MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mango i awokado

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

niebieskieucho

Post #1 Ocena: 0

2019-01-22 19:15:09 (5 lat temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Od dluzszego czasu natrafiam wszedzie na same twardziele. Zaczalem wiec poszukiwac sposobu na ich zmiekczanie, bo lubie te owoce. Na awokado (zwane inaczej - ale chyba teoretycznie - smaczliwką wdzięczną) znalazlem sposób. Trzeba go zamknac w towarzystwie bananów. One juz po dwóch dniach potrafily zmiekczyc awokado. Nie wiem czemu zalecaja papierowa torbe. Ja go trzymam w bananowej folii. Mango natomiast wymaga dluzszego czasowo towarzystwa bananów (nawet 4 dni). Znalazlem informacje, ze najszybciej miekna zanurzone w ryżu. Czy ktos z Was to wypróbowal? Nie wiadomo czy ryż zmiekcza mango jednorazowo, czy można go używac wielkorotnie?
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

SweetLiar

Post #2 Ocena: 0

2019-01-22 19:41:30 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Twarde avocado należy zwyczajnie trzymać poza lodówką, a miękkie przeciwnie, w lodówce, żeby nie zmiękły jeszcze bardziej


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #3 Ocena: 0

2019-01-22 19:51:27 (5 lat temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2019-01-22 19:41:30, SweetLiar napisał(a):
Twarde avocado należy zwyczajnie trzymać poza lodówką, a miękkie przeciwnie, w lodówce, żeby nie zmiękły jeszcze bardziej


Tak, tylko poza lodówka mieknie dluzej. Natomiast banany wydzielajac etylen przyspieszaja ten proces.
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

inka144

Post #4 Ocena: 0

2019-01-22 20:04:01 (5 lat temu)

inka144

Posty: 768

Kobieta

Z nami od: 09-02-2011

Skąd: Melksham

dzieki za podanie tego sposobu - na pewno wyprobuje.Bo z papierowa torebka to jakos mi sie nie udawalo.
Nie mam pojecia czy ryz mozna ponownie zastosowac.Moze wyprobuje to sie podziele informacja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2019-01-23 08:54:34 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-01-22 19:51:27, niebieskieucho napisał(a):
Cytat:

2019-01-22 19:41:30, SweetLiar napisał(a):
Twarde avocado należy zwyczajnie trzymać poza lodówką, a miękkie przeciwnie, w lodówce, żeby nie zmiękły jeszcze bardziej


Tak, tylko poza lodówka mieknie dluzej. Natomiast banany wydzielajac etylen przyspieszaja ten proces.

Dziwne bo u mnie jest odwrotnie. Jak kupisz już lekko miękkawe to szybciej zmięknie czy to w lodowce czy poza, ale takie dobrze twarde dłużej pozostaje twarde w lodówce, a pozostawione w koszu i innymi owocami zmięknie w ciągu 1-2 dni, w zależności jaka temperatura panuje w kuchni. U mnie tak jest w 99% przypadków. O tym sposobie z bananami nie słyszałam, ale niektórzy próbują zawijać w gazetę chociaż nie wiem z jakim skutkiem bo sama tak nie robiłam


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #6 Ocena: 0

2019-01-23 09:06:37 (5 lat temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2019-01-22 20:04:01, inka144 napisał(a):
dzieki za podanie tego sposobu - na pewno wyprobuje.Bo z papierowa torebka to jakos mi sie nie udawalo.

Może nie była szczelnie zamknięta?

Cytat:

Nie mam pojecia czy ryz mozna ponownie zastosowac.Moze wyprobuje to sie podziele informacja.

Antycypacyjne dziękyou
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2019-01-23 09:08:09 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Banany na wszystkie owoce tak dzialaja. Ciemna papierowa torebka albo pudelko kartonowe pozwala rowniez na dojrzewanie. Moje zielone pomidory z ogrodu w pudelkach na okapie w kuchni powoli dojrzewaly I ostatnie przed swietami zjadlam.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #8 Ocena: 0

2019-01-23 09:17:46 (5 lat temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2019-01-23 08:54:34, SweetLiar napisał(a):
Dziwne bo u mnie jest odwrotnie. Jak kupisz już lekko miękkawe to szybciej zmięknie czy to w lodowce czy poza, ale takie dobrze twarde dłużej pozostaje twarde w lodówce, a pozostawione w koszu i innymi owocami zmięknie w ciągu 1-2 dni, w zależności jaka temperatura panuje w kuchni. U mnie tak jest w 99% przypadków. O tym sposobie z bananami nie słyszałam, ale niektórzy próbują zawijać w gazetę chociaż nie wiem z jakim skutkiem bo sama tak nie robiłam[/B]

Jak kupisz miekkawe, to szybko przeksztalcaja sie w splesniale. Dostaja ciemnych plam. Owoce w koszu wydzielaja etylen i okadzane nim owoce szybciej dojrzewaja, ale wolniej niz w zamknieciu.

Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

SweetLiar

Post #9 Ocena: 0

2019-01-23 09:45:30 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-01-23 09:17:46, niebieskieucho napisał(a):
Jak kupisz miekkawe, to szybko przeksztalcaja sie w splesniale. Dostaja ciemnych plam. Owoce w koszu wydzielaja etylen i okadzane nim owoce szybciej dojrzewaja, ale wolniej niz w zamknieciu.

To jest bardziej kwestia temperatury w jakich są przetrzymywane owoce. Po to się je przecież zawija w folie czy gazety, żeby zatrzymać wydzielanie etenu, ale pozostaw jeden zawinięty owoc w lodówce, a drugi nie i zobaczysz, który szybciej zmięknie




Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,