MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 3 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karina440

Post #1 Ocena: 0

2015-12-13 12:12:14 (8 lat temu)

karina440

Posty: 546

Kobieta

Z nami od: 20-03-2012

Skąd: A-i-M

Cytat:

2015-12-13 11:37:43, stanislawski napisał(a):
Cytat:

2015-12-13 10:29:05, karina440 napisał(a):
Cytat:

2015-12-12 23:34:41, stanislawski napisał(a):
Mam parę problemów.
Np. jakie stężenie solanki? Co otwieram źródło to inne podają. Robię w tym momencie 10 dkg na litr.

Czy koniecznie musi być sól z saletrą?

Jak rozpalić drewno? Podpałką chemiczną?


Co do stezenia solanki – maz korzysta z ponizszego przepisu, który kilkakrotnie się już sprawdzil, tyle tylko, ze dotyczy on peklosoli, a nie soli z saletra.

Nie trzyma również miesa tak dlugo jak w przepisie – w samej solance max. 6 dni, w solance + ostrzykiwane mieso 4 dni.

Maz ma maly palnik do lutowania, i tym rozpala drzewo, do kupienia w b&q na przklad, bądź w innym sklepie z narzedziami.

http://wyrobydomowe.blog.pl/2013/12/03/peklowanie-mies-na-wedzonki/



Pożyteczne to, ale jest wciąż parę problemów.

Jak litrem płynu przykryć 2 kilo mięsa? Ja tam widzę mięso w kawałkach, ale mi chodzi nie o gulasz wędzony, tylko np. o całą szynkę.
Skąd w tym kraju wziąć strzykawkę z igłą? W aptece nie sprzedadzą.


My wedlug tego przepisu peklowalismy schab, szynke, baleron, poledwice w duzych kawalkach, co widac na moich wczesniejszych fotkach.
Jeśli odpowiednio dobierzesz wielkosc naczynia, to taka ilosc solanki jest wystarczajaca i przykryje mieso, nawet jeśli jest to duza szynka.
My kupujemy w naszym lokalnym butcher shop cala tylnia noge wieprzowa (co o wiele bardziej się kalkuluje, niż kupowanie poszczegolnych partii miesa), i dzielimy tak, jak nam odpowiada.
Peklosol, siatki, igle i strzykawke przywiezlismy z Polski.
W życiu jestem niewidzialnym obojętnym momentem, lecz dla Ciebie i z Tobą, jestem szczęśliwą chwilą...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #2 Ocena: 0

2015-12-13 15:54:52 (8 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Peklosól mam w wersji Prague Powder z Ebaya, ale już jedzie ilość hurtowa, w cenie dla ludzi,z Polski.
Noga wieprzowa - tak, kupowaliśmy tak w manchesterskim abbatoire jeszcze zanim myślałem o wędzeniu.
Natomiast szynki całej wciąż za nic przykryć nie mogę, jakie bym naczynie - nawet ciasne - nie dobierał.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #3 Ocena: 0

2015-12-13 15:57:14 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #4 Ocena: 0

2015-12-13 16:11:01 (8 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2015-12-13 15:54:52, stanislawski napisał(a):
Peklosól mam w wersji Prague Powder z Ebaya, ale już jedzie ilość hurtowa, w cenie dla ludzi,z Polski.
Noga wieprzowa - tak, kupowaliśmy tak w manchesterskim abbatoire jeszcze zanim myślałem o wędzeniu.
Natomiast szynki całej wciąż za nic przykryć nie mogę, jakie bym naczynie - nawet ciasne - nie dobierał.


Nie baw się w zalewanie solanka. Jak pisalem, pekluje na sucho. Zamiast zanurzenia, codziennie przekładam mieso, to co było na dnie, wędruje na wierzch i odwrotnie. Pekluje się bardzo dobrze, wędliny są soczyste.
Czas peklowania zależy od temperatury otoczenia. Przy takich jak teraz 4-8 C wystarczy 5-6 dni. Trzymam w garażu.
Jeśli chcesz proporcje to wyślę Ci gdy wstane bo mam w laptopie na dole.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ie2ox4-b

Post #5 Ocena: 0

2015-12-13 19:32:36 (8 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Ja pekluję na mokro, nie wodą, a olejem. Mam taką dużą misę szklaną że 7 do 8 kg mięsa wchodzi.
Przypraw nie żałuję, przede wszystkim pamiętam o jałowcu. Soli to 20 do 25 gr. na kilogram mięsa. Nie nastrzykuję, mięso mam niezrolowane więc te przyprawy z olejem wcieram w te powierzchnie. Układam ściśle i przykrywam talerzem. talerz zaklejam folią i obciążam słojem z wodą. Oleju na taką ilość to 1 litr.
W przyprawach znajduje się cebula z czystymi łupinami, czosnek zgnieciony nożem. Misa z jakiegoś wynalazku piekarnik-lampa do ciast.
Bez chemii, tzn bez peklosoli. Mam elektryczną wędzarnie, więc nie muszę dużo czasu poświęcać na samo wędzenie. Jeżeli mam więcej wędzonego mięsa to np po tygodniu odświeżam poprzez następne wędzenie. Wędzę dość długo, chodzi o lata, bez peklosoli. Nigdy nie miałem problemu np z jadem kiełbasianym. Oczywiście wszystkie zasady higieny... aż do przesady.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #6 Ocena: 0

2015-12-13 22:13:55 (8 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Dziękuję za wszystkie porady.
Interesują mnie również Wasze przepisy na kiełbasy i parówki. Z wykorzystaniem mięsa wieprzowego, kurczaka i indyka.
Z góry dziękuję.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

andyopole

Post #7 Ocena: 0

2015-12-13 23:40:33 (8 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2015-12-13 22:13:55, stanislawski napisał(a):
Dziękuję za wszystkie porady.
Interesują mnie również Wasze przepisy na kiełbasy i parówki. Z wykorzystaniem mięsa wieprzowego, kurczaka i indyka.
Z góry dziękuję.


Robienie parowek zostaw profesjonalistom. Nie masz dostępu do takiej ilości odpadów miesnych.
Należy pamiętać że im bardziej rozdrobniony wyrób tym więcej w nim odpadów a mniej mięsa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ie2ox4-b

Post #8 Ocena: 0

2015-12-13 23:43:56 (8 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Cytat:

2015-12-13 23:40:33, andyopole napisał(a):
Cytat:

2015-12-13 22:13:55, stanislawski napisał(a):
Dziękuję za wszystkie porady.
Interesują mnie również Wasze przepisy na kiełbasy i parówki. Z wykorzystaniem mięsa wieprzowego, kurczaka i indyka.
Z góry dziękuję.


Robienie parowek zostaw profesjonalistom. Nie masz dostępu do takiej ilości odpadów miesnych.
Należy pamiętać że im bardziej rozdrobniony wyrób tym więcej w nim odpadów a mniej mięsa.

Tak, to co wywalają z pubów nie jest godne do trafienia w parówkę.
No ale jakieś indycze...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #9 Ocena: 0

2015-12-18 10:46:20 (8 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Pytania dotyczące drewna i palenia.

Jakie drewno, to ja mniej więcej wiem. Ale skąd je bierzecie? Kupowanie to nie ma sensu, chyba że od jakichś rolników?

Ile go wsadzacie i kiedy?
Jak rozpalacie?
Jak utrzymujecie wymaganą temperaturę?
Czy dokładacie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

ie2ox4-b

Post #10 Ocena: 0

2015-12-18 12:45:22 (8 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Chyba każde liściaste, owocowe to też liściaste. Brzoza... odpada. Ja niczym nie rozpalam, nie mam ognia, na zimno, trocinami z ebaya. Wędzarnia elektryczna, sypię do pojemnika, pojemnik podgrzewany i dymek się pojawia. Moja jest taka prosta, są bardziej z automatyzowane, na trociny zbrykietowane, samo ładujące... ja muszę podsypywać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,