MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czy mozna zamrozic?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Maverick_foreve

Post #1 Ocena: 0

2019-05-10 21:42:53 (5 lat temu)

Maverick_forever1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-05-10 17:50:10, Adacymru napisał(a):
Niedlugo wyjezdzam i nie chce zostawiac w lodowce warzyw, ani nie che wyrzucac zeby uniknac zgnilkow po powrocie i tak mysle sobie:

pieczarki- sa mrozone np na pizzy, czyli chyba mozna mrozic- pokrojone na plasterki wrzucilam do zamrazarki, moze przetrzymaja...

Selera korzen mroze regularnie jak jest duzy i nie zuzyje calosci, reszta do zamrazarki i do zupy jest ok, ale czy mrozi sie seler naciowy?

Koperek - mam caly peczek, jak zamrozic zeby nie powstala papka p[o rozmrozeniu? Wiem ze moge zasuszyc, ale to nie to samo.

Pietruszka - mam kilka prawdziwych polskich pietruszek, mrozic czy ryzykowac ze w lodowce wytrzymaja?

Rozdaj znajomym lub sąsiadom. Jak wrócisz to kupisz świeże. Po co kombinować, a potem się otruć?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2019-05-10 21:44:16 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-05-10 21:29:41, SweetLiar napisał(a):
Cytat:

2019-05-10 20:25:44, andyopole napisał(a):
Chyba nic tak szybko nie idzie jak malosolne ogorki. Kilka ogorkow, wiechec koperku, kilka zabkow czosnku, slona woda. Przy dzisiejszej temperaturze za dwa dni gotowe. Wczoraj zakisilem salate, ogorki zrobie next weekend.

Ale przecież ona ma te ogórki już chyba ukiszone, skoro zupę ma z nich robić




Cytuje
Cytat:

Ogorki, jakbym miala czas (i checi), to zakisilabym, moze zrobie jutro zupe ogorkowa i zamroze, bedzie jak znalazl po powrocie do domu gotowe danie.
Cytat:


Tryb przypuszczajacy pozwala sadzic ze kiszenie ogorkow pozostaje w zamiarze jeszcze niepostanowionym. Za duzo lekcji religii i za malo polskiego? *ROFL*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

SweetLiar

Post #3 Ocena: 0

2019-05-10 21:56:19 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-05-10 21:44:16, andyopole napisał(a):
kiszenie ogorkow pozostaje w zamiarze jeszcze niepostanowionym. Za duzo lekcji religii i za malo polskiego? *ROFL*

Następny antyklerykał od mrożonek tym razem. Ręce opadają do kolan...

Cytat:
Ogorki, jakbym miala czas (i checi), to zakisilabym, moze zrobie jutro zupe ogorkowa i zamroze, bedzie jak znalazl po powrocie do domu gotowe danie.

Ogórków nie zakisi bo nie ma czasu, ale zrobi... zupę ogórkowa ... z nieukiszonych ogórków?

[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 10-05-2019 21:56 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #4 Ocena: 0

2019-05-10 21:58:04 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-05-10 21:42:53, Maverick_forever1 napisał(a):
Cytat:

2019-05-10 17:50:10, Adacymru napisał(a):
Niedlugo wyjezdzam i nie chce zostawiac w lodowce warzyw, ani nie che wyrzucac zeby uniknac zgnilkow po powrocie i tak mysle sobie:

pieczarki- sa mrozone np na pizzy, czyli chyba mozna mrozic- pokrojone na plasterki wrzucilam do zamrazarki, moze przetrzymaja...

Selera korzen mroze regularnie jak jest duzy i nie zuzyje calosci, reszta do zamrazarki i do zupy jest ok, ale czy mrozi sie seler naciowy?

Koperek - mam caly peczek, jak zamrozic zeby nie powstala papka p[o rozmrozeniu? Wiem ze moge zasuszyc, ale to nie to samo.

Pietruszka - mam kilka prawdziwych polskich pietruszek, mrozic czy ryzykowac ze w lodowce wytrzymaja?

Rozdaj znajomym lub sąsiadom. Jak wrócisz to kupisz świeże. Po co kombinować, a potem się otruć?


juz taki nick tu mamy, ktory we wszsytkim widzi trucizne i spisek… Prawidlowo przyrzadzona zywnoscia nikt sie jeszcze nie zatrul. Kiedys swiniobicie robilo sie w stodole a kielbasy w szopie i dziekowac Bogu wszyscy jakos przezyli. Teraz w wielkiej rzezni jesli ktos zlekcewazy jakze restrykcyjne przepisy to pol miasta ma sraczke (w najlepszym wypadku sraczke).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2019-05-11 00:14:28 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:


Ogorki, jakbym miala czas (i checi), to zakisilabym, moze zrobie jutro zupe ogorkowa i zamroze, bedzie jak znalazl po powrocie do domu gotowe danie.
Ogórków nie zakisi bo nie ma czasu, ale zrobi... zupę ogórkowa ... z nieukiszonych ogórków?



Tak, ogorki mam swieze, male polskie, i dopiero teraz jak przeczytalam to sie kopnelam, ze jednak pocielam koperek do suszenia.

Co do zupy ogorkowej, to ja uzywam i swiezych i kiszonych razem i nie myslalam ze tylko ja tak robie.

Cytat:
Rozdaj znajomym lub sąsiadom. Jak wrócisz to kupisz świeże. Po co kombinować, a potem się otruć?


Ja lubie "kombinowac", ty nie uzywasz zamrazalki?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2019-05-11 00:23:38 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Ada podaj proszę przepis na taką zupę. W życiu nie jadłam...
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2019-05-11 01:02:28 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

scieram na tarku ogorki swieze i kiszone w podobnych proporcjach, do tego scieram marchewke i pietruszke i podduszam na oliwie czy masle z cebula i czosnkiem, dodaje do wywaru czy rosolu z ziemniakami.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #8 Ocena: 0

2019-05-11 01:54:31 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-05-11 00:14:28, Adacymru napisał(a):
Cytat:


Ogorki, jakbym miala czas (i checi), to zakisilabym, moze zrobie jutro zupe ogorkowa i zamroze, bedzie jak znalazl po powrocie do domu gotowe danie.
Ogórków nie zakisi bo nie ma czasu, ale zrobi... zupę ogórkowa ... z nieukiszonych ogórków?



Tak, ogorki mam swieze, male polskie, i dopiero teraz jak przeczytalam to sie kopnelam, ze jednak pocielam koperek do suszenia.

Co do zupy ogorkowej, to ja uzywam i swiezych i kiszonych razem i nie myslalam ze tylko ja tak robie.

Cytat:
Rozdaj znajomym lub sąsiadom. Jak wrócisz to kupisz świeże. Po co kombinować, a potem się otruć?


Ja lubie "kombinowac", ty nie uzywasz zamrazalki?
dodrukować

Do koszenia można użyć i pocietego, podsuszonego kopru, tu vhodzi o aromat. Ja do swojej salaty wczoraj tez wrzucilem zeszloroczny koper z zamrażaRki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

andyopole

Post #9 Ocena: 0

2019-05-11 02:30:30 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-05-10 21:56:19, SweetLiar napisał(a):
Cytat:

2019-05-10 21:44:16, andyopole napisał(a):
kiszenie ogorkow pozostaje w zamiarze jeszcze niepostanowionym. Za duzo lekcji religii i za malo polskiego? *ROFL*

Następny antyklerykał od mrożonek tym razem. Ręce opadają do kolan...

Cytat:
Ogorki, jakbym miala czas (i checi), to zakisilabym, moze zrobie jutro zupe ogorkowa i zamroze, bedzie jak znalazl po powrocie do domu gotowe danie.

Ogórków nie zakisi bo nie ma czasu, ale zrobi... zupę ogórkowa ... z nieukiszonych ogórków?



Z rękami do kolan dobrze się zbiera ogórki, nie trzeba się uchylać. *YAHOO*
Nie jestem antyklerykalem, znam wielu znakomitych księży. Ale "znaj proporcją, MociumPanie...".

Są miejsca na świecie gdzie można kupić już ukiszone ogórki. :-D


edit: wracając do tematu warzyw skazanych na wyrzucenie. Kiedyś przed wyjazdem do Polski na Wielkanoc robiłem inspekcję chałupy. Wiadomo, wodę zakręcić, gaz, okna zamknąć.
W ten sposób trafiłem w spizarni na zapomniany trochę worek podwiedlych ziemniaków, nioslem to do kubła ale wrzuciłem do bagażnika, jechałem autem. Wiadomo jakie te angielskie ziemniaki, sine są już w garnku. Pomyślałem że rodzice mają parę kurek to je nakarmia zagranicznym jedzeniem. Rodzice ziemniaczki ładnie skielkowali, pokroili na mniejsze i zasadzili wszystkie. Wyrosły takie piękne, zdrowe ziemniaki że na jesieni wszyscy sąsiedzi chcieli choć trochę na rozmnozenie.*YAHOO*

[ Ostatnio edytowany przez: andyopole 11-05-2019 02:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2019-05-11 11:59:24 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Dzieki za podpowiedz z kiszeniem ogorkow, bo sa takie idealne na to, wiec jak wieczorem bede miec czas (i checi) to zrobie jeden duzy sloik. Jednego skladnika nie mam- korzenia chrzanu, bo skad ja go na prowincji znajde...a mialam brac w polskim sklepie jak bylam przed swietami, ale ze nos moj wrazliwy, to nie sadzilam ze scieranie chrzanu byloby przez mojego lekarza polecane w czasie rekonwalescencji, a bylby jak znalazl teraz...

Bedzie bez chrzanu, chyba ze macie pomysl na zamiennik?

PS a jak braknie checi, to bedzie mizeria... a to moge jesc caly dzien...:-]
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,