MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 29 z 36 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 28 | 29 | 30 ... 34 | 35 | 36 ] - Skocz do strony

Str 29 z 36

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ZlotaPerla1

Post #1 Ocena: 0

2019-12-01 14:40:50 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-12-01 11:38:39, andyopole napisał(a):
Cytat:

2019-11-11 11:14:22, ZlotaPerla1 napisał(a):
Nigdy nie jadam owsianek, płatków, słodkich rzeczy na śniadanie, spędziłabym cały dzień w ubikacji potem :-! :-]

Sweet, jak robisz pastę z avocado? ja za bardzo nie mogę jeść avocado, bo potem mi bardzo nie dobrze, ale lubię :-)


Ja często robię guacamole
Bardzo lubię.

Avocado jest bardzo tłuste, dlatego potrzebuje ostrego dodatku ulatwiajacego trawienie. Znajomy, mieszkający w południowej Californi ma na podwórku drzewo avocado. Jego dwa wilczury w porze dojrzewania zawsze leżą pod drzewem i polują na spadające owoce. Rzadko się spotyka tak odpasione psy.


Ok, ale w polskiej kuchni to guacamole to też ni pies ni wydra, do schabowego nie dodam :-8
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2019-12-01 15:31:41 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-12-01 14:40:50, ZlotaPerla1 napisał(a):
Cytat:

2019-12-01 11:38:39, andyopole napisał(a):
Cytat:

2019-11-11 11:14:22, ZlotaPerla1 napisał(a):
Nigdy nie jadam owsianek, płatków, słodkich rzeczy na śniadanie, spędziłabym cały dzień w ubikacji potem :-! :-]

Sweet, jak robisz pastę z avocado? ja za bardzo nie mogę jeść avocado, bo potem mi bardzo nie dobrze, ale lubię :-)


Ja często robię guacamole
Bardzo lubię.

Avocado jest bardzo tłuste, dlatego potrzebuje ostrego dodatku ulatwiajacego trawienie. Znajomy, mieszkający w południowej Californi ma na podwórku drzewo avocado. Jego dwa wilczury w porze dojrzewania zawsze leżą pod drzewem i polują na spadające owoce. Rzadko się spotyka tak odpasione psy.


Ok, ale w polskiej kuchni to guacamole to też ni pies ni wydra, do schabowego nie dodam :-8


Oczywiście że dodasz, zamiast przysmazanej kapusty.

Mój kolega smaruje samym avocado chleb, posypuje Vegetą i tak je.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Misia13

Post #3 Ocena: 0

2019-12-01 16:10:36 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Hi.
Ja smaruje chlebek samym avocado. 😀😀😀

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2019-12-10 21:23:59 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Moczone na noc platki owsiane okazaly sie dla mnie super sniadaniem, rozne kominacje dodatkow robilam, teraz nastawilam ze startym jablkiem, nasionami chia, miodem i wrzucilam pol tyczki cynamowowej, mam nadizeje, ze nie za duzo cynamonu bedzie, ale to nie sprawa zycia i smierci. Wygodne rowniez sniadanie, bo sobie wieczorem odbieram do pojemnika, ktory zabieram do pracy, i juz odpadlo bieganie po kuchni z rana, piec minut dluzej w lozku zawsze mile widziane... :-]
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2020-01-22 10:08:15 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Schab dojrzewający własnej roboty z chlebem swojego wypieku

Obrazek

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #6 Ocena: 0

2020-01-22 10:20:18 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Poproszę o przepis na schab dojrzewający.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

EFKAKONEFKA33

Post #7 Ocena: 0

2020-01-22 10:30:23 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Składniki na 1 kg schabu:
ok. 1/2 szklanki cukru
ok. 1/2 szklanki soli
Przyprawy
1 łyżeczka papryki słodkiej
1/2 łyżeczki papryki ostrej
1 łyżeczka czosnku granulowanego
1 łyżeczka majeranku
Sposób wykonania
Do suszenia schabu najlepszy będzie kawałek mięsa bez tłustych przerostów, o jednolitej, zwartej strukturze
1 doba
Z mięsa usunąć wszystkie kawałki tłuszczu. Umyć w zimnej wodzie i osuszyć ręcznikiem papierowym.
Następnie umieścić w misce z cukrem i dokładnie je natrzeć. Naczynie przykryć folia spożywczą i wstawić do lodówki na 24 godziny.
2 doba
Schab opłukać pod wodą z cukru i osuszyć ręcznikiem papierowym.
Umieścić w misce z solą. Dokładnie natrzeć mięso solą, przykryć folią spożywczą i wstawić do lodówki na kolejne 24 godzin.
3 -7 doba
Opłukać schab z soli i osuszyć. Natrzeć dobrze wymieszanymi przyprawami. Schab umieścić w pończosze. ( Można użyć siatki do wędzenia, jeśli macie). Schab powiesić w przewiewnym miejscu na 5 dni. Po tym czasie wyciągnąć mięso z pończochy i zebrać nadmiar przypraw.

źródło inspiracji
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jolantina

Post #8 Ocena: 0

2020-01-24 07:53:26 (4 lata temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

ja bym jeszcze sugerowała polozenie co na np zakrętach, przy puszczaniu soków, aby w nich nie lezal, tylo sobie sciekaly. Taki jakiś drenaż czy jak go zwal

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #9 Ocena: 0

2020-01-24 08:20:17 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-01-24 07:53:26, jolantina napisał(a):
ja bym jeszcze sugerowała polozenie co na np zakrętach, przy puszczaniu soków, aby w nich nie lezal, tylo sobie sciekaly. Taki jakiś drenaż czy jak go zwal


O widzisz. Robiłam pierwszy raz. Następnym razem jak będę robić postaram sie jakaś kratkę pod spód podłożyć *THUMBS UP*
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #10 Ocena: 0

2020-01-24 12:25:07 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Ja właśnie we środę powiesilem dwa spore kawałki schabu, łącznie 3,5 kg w momencie zakupu. Powiesiłem w garażu, 15°C. Zdecydowałem się na powolne dojrzewanie aby struktura byla jednolita, bez nadmiernie obeschnietej zewnetrznej czesci.
To mój debiut więc nie wiem czy wybrałem słuszne rozwiązanie.

[ Ostatnio edytowany przez: andyopole 24-01-2020 12:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 29 z 36 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 28 | 29 | 30 ... 34 | 35 | 36 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,