MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Otreby ryzowe

 

Postów: 1

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2019-06-30 20:43:01 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Uzywa ktos? Polecone mam zaprzyjaznienie sie w celu obnizenia poziomu cholesterolu, zamowilam na Amazonie, wielkiego wyboru nie bylo w sumiei jutro mam dostawe. Zastanawiam sie z czym to sie je...


PS. Widzialam na necie przepisy na japonskie sposoby kiszenia warzyw przy uzyciu ryzowych otrebow, ktos robil ekseprymenty?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2019-07-13 12:53:02 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Dwa tygodnie pozniej...zakupione na amazonie otreby dotarly na drugi dzien i sa w uzyciu codziennie. Wyglad podobny do mokrego piasku w piaskownicy, a smak dla mnie wyraziscie orzechowy sie wydaje, calkiem pyszne. Dodaje duza, kopiata lyzke do wieczornej przegryzki, czyli albo do jogurtu z owocami, albo do kefiru czy smoothy.

Z netu:
W procesie produkcji bialego ryżu po usunięciu łusek oddziela się otręby.

Obrazek


Obrazek

Zakup i przechowywanie:
Grubo lub drobno mielone otręby ryżowe należy kupować w niewielkich ilościach, dostępne są w sklepach ze zdrową żywnością. Nie spreparowane otręby łatwo ulegają zepsuciu ze względu na obecność tłuszczu, który szybko jełczeje. W związku z tym trzeba je przechowywać w lodówce i wykorzystywać w możliwie najkrótszym czasie. Otręby stabilizowane (odtłuszczone) mają dluższy okres przydatności do spożycia; w miejscu chłodnym i suchym można je przechowywać przez kilka miesięcy. Odtłuszczone otręby ryżowe mają dobre właściwości spulchniające i stabilizujące, cechy pożądane przez producentów bitych kremów i bezów.

Przygotowanie i zastosowanie:
Otręby ryżowe są dozwoloną domieszką do chleba. W gospodarstwie domowym można je dodawać do pieczenia wielozbożowego chleba, pączków oraz naleśników. Nadają sie do panierowania ryb i mięsa, a także do zagęszczania zup i potrawek.

Wartość odżywcza:
Otręby ryżowe zawierają więcej tluszczu niż otręby innych zbóż. Wyśmienite źródło magnezu, fosforu, tiaminy i niacyny. Niestety, ze względu na dużą zawartość błonnika i pewnych składników chemicznych skladniki otrąb ryzowych nie są latwo przyswajalne.

Porcja 15 g
Wartość energetyczna :
270.00 kJ
Białko ogółem:
2.00 g
Węglowodany ogółem:
7.00 g
Błonnik pokarmowy:
3.80 g
Sód:
1.00 mg
Fosfor:
110.00 mg
Magnez:
105.00 mg
Żelazo:
0.80 mg
Cynk:
0.80 mg
Witamina B1 (tiamina):
0.45 mg
Niacyna:
6.30 mg
Tłuszcz:
3.00 g

Czekam teraz na dostawe z Polski, bo ta sama 500g torebka na Amazonie 14 funtow, a w Polsce 16 zl.

PS dzialaja jak zmiotka przechodzac przez organizm, lekarz mi polecil odczekac godzine po przyjmowaniu lekarstw, zeby ich nie wymiotly otreby z organizmu, dlatego ja uzywam ich wieczorem, dajac lekarstwom dobry wczesniejszy start.

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,