MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 14 z 36 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 13 | 14 | 15 ... 34 | 35 | 36 ] - Skocz do strony

Str 14 z 36

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

radzik77

Post #1 Ocena: 0

2017-04-17 09:12:15 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-04-17 00:00:44, pantiktak napisał(a):
Nie przedłużająć jednocześnie jak kogoś zainteresowałem (pewnie KRAKN coś napisze :)), zachęcam do skomentowania moich przemyśleć poniższych:

Człowiek jest skomplikowana istota potrzebującą wbrew pozorom kilku wążnych składników odżyczwych i kilkunastu minerałów plus witaminy, kawy fajki cukry i inne nie są mu potrzebne, mięso tak ale czy dzien w dzień i w postaci edli szynek hmm nie wążne, według mnie powinnismy postawić na warzywa, liście i osowce plus dobra woda no i mięsko sprawdzone raz na tydzien czy dwa, ktoś powie że chłop to powinien jeść mięso bo budowa hue muje, a stare dziadki mi opowidają jak to po wojnie to tamto robili i to możecie mi wierzyć to nie to co teraz jakieś fabryki w ciepełku i mięsa nie żarli dzień w dzień jakies kebaby czy golony.


Ostatnimi czasy rowniez i u mnie zrodziła sie myśl, ze może jednak te wszystkie zalecenia żywieniowe, te utarte standardy i tradycyjna mamusina kuchnia jest naszym największym problemem? Ze nie dopuszczamy do siebie innych rozwiązań ze zwyczajnego lenistwa i przyzwyczajenia. Myśle, ze jest nam wygodniej, łatwiej i smaczniej jedząc mięso.

Jednak nigdy nie jest za późno na zmiany.

Moi rodzice, moze jeszcze nie schorowani ale z poważnymi problemami zdrowotnymi. Tatuś dna moczanowa i otyłość, mama tarczyca, problemy z trzustka, cukrzyca 2.

Zainteresowało ich bardzo, ze ja zaczęłem jeść mniej mięsa i zaczęli podpytywać o przepisy. Teraz jedzą mięso rzadziej, w tygodniu maja 2-3 dni bezmięsne i po zaledwie kilku tyg stan zdrowia zaczął sie poprawiać. Mama odstawiła całkowicie leki na cukrzyce, tatuś schudł 10cm w pasie i ustąpił ciągły ból stawów pochodzący od dny moczanowej.

Ja poszedłem dalej i od 3 tyg nie spożywam produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie chodzę głodny, nie straciłem wagi, jem smacznie, mam bardzo dobra, najlepsza od 5 lat kontrole cukrzycy (insulinozalezna). Nie czuje sie słabszy, zmeczony czy bez humoru. Zmienilo sie jedynie na lepsze. Powiedziałbym ze mam wiecej energii i sił witalnych, lepiej mi sie wstaje rano.

Przytoczę kilka ciekawych doświadczeń pochodzących z książki "The China Study" wydanej w 2005 r w wielu krajach, rowniez w Polsce - "Zasady nowoczesnego odżywiania".

W dużym skrócie opis kilku doświadczeń z książki.

Do najczęstszych powodów zgonów należy zawał serca.

Przeprowadzono badanie na kilkudziesięcio osobowej grupie osob po zawale i zaproponowano przejście na ścisłe kontrolowana dietę veganska. Cześć osob sie zgodziła, reszta nie zmieniła nic, jadła dalej tak samo jak przed zawałem. Po kilku latach grupa, która nie zmieniła nic w swojej diecie, miała ponowne przypadki zawałów, operacje wstawiania by-pass i w efekcie dalszych problemów wszyscy uczestnicy eksperymentu zmarli w ciagu kilkunastu lat od wystąpienia poerwszego zawału.
Grupa Vegan natomiast cieszyła sie w miarę dobrym komfortem życia, brakiem kolejnych ataków czy bólów w klatce piersiowej przez wiele kolejnych lat. Wszyscy przeżyli grupę "zjadaczy mięsa".

Dodatkowo, zbadano liczbę zgonów w efekcie zawału serca w biednych prowincjach chińskich, gdzie mięso jest spożywane bardzo rzadko albo wcale. Przez kilka lat doświadczeń wśród populacji liczącej kilkaset tys, na zawał serca nie umarł zaden mieszkaniec przed 60 rokiem życia.

Teraz zabojca, którego boimy sie wszyscy - nowotwór.

Grupie szczurów laboratoryjnych wszczepiono komórki rakowe najczęściej występujących typów nowotworów. Podzielono je na dwie grupy, 1 była żywiona białkiem pochodzenia zwierzęcego, 2 białka roślinne.
1 była karmiona według dwoch planów żywieniowych. Podobny do ludzkiego, czyli 20% energii z białka, oraz obniżona podaż bialka, maksymalnie 5%. Szczurki na diecie podobnej do ludzkiej padły wszystkie na rozmaite formy raka, te na 5% białka juz miały mała zachorowalność. Natomiast grupa karmiona białkami roślinnymi była zdrowa niezależnie od podaży białka. Odizolowane sztuki karmiono w trakcie białkiem zwierzęcym i zauważono, ze zaczynały wtedy rosnąć markery rakowe. Gdy wracano do białek roślinnych, markery znikały.

Wg autorow książki, nie jesteśmy w stanie uniknąć substancji rakotwórczych w dzisiejszych czasach. Z tym zgodzimy sie chyba wszyscy. Sztuka jes wiec niedopuścic do powstania i rozwoju raka. Autorzy twierdzą, ze mozna tego dokonać. Wg nich to białka zwierzęce sa inicjatorem szkodliwych procesów w połączeniu ze szkodliwymi związkami. Białka te sa rowniez paliwem dla tych mutacji.

Nie próbuje tu głosić żadnej jedynie słusznej prawdy. Jest to po prostu inny punkt spojrzenia, jednak dający prawdziwe, bardzo korzystne rezultaty.

Przepraszam Ewa, mam nadzieje ze nie zepsułem Ci wątku. Chciałem tylko odpowiedzieć na post powyżej :-]

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 17-04-2017 09:18 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cichybob

Post #2 Ocena: +1

2017-04-17 10:21:38 (7 lat temu)

cichybob

Posty: 227

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 08-04-2017

Skąd: Glasgow

Ja dzisiaj na sniadanie, browar, wszystko inne za gestym sie wydaje, jeszcze by mi obciazylo zoladek, do czasu, bo pozniej angielskie sniadanie ;)
Raczej Scottish :)
Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: cichybob 17-04-2017 10:28 ]

"Rozpal ogien, a zaskocze Cie kula sniegu."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #3 Ocena: 0

2017-04-17 10:30:14 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Nie popadajcie w skrajności... oczywiście czym mniej przetworzona żywność tym więcej dla zdrowia.
Moje dla zdrowia to:
polędwica wołowa (cielęca)... w hurtowni 10.50 za kg takich końcówek). Zmielona w domu.
Przyprawy ziołowe, bez tych doprawiaczy. Czyli Chili, pieprz ziołowy, papryka słodka, olej lniany, sól.
Żółtko, ogórek kiszony (nie mylić z zakwaszanym), cebulka.
kromka chleba z własnego wypieku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cichybob

Post #4 Ocena: 0

2017-04-17 10:41:18 (7 lat temu)

cichybob

Posty: 227

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 08-04-2017

Skąd: Glasgow

To nie skrajnosci, na weekendy jem takie sniadania, zdrowy jestem jak ryba i silny jak niedzwiedz :)
Po takim soku z marchwi i avocado z jakas zielenina to by bylo kiepsko ze mna.

[ Ostatnio edytowany przez: cichybob 17-04-2017 10:43 ]

"Rozpal ogien, a zaskocze Cie kula sniegu."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2017-04-17 10:51:07 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-04-17 09:12:15, radzik77 napisał(a):


Przepraszam Ewa, mam nadzieje ze nie zepsułem Ci wątku. Chciałem tylko odpowiedzieć na post powyżej :-]



W zaden sposob nie masz za co przepraszac. Doskonale wiesz, ze ja Cie darze duza sympatia.Zyczylabym sobie zeby wiecej forumowiczow umialo w tak kuturalny, wywarzony sposob przekazywac swoje przemyslenia na pewne tematy. Ja zawsze z duza przyjemnoscia czytam twoje posty.

Wracajac do tematu. Ja wczesniej szlam troche na latwizne w gotowaniu i w sumie gotowalam znane mi potrawy. W sumie rok temu zaczelam tak naprawde przygode z gotowaniem. Caly czas sie ucze, popelniam mase bledow. Ale jak masz czegos sie nauczyc jesli tego wpierw nie spieprzysz od czasu do czasu ? Wiele moich dan pozostawia wiele do zyczenia ale lubie sie uczyc wiec to co skopalam, staram sie udoskonalic kolejnym razem.

Moja babcia zawsze gotowala ciezkie potrawy. Jesli mieso to smazone na smalcu. Potrawy plywaly w tluszczu. Wszystko ciezkostawne. Duzo ziemniakow i wszedobylski tluszcz w najgorszej postaci. Sosy koniecznie zageszczane maka czy zasmazkami

Pewnie wynikalo to z tego zeby bylo tanio, duzo i zeby kazdy sie najadl

U mnie od dluzszego czasu je sie mniej miesa na rzecz ryb czy owocow morza. W jadlospisie jest duzo kasz . Ostatnio sporo jaglanej. Zakochalam sie tez w komosie ryzowej. Jest duzo warzyw i czesto robie smoothie wszelkiej masci z dodatkiem jarmuzu, szpinaku czy burakow.

Jest tez duzo salatek. Nie kupuje wedliny w sklepie. Na kanapki, do pracy robie rozmaite pasty lub pieke mieso i dodaje do kanapek .

Jedyna pieta achillesowa sa ciasta, ktore uwielbiam piec. Cukier brzozowy( xylitol) ktory jest zdrowy jest dosc drogi. Poszlabym z torbami gdybym ciasto robila z tym cukrem. Ciasto pieke raz w tygodniu i czesc zawsze wynosze do pracy.

Pewnie jeszcze sporo powinnam ulepszyc w swoim jadlopsisie ale i tak nie jest zle . Gotowcow sie u nas nie jada. Czasem na wyjezdzie ryba z frytkami ale to bardzo sporadycznie. Nie zywie sie w MacDonaldzie czy innych fastfoodach.

Rozpisalam sie ;-)

Propozycja sniadaniowa

Sernik nowalijkowy ze szczypiorem , rzodkiewka i burakami

Nie do konca jestem zadowolona ze zdjecia

Obrazek

Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: EFKAKONEFKA33 17-04-2017 11:22 ]

Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2017-04-19 21:19:12 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Galaeta buraczana z pieczona szynka i marynowanymi pieczarkami

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #7 Ocena: 0

2017-04-23 13:42:58 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Pieczarki marynowane w miso podawane na bułce, z serem pleśniowym i jajkiem marynowanym w burakach

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #8 Ocena: 0

2017-05-14 12:07:16 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte


Krazki awokado pieczone w panierce z siemienia lnianego podawane z chlebem, szynka parmenska i jajkiem marynowanym w burakach

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Blindpole

Post #9 Ocena: 0

2017-05-15 11:41:25 (7 lat temu)

Blindpole

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 02-05-2013

Skąd: Basingstoke

Jak to wszystko pysznie wygląda :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #10 Ocena: +1

2017-05-21 09:11:24 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Szakszuka z awokado I zieloną fasolą soi

Obrazek

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 14 z 36 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 13 | 14 | 15 ... 34 | 35 | 36 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,