych owoców ze względu na okres karencji nie można już spryskać chemicznie insektycydem, stosuje sie przynęty naturalne. Ta, ktora my produkujemy jest mieszaniną octu, alkoholu i dwoch jeszcze skladnikow ale te dwa to juz tajemnica.*YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ZlotaPerla1

Post #3 Ocena: 0

2019-07-17 09:25:46 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak już wysypiecie sobie te fusy z kawy w ogródkach, to potem dajcie znać jak to się sprząta z białych wykładzin :-p
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2019-07-17 10:02:17 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-07-17 09:25:46, ZlotaPerla1 napisał(a):
Jak już wysypiecie sobie te fusy z kawy w ogródkach, to potem dajcie znać jak to się sprząta z białych wykładzin :-p


Jest taki sposób sekretny, a nawet kilka...zmienia się obuwie jak się wchodzi do domu, wybiera się buty na takim wynalazku jak wycieraczka np.

Ty myślisz że ta kawę to się łopatami rozsypuje po trawniku?

PS a jednak ciekawość twoja jest silniejsza ... *ROFL*
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2019-07-17 20:20:56 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Zostały mi dziś cztery ziemniaki z obiadu. Pokroiłam je w plasterki, dodałam szczepiorek, natkę pietruszki, ostatniego ogórka konserwowego, dwie łyżki majonezu (KIELECKIEGO) i dwa plasterki baleronu.. sól, pieprz i takie tam...Ja już o tej porze nie jem, ale Tata twierdzi, że jest świetna sałatka
PS przegryzło się dwie godziny w lodówce







[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 17-07-2019 20:57 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2019-07-17 21:49:19 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

To wysypujecie te kawe pod borowki czy mieszacie z woda i podlewacie? Pytam na powaznie. Moglabym to robic jak czyszcze pojemnik w maszynie do kawy.

U mnie w domu nie marnuje sie jedzenia. Kupujemy tak akurat, sprawdzamy daty ważności, itp. Bylam kiedys u lokalnego kolegi na lunchu. Mial 4 buleczki do zupy, zjedliśmy 3. Pyta sie czy bede jadla ta co zostala, powiedzialam, ze nie, a ten buch ja do kosza. Bylam w szoku, ze tak po prostu wyrzucil jedzenie, ktore przeciez mogl zjesc pozniej.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #7 Ocena: 0

2019-07-17 22:31:22 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12798

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-07-17 21:49:19, Richmond napisał(a):
To wysypujecie te kawe pod borowki czy mieszacie z woda i podlewacie? Pytam na powaznie. Moglabym to robic jak czyszcze pojemnik w maszynie do kawy.

U mnie w domu nie marnuje sie jedzenia. Kupujemy tak akurat, sprawdzamy daty ważności, itp. Bylam kiedys u lokalnego kolegi na lunchu. Mial 4 buleczki do zupy, zjedliśmy 3. Pyta sie czy bede jadla ta co zostala, powiedzialam, ze nie, a ten buch ja do kosza. Bylam w szoku, ze tak po prostu wyrzucil jedzenie, ktore przeciez mogl zjesc pozniej.


No ale to była bułka do zupy! Na śniadanie są inne.*YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ZlotaPerla1

Post #8 Ocena: 0

2019-07-17 22:51:04 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-07-17 10:02:17, Adacymru napisał(a):
Cytat:

2019-07-17 09:25:46, ZlotaPerla1 napisał(a):
Jak już wysypiecie sobie te fusy z kawy w ogródkach, to potem dajcie znać jak to się sprząta z białych wykładzin :-p


Jest taki sposób sekretny, a nawet kilka...zmienia się obuwie jak się wchodzi do domu, wybiera się buty na takim wynalazku jak wycieraczka np.




Nie zmieniam obuwia wychodząc na ogródek, bo nie noszę żadnego do bikini i mój kot też nie nosi :-8
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #9 Ocena: 0

2019-07-17 23:18:12 (5 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Może powinniśmy na forum zrobić zrzutkę na ZłotąPerłę. Biedne dziewczę nie ma w co ubranć się i co na nóżki włożyć. A Zima zbliża się.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #10 Ocena: 0

2019-07-17 23:20:32 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12798

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-07-17 21:49:19, Richmond napisał(a):
To wysypujecie te kawe pod borowki czy mieszacie z woda i podlewacie? Pytam na powaznie. Moglabym to robic jak czyszcze pojemnik w maszynie do kawy.

U mnie w domu nie marnuje sie jedzenia. Kupujemy tak akurat, sprawdzamy daty ważności, itp. Bylam kiedys u lokalnego kolegi na lunchu. Mial 4 buleczki do zupy, zjedliśmy 3. Pyta sie czy bede jadla ta co zostala, powiedzialam, ze nie, a ten buch ja do kosza. Bylam w szoku, ze tak po prostu wyrzucil jedzenie, ktore przeciez mogl zjesc pozniej.


Tak dokładnie to wygarniam fusy do miseczki, dolewam troche wody i sruuu pod krzaczek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 4 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,