MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 26 z 36 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 25 | 26 | 27 ... 34 | 35 | 36 ] - Skocz do strony

Str 26 z 36

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ruuuda

Post #1 Ocena: 0

2019-06-03 11:12:58 (5 lat temu)

ruuuda

Posty: 2349

Kobieta

Z nami od: 05-02-2013

Skąd: brak

Rano chlopina zrobil kawe i nawet kanapeczke dla mnie . Kanapeczka troche jak dla za mala byla :-]

zdjecie nie moje , ale .... cos takie podobnego zrobil :-]:-]:-]

Obrazek
Korzystaj z dnia. Jutro jeszcze dniem nie jest.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #2 Ocena: 0

2019-06-09 10:43:38 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Buraczane naleśniki z wędzonym łososiem, fetą i mixem sałat.

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #3 Ocena: 0

2019-06-11 19:58:40 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Drożdzowe slimaczki z pikantą pastą z kurczaka

Obrazek

W tle "kaczuszki" od Aquariusa

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #4 Ocena: 0

2019-06-11 20:12:19 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Mozna przepis?
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2019-06-11 20:27:09 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Na pastę z kurczaka
2 ugotowane udka z kurczaka (mogą być z rosołu, samo mięso)
100 gramów serka philadelphia
10 połówek pomidorów suszonych z zalewy oliwnej
1 cebula pokrojona w kostkę
sól i pieprz do smaku
2 łyzki pasty tagine (niekoniecznie, może być koncentrat pomidorowy)
3 łyżki oleju
1 łyżeczka wędzonej słodkiej papryki
1/4 łyżeczki kminu rzymskiego

Drożdżowe slimaczki
540 g mąki pszennej
1/2 łyzeczki cukru
3/4 łyżeczki soli
10 g suchych drożdży lub 20 g drożdży świeżych
75 g masła (roztopionego)
250 ml mleka
2 duże jajka

Sposób wykonania

Pasta z kurczaka
Cebulę podsmażyć na oleju. W misie blendera umieścic cebulę, mięso, pomidory suszone, ser i pastę tagine. Doprawić do smaku. Zmiksować na kremową konsystencję.

Drożdżowe slimaczki
Mąkę pszenną wymieszać z suchymi drożdżami (jesli mamy świeże, wpierw zrobic rozczyn). Dodać resztę składników i wyrobić. Na koniec dodać roztopione masło. Wyrobić, odpowiednio długo, by ciasto miało miękkią i elastyczną konststencję. Zrobić kulę. Dać do miski, przykryć ręcznikiem i odstawić w ciepłe miejsce,aż podwoi objętość. ( około 1,5 godziny).
Po tym czasie ciasto rozwałkować na prostokąt o wymiarach 40 x 30 cm. Blat i wałek posypać mąką żeby ciasto się nie kleiło.

Przygotowane ciasto posmarować pastą z kurczaka. Następnie zwinąć ściśle wzdłuż dłuższego boku, na kształt długiej rolady. Ostrym nożem podzielić na równe 10 części. Ruloniki ułożyć na blaszce wyłozonej pergaminem, w sporych odstepach, żeby się nie stykały. Przykryć ręczniczkiem kuchennym, odstawić na około 30 minut do ponownego wyrośnięcia.

Wyrośnięte bułeczki posmarować roztrzepanym jajkiem i wstawić do piekarnika rozgrzanego do 180ºC i piec około 20 minut .

Metoda dla osób uzywających maszyny do chleba :
Wszystkie składniki umieścić w maszynie. Wpierw płyny, potem produkty sypkie i na końcu suche drożdże. Nastawić program do wyrabiania i wyrastania ciasta ‘dough’. Po skończeniu programu (1,5 h), ciasto wyjąć, krótko wyrobić. Dalej postępować według powyższego przepisu.

Ja używam do pasty z kurczaka tej pasty, bo ona nadaje pikanterii. Możesz dać koncentrat pomidorowy lub puree z suszonych pomidorów, ale wtedy jeśli chcesz żeby było pikntne musisz dać ostrej papryki w proszku do smaku.
Ja dałam też trochę zielonych oliwek ale nie są konieczne jeśli nie lubisz.


Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #6 Ocena: 0

2019-06-11 21:04:26 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Ewa, a czy tego przepisu wyszlo ci wlasnie tyle ile na tlerzyku? bo jak wiecej, to ja bede musiala zrobic z polowy przepisu.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #7 Ocena: 0

2019-06-11 21:14:14 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-06-11 21:04:26, ZlotaPerla1 napisał(a):
Ewa, a czy tego przepisu wyszlo ci wlasnie tyle ile na tlerzyku? bo jak wiecej, to ja bede musiala zrobic z polowy przepisu.


Wyszło mi 10 sztuk ale takich sporych. Mozesz swobodnie zmniejszyc ilosc składników na ślimaczki drożdzowe o połowe. Zrobic mniej i trochę mniejsze. Wtedy są nawet fajniejsze do jedzenia, takie bardziej poręczne
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #8 Ocena: 0

2019-07-09 13:19:28 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Wytrawne muffinki z brokułem.

Obrazek

Obrazek

Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #9 Ocena: 0

2019-07-13 09:59:25 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Coś dla niejadków

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cyganka35

Post #10 Ocena: 0

2019-07-13 11:06:47 (5 lat temu)

cyganka35

Posty: 299

Kobieta

Z nami od: 13-06-2019

Skąd: Kraina Marzeń

A ja śniadań nie jadam i to będzie na tyle w tym temacie... :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 26 z 36 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 25 | 26 | 27 ... 34 | 35 | 36 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,