MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nie marnuje

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 2 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2019-07-16 09:32:43 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Był kiedys program w TV o freeganach

Trójmiejscy freeganie. Szukają dobrego jedzenia w śmietnikach

"Czy zjadłbyś coś, co wcześniej było w śmietniku? Pewnie większość osób to pytanie co najmniej zniesmaczy, a może nawet oburzy. Są jednak ludzie, którzy regularnie przeszukują sklepowe kontenery z odpadkami. Nie robią tego z powodu trudnej sytuacji materialnej. Robią to, ponieważ wierzą, że każdego dnia trafiają tam ogromne ilości wartościowych produktów, które nadal nadają się do spożycia."

"Agata: Najczęściej są w szoku, ale ci bardziej tolerancyjni i z otartymi umysłami, szanują to. Prawda jest taka, że rzadko kiedy o tym mówię, nie mam potrzeby informować innych ludzi o swoich wyborach. Są też tacy, którzy boją się, że zwariowałam (śmiech). Zawsze mówię, skąd mam produkty, nie ukrywam tego. Trzeba pamiętać, że często jedzenie, które trafia na śmietnik, wciąż nadaje się do spożycia. Nie można też udawać, że nie ma tam jedzenia, które się zepsuło, ale jeśli znajdujemy opakowanie zamkniętych truskawek czy pomidorków koktajlowych, które leżały na samym wierzchu i nie miały styczności z popsutym pokarmem, to nie mam problemu z zabraniem ich do domu. Zapewniam, że freeganie nie jedzą rozkładającego się jedzenia!"





Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #2 Ocena: 0

2019-07-16 09:40:21 (5 lat temu)

daavid

Posty: 5729

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Cytat:

2019-07-13 21:48:30, Adacymru napisał(a):
kompostownik to compost bin, albo compost box, mozna samemu zrobic, a w wielu gminach daja za darmo. Ja taki z gminy mialam, a nawet dwa. Teraz sasiad je uzytkuje sobie. U niego nie ma padalcow, ale ja blizej zalesionego terenu mieszkam, i u mnie stal za szopka w pieknym slonecznym miejscu, to padalce mialy raj w nim...


Ale co złego w tych padalcach? To nawet nie są węże. Do tego pożyteczne stworzenia.

Sam się czasami zastanawiam jak to jest, że w domu potrafimy wyprodukować duży worek śmieci. Miałem kiedyś nawet plan żeby przez np. tydzień prowadzić badania i przekonać się co tam jest.

Zawsze są jakieś butelki od wody plus kartony po mleku. Już to zajmuje sporo miejsca. Do tego obierki, jakieś niedojedzone jedzenie.
Oczywiście jestem za kontrolą bo przede wszystkim to są zmarnowane pieniądze.

Co do recyklingu to oczywiście, że jest to biznes, ale lepiej to robić niż nic nie robić. Do tego państwo powinno stwarzać pewne możliwości. W UK denerwuje mnie brak zwrotnych butelek szklanych - zupełnie inaczej jak w Niemczech. Tam nawet plastikowe "Pety" są sprzedawane z kaucją. No ale Niemcy są mądrzejsi....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

admiralbibol

Post #3 Ocena: 0

2019-07-16 10:49:42 (5 lat temu)

admiralbibol

Posty: 2209

Mężczyzna

Z nami od: 29-03-2015

Skąd: Warszawa

Zbieraj te butelki, teraz sa za darmo, a jak wprowadza kaucje to zarobisz na nich fortune.

Bym chcial zobaczyc reakcje matek na to ze jedna z kolezanek czestuje ich dzieci jedzeniem znalezionym na smietniku :)
Kazdy donosik na moj avatar daje hemoroida lewakowi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #4 Ocena: 0

2019-07-16 10:51:08 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-07-16 08:12:38, admiralbibol napisał(a):
3 kompostery skoro nic nie marnujesz ? Oznacza to mniej wiecej tyle, ze kupujesz pod potrzeby kompostera ? Przeciez napisano tu ze z obierkow jest swietna zupa.

Ze starych butow mozna zrobic piekne doniczki !


Myślał, myślał i wymyślił. Do komposterow trafiają wszystkie "yard debris", chwasty, trawa z kosiarki, itp.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

darraj

Post #5 Ocena: 0

2019-07-16 11:31:40 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-07-16 09:11:49, ZlotaPerla1 napisał(a):
To ja wam życzę smacznego na tych obierkach - tą samą drogą, należałoby zjadać ości i łuski z ryb, kości zwierzęce, skórę bydlęcą i inne NIEJADALNE produkty obróbki spożywczej, jeszcze raz smacznego.


Obrazek
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #6 Ocena: 0

2019-07-16 11:48:42 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-07-16 11:31:40, darraj napisał(a):
Cytat:

2019-07-16 09:11:49, ZlotaPerla1 napisał(a):
To ja wam życzę smacznego na tych obierkach - tą samą drogą, należałoby zjadać ości i łuski z ryb, kości zwierzęce, skórę bydlęcą i inne NIEJADALNE produkty obróbki spożywczej, jeszcze raz smacznego.


Obrazek


My to się normalnie bez słów czasem dogadujemy :-]

Ostatnio przechodziłam obok auta w którym było może z 200 petów, dwie wielkie góry niedopałków w „popielniczce” to dopiero musiał być zwolennik recyklingu :-8

[ Ostatnio edytowany przez: ZlotaPerla1 16-07-2019 11:51 ]

Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #7 Ocena: 0

2019-07-16 13:49:10 (5 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Cytat:

2019-07-16 09:40:21, daavid napisał(a):
W UK denerwuje mnie brak zwrotnych butelek szklanych - zupełnie inaczej jak w Niemczech. Tam nawet plastikowe "Pety" są sprzedawane z kaucją. No ale Niemcy są mądrzejsi....


A to nie jest tak, ze za wode w ,,pet'cie'' za ktora teraz placisz np.75p (1.5L Avian) zaplacisz 85p a za butelke automat da ci 10p?

Przeciez juz bylo, ze rzad bedzie walczyl z otyloscia i podniesie oplaty za np. napoje wysokoslododzone. Cola zdrozala, ludzie uzaleznieni od wysokich dawek cukru i tak beda to chlali na potege. To samo z alkoholem - rzad bedzie walczyl z alkoholizmem i podniesie ceny i ustawowo zlikwiduje atrakcyjne promocje. I co z tego wynika? Ano ludzie odmowia sobie innych rzeczy a alko i tak kupia. Ci co np. maja malo pieniedzy zaczna krasc/beda kradli jeszcze wiecej albo oszczedza na jedzeniu byle lyknac ciderka i na fazie b8ujac sie po council estate. Mniej zmarnowanego jedzenia - duzy plus.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2019-07-16 13:57:39 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja akurat kosci wołowe wykorzystuje do wywaru, czy też jako dodatek do mięs w rosole. Ciekawe ze sławni szefowie kuchni nie wyrzucają rybnych, miesnych czy warzywnych resztek, tylko gotują wywary...

Nie byłam wychowana bez szacunku do jedzenia, wręcz przeciwnie, to szacunek nakazuje mi wykorzystać co można.

Padalce- nie mówię że są szkodliwe, ale ja ich wolę nie mieć w ogrodzie, mój wybór.

PS, Nikt normalny nie kupuje zapasu rukoli na miesiąc, tylko osoba ktora nie ma pojęcia o niektórych produktach mogłaby sugerować takie zakupy. Nie każdy też ma czas albo mozliwosci robić zakupy codziennie.


Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #9 Ocena: 0

2019-07-16 14:27:33 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

To o czym piszesz, to normalne wykorzystanie spożywcze produktu - wywar z kości, czy odpadów rybnych na uchę. Zjedzenie kości, ości czy łusek rybich może okazać się tragiczne w skutkach i raczej nikt tego nie praktykuje.

Idąc dalej zjadajmy banany, ananasy czy inne cytrusy ze skórą, czy wielcy szefowie kuchni jadają łupiny z ananasa? - no nie, ale można to wykorzystać jako salaterka, następnie niestety już tylko do KOSZA.



Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2019-07-16 14:29:51 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Rukola to tylko przykład, równie dobrze może to być każdy inny produkt spożywczy, to chyba oczywiste.
Nie trzeba też robić zakupów ani raz w miesiącu ani codziennie, wystarczy robić je z głową i nic nie będzie się marnować. Nie trzeba też będzie raczyć siebie i innych ”pysznościami” przyrządzonymi z nieświeżych produktów. Ja bym tego bynajmniej ze smakiem nie zjadła
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,