MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Angielski obiad 25 Grrudnia

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 41

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

NIUNKA28

Post #1 Ocena: 0

2016-11-29 21:27:20 (7 lat temu)

NIUNKA28

Posty: 19

Kobieta

Z nami od: 21-06-2016

Skąd: Lancashire

Cześć,

Z racji że muszę zrobić polsko-angielskie święta BN, proszę o łatwe przepisy (najlepiej po polsku) na tradycyjny angielski obiad 25 Grudnia.
Przez obiad rozumiem: przystawka, główny posiłek, deser.

Nie mogę za dużo gotować, bo gotuję po polsku na Wigilię i nie chce się "zarobić " z obiadem na 25 Grudnia.*DONT_KNOW*

Dzięki za wszelkie pomysły.:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2016-11-29 21:33:38 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Na poczatek zupa cebulowa, potem indyk/piers z indyka - pieczone, z salatkami/surowkami i ryzem/pieczonymi ziemniakami (np. batatami) i zurawina, na koniec galaretka rozpuszczana w wodzie z zubrowka 50:50 i kleksem bitej smietany.
Przepisy znajdziesz w necie :).
Udanej imprezy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

GiantGoram

Post #3 Ocena: 0

2016-11-29 22:02:54 (7 lat temu)

GiantGoram

Posty: 291

Kobieta

Z nami od: 20-09-2015

Skąd: Bristol

Co roku przechodze przez to samo bo u mnie Christmas day tylko po angielsku.
Z ta przystawka to niekoniecznie-Nie kazdy chce Czy lubi.
Co do dania glownego to latwo-
Indyk caly lub bez nog/skrzydel-jak ci pasuje-pamietaj tylko ze jak kupujesz calego indyka to w szyi jest plastikowy worek z zoladkiem I sercem,nie zapomnij wyjac po rozmrozeniu indyka.
Zeby sie nie narobic kupuje mrozone warzywa I ziemniaki (roast potatoes,mozna kupic tradycyjne w tluszczu z gesi jak chcesz typowe na swieta), koniecznie brukselka(Brussel sprouts),roast parsnip (pieczona pietruszka-bardzo smaczna w miodzie), brokuly,marchewka, sos zurawinowy I gravy. W zasadzie wszystko oprocz marchewki kupuje mrozone lub w sloiku zeby Nie stac przy garach.
Zeby indyk Nie byl suchy to od kilku lat pieke go w torebkach do pieczenia (roasting bag).dodaje cebule,czasem kilka pomaranczy do smaku.
Na deser co tylko chcesz,pamietaj tylko ze ciasto czekoladowe anglicy lubia z custard-taki budyn. Kupisz w puszce w kazdym sklepie. Moja tesciowa leje custard na wszystko-nawet na rolady.
Nie stresuj sie za bardzo,jak masz warzywa I indyka to I obiad gotowy-wszystko sie samo gotuje/piecze. Wole gotowac te ich Sunday roast niz nasze niedzielne rosoly I schabowe przy ktorych trzeba stac.
Dobre mrozone warzywa,przyprawione juz,tylko na blache lub do garnka kupuje w Iceland,Asdzie czy Aldim. Aldi ma dobre,tez mrozone ciasta. Zadna ze mnie kucharka I przyznaje ze ide na latwizne-napewno nigdy mnie nikt Nie zobaczy obierajacej swieze brukselki:-T[
Nie przegotuj tylko brukselki bo jest bez smaku I smierdzi niemilosiernie:-]
Prawie Zapomnialam-Yorkshire pudding! Moje dzieciaki Nie rusza obiadu bez nich,koniecznie plywajace w gravy:-]-I znow-mrozone,5 min w piekarniku wystarczy.
Stuffing-kupuje w aldim w pudelku,mieszam z wrzatkiem,ulepiam kulki,15 min piekarnik I gotowe.mozna kupic juz gotowe mrozone np Aunt Bessie ale sa suche po upieczeniu.
Surowki Nie sa popularne z obiadami,nawet niedzielnymi. W swieta najblizsze surowce jest zasmazana czerwona kapusta.
Gotowane warzywa to podstawa roast dinner Czy to niedziela Czy swieta-inne wsrzywa to gotowana kapusta,fasolka,kalafior-co niedziele zmieniam warzywa ale brokuly musza byc!

[ Ostatnio edytowany przez: GiantGoram 29-11-2016 22:54 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zwirska

Post #4 Ocena: 0

2016-11-29 23:24:40 (7 lat temu)

Zwirska

Posty: n/a

Konto usunięte

Takie menu na Święta absolutnie nie ma sensu. Byłoby mi szkoda czasu i kasy na te mrożonki. Albo jeść smaczne potrawy dobrze przygotowane albo nic.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

GiantGoram

Post #5 Ocena: 0

2016-11-29 23:39:28 (7 lat temu)

GiantGoram

Posty: 291

Kobieta

Z nami od: 20-09-2015

Skąd: Bristol

Czyli jak? Mrozone warzywa gorsze od swiezych? Dyskusji na ten temat Nie tylko w tv juz bylo peczarajmniej Nic nie wyrzucam bo wloze znow torebke do zamrazalki I zuzyje za tydzien.
Tylko trzeba gotowac krocej-czym sie rozni gotowana swieza kapusta od gotowanej mrozonej? Nawet moja mama,kucharka pelna geba, nie znalazla roznicy.
Jak na razie tylko marchewka mrozona mi Nie smakuje wiec gotuje swieza ale brokuly,kalafior,fasolka Czy brukselka wymaga tylko mniejszego ognia I krotszego gotowania. I taniej jest...
I najwazniejsza kwestia w swieta Czy niedziele-jezeli moje dzieci krzycza ze moja kolej rzucic kostka jak gramy w Monopol w niedziele lub chca zebym bawila sie z nimi z bozonarodzeniowymi prezentami to wybor miedzy obieraniem warzyw/mieszaniem masy na Yorkshire,ktore potrafie zrobic from scratch bo robie jak jestesmy w Polsce Czy przygotowywaniem domowych pieczonych ziemniakow/stuffing czy gravy a zabawa z dziecmi jest dla mnie zaden. Czas z nimi zawsze jest na pierwszym miejscu.
Swieta to Nie pora na gotowanie,imponowanie rodzinie-jak chca super obiad niech pomoga,jak nie- zjedza co jest. Wole wypic piwo w salonie z rodzina niz sama w kuchni przy swiezych brokulach Czy kalafiorze. Nikt I nic Nie jest doskonale,tylko czasem straconego czasu zal...
Ile z was spedza co najmniej godzine Czy dwie w wigilie czy swieta sama w kuchni sluchajac jak reszta rodzinki swietnie sie bawi ogladajac film/bawi sie z dziecmi czy po prostu rozmawia.


[ Ostatnio edytowany przez: GiantGoram 30-11-2016 00:25 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autofan

Post #6 Ocena: 0

2016-11-30 03:48:39 (7 lat temu)

autofan

Posty: 807

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2007

Skąd: Poole

GiantGoram taka drobna uwaga parsnip to pasternak nie pietruszka.
Milosnik samochodow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer ICQNumer Skype

WybitnieWrednyW

Post #7 Ocena: +1

2016-11-30 05:15:33 (7 lat temu)

WybitnieWrednyWerdew

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-11-29 21:27:20, NIUNKA28 napisał(a):
... polsko-angielskie święta BN, proszę ...



Ani mnie to ziębi ani grzeje jak będziecie świętować łażenie na golasa;-) czyli ...BN...

Ale może sobie zaklepiecie jakiś inny termin?
A nie akurat w Święta Bożego Narodzenia :-8

[ Ostatnio edytowany przez: WybitnieWrednyWerdew 30-11-2016 05:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #8 Ocena: 0

2016-11-30 05:37:21 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2016-11-30 03:48:39, autofan napisał(a):
GiantGoram taka drobna uwaga parsnip to pasternak nie pietruszka.


Oj, co ja się natlumaczylem tutejszym Polakom!
A oni nic ino ciegiem: to pietruszka, tylko taka trochę inna, tutejsza. :-U
Przecież u Bartletta w Chatteris przywiozłem tego setki a raczej tysiące ton.*YAHOO*

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

GiantGoram

Post #9 Ocena: 0

2016-11-30 07:04:37 (7 lat temu)

GiantGoram

Posty: 291

Kobieta

Z nami od: 20-09-2015

Skąd: Bristol

Zgadza sie-pomylka z mojej strony-parsley to pietruszka.
Teraz zauwazylam po napisaniu z rozpedu,dzieki za poprawke

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #10 Ocena: 0

2016-11-30 08:34:50 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:
..Nie mogę za dużo gotować, bo gotuję po polsku na Wigilię i nie chce się "zarobić " z obiadem na 25 Grudnia.*DONT_KNOW*

Dzięki za wszelkie pomysły


Zabukowac restauracje?

; )
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,