MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zdrowy chleb.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 63 z 66 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 62 | 63 | 64 | 65 | 66 ] - Skocz do strony

Str 63 z 66

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

andyopole

Post #1 Ocena: 0

2020-04-12 09:01:59 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2020-04-11 17:33:10, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Cytat:

2020-04-10 09:54:10, jolantina napisał(a):
Ponieważ pieczenie chleba w moim wykonaniu wciąż pozostawia wiele do życzenia, postanowiłam zrobić coś zamiast. Mi smakuje, mężowi dość dość, dzieciaki się krzywią. Mamo za zdrowe.
No ale do rzeczy.
Składniki na jedną keksówkę o wymiarach 20 x 11 cm:
1 szklanka ziaren słonecznika
¾ szklanki siemienia lnianego
½ szklanki migdałów
1 ½ szklanki płatków owsianych
2 łyżki chia, opcjonalnie
$ lyzki babki plesznik
2 łyżeczki soli
1 łyżka syropu klonowego albo z agawy
5 łyżek rozpuszczonego oleju kokosowego
1 ½ szklanki letniej wody + 3 łyżki ewentualnie

Przygotowanie:
Wszystkie suche składniki wymieszać w dużej misce. W szklance wymieszać wodę, syrop z agawy i olej kokosowy. Wlać płynne składniki do suchych i dokładnie mieszać przez kilka minut. Odstawić na 1-2 godziny, conajmniej, aż do wchłonięcia płynów.
Keksówkę posmarować cienko olejem kokosowym i przełożyć do środka masę z ziarenek. Piekarnik rozgrzać do 18o stopni.Piec przez 50-60 minut, chleb jest gotowy kiedy można w niego postukać i usłyszeć głuchy, pusty odgłos. Wyjąć z piekarnika, odstawić na godzinę do schłodzenia. Następnie delikatnie wyjąć z foremki i zostawić aż do kompletnego wystudzenia, najlepiej na całą noc. To bardzo ważne, bo nawet lekko letni chleb będzie się jeszcze kruszył. Kroić cienkim i ostrym nożem. Zdjęcie Ewa dorzuci później.
Dla mnie to mila odmiana, gdyż ja osobiście pieczywo jem bardzo okazjonalnie, na co dzień dla siebie mam suszone a'la podpłomyki z siemienia lnianego i 100 pi razy drzwi ;)innych dodatków.


Do przepisu dorzucam zdjęcie. Miałam to zrobić wczoraj ale skleroza nie boli ;-)

Obrazek

Chleb upieczony przez Jolantinę


Ale namieszane w tym czymś! Dziś widziałem długi wywiad z Robertem Maklowiczem. Wg niego najlepsze dania to te ktore są złożone z minimalnej ilości składników, tzw, dania biedaków czyli pizza, pasta carbonara, itp.


Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

grekan

Post #2 Ocena: 0

2020-04-14 23:42:27 (4 lata temu)

grekan

Posty: 623

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2008

Skąd: Londyn Croydon

..to prawda, a propos:kupilem na swieta w polskim sklepie kielbase biala surowa,.... oprocz miesa , czosnku pieprzu i soli zawierala ponad 20 skladnikow chemicznych szkodliwych dla zdrowia, nie zagoscila na stole swiatecznym...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Fisolka

Post #3 Ocena: 0

2020-04-15 09:14:32 (4 lata temu)

Fisolka

Posty: 748

Kobieta

Z nami od: 27-12-2010

Skąd: Londyn

Ja definitywnie nie mam talentu do pieczenia chleba!
Jedyny jaki mi wychodzi to ten z gotowej mieszanki - zawsze cos!
Każdy inny chleb, ktory upieke ma baaaardzo twarda skorke a nastepnego dnia przemienienia się kamień...

Wszelkie próby zrobienia chleba na zakwasie (z zakwasem własnej roboty) również spełzły na niczym.
,,Czysta logika jest ruiną ducha ''— Antoine de Saint-Exupéry k

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

jolantina

Post #4 Ocena: 0

2020-04-15 11:20:22 (4 lata temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

Maklowicz i Andy i kto tam jeszcze mogą sobie lubić potrawy dwuskładnikowe, nic mi do tego, a ja lubię, gdy czasem jest duzo składników. I nie deprecjonuje czyjejś potrawy tylko dlatego, ze bez próbowania na tak zwane oko i widzimisię nie zjadłabym tego. Składniki sa zdrowe, więcej zaufania mam do lnu, niż pszenicy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2020-04-15 15:26:50 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Jolantina, ten Twój chleb przypomina mi taki z zairen, kupowowany w Lidlu. Bardzo go lubię. Musze kiedyś sie zmobilizowac i zrpbić ten z podanego przez Ciebie przepisu.

Ja mam problem ze zrobieniem zakwasu. Pszenny robiłam jakis czas temu i cus mi nie wyszło. Udało mi się kupic mąkę zytnia i będę nastawaić zakwas żytni. Ja czasem zapominam go dokarmić i musze pod tym względem być bardziej czujna


Tu chleb na zaczynie drozdzowym i mąkach żytniej i pszennej. Niedawno pieczony

Obrazek


Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #6 Ocena: 0

2020-04-19 08:40:41 (4 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Wyczytalem przepis na chleb japonski typu hokkaido. Jak ktos ma pragnienie sprawdzenia jak jego/jej podniebienie zareaguje na taki chlebek, to włala.
Ja bym go nie upiekl z jednego powodu, jest nim cukier. Cukiera nie uzywam do niczego, a nieuzycie go zaskutkuje niemoznoscia nazwania go chlebem hokkaido, tylko jakims, powiedzmy, wymyslido.

[ Ostatnio edytowany przez: niebieskieucho 19-04-2020 08:42 ]

Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

krakn

Post #7 Ocena: 0

2020-04-20 07:57:55 (4 lata temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2020-04-19 08:40:41, niebieskieucho napisał(a):
Wyczytalem przepis na chleb japonski typu hokkaido. Jak ktos ma pragnienie sprawdzenia jak jego/jej podniebienie zareaguje na taki chlebek, to włala.
Ja bym go nie upiekl z jednego powodu, jest nim cukier. Cukiera nie uzywam do niczego, a nieuzycie go zaskutkuje niemoznoscia nazwania go chlebem hokkaido, tylko jakims, powiedzmy, wymyslido.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>niebieskieucho</i> 19-04-2020 08:42 ]



ten chlebek w składnikach przypomina naszą żydowską chałkę. Choć chyba faktycznie więcej cukru.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

krakn

Post #8 Ocena: 0

2020-04-20 08:01:05 (4 lata temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2020-04-15 09:14:32, Fisolka napisał(a):
Ja definitywnie nie mam talentu do pieczenia chleba!
Jedyny jaki mi wychodzi to ten z gotowej mieszanki - zawsze cos!
Każdy inny chleb, ktory upieke ma baaaardzo twarda skorke a nastepnego dnia przemienienia się kamień...

Wszelkie próby zrobienia chleba na zakwasie (z zakwasem własnej roboty) również spełzły na niczym.
Robisz jakiś błąd, może ciasto potrzebuje dłuższego wyrabiania, albo dłuższego wyrastania? Zwłaszcza za drugim razem. Praktycznie bez drugiego wyrastania to robi się tylko pizze na cienkim cieście. 4 minuty po wałkowaniu albo nawet od razu i do pieca.
Piekarze mówią że tym lepsze Bułki i Chleb im więcej potu się wyleje.
Tu pomagają mieszalniki do ciasta.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

stanislawski

Post #9 Ocena: 0

2020-04-21 21:44:56 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2020-04-15 15:26:50, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Jolantina, ten Twój chleb przypomina mi taki z zairen, kupowowany w Lidlu. Bardzo go lubię. Musze kiedyś sie zmobilizowac i zrpbić ten z podanego przez Ciebie przepisu.

Ja mam problem ze zrobieniem zakwasu. Pszenny robiłam jakis czas temu i cus mi nie wyszło. Udało mi się kupic mąkę zytnia i będę nastawaić zakwas żytni. Ja czasem zapominam go dokarmić i musze pod tym względem być bardziej czujna


Tu chleb na zaczynie drozdzowym i mąkach żytniej i pszennej. Niedawno pieczony

Obrazek


Obrazek


Mój wygląda podobnie.
Jednak użyłem zwykłą makę plain, a w 1/4 zmielone płatki owsiane.
I stwierdziłem, że nie będę używał mąki owsianej, bo z pewnością będzie ona jakieś 3 razy droższa od normalnej - traktują ją w handlu jako produkt dla hobbystów, a z nich można drzeć skórę.
Pięć razy taniej od takiej mąki wyjdzie porridge value - i to mielę w blenderze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Wielim

Post #10 Ocena: 0

2020-04-21 21:56:38 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Żona dziś zrobiła chleb w piekarniku wszystko sama od a do z , wcześniej robiliśmy w maszynie albo wykorzystywaliśmy maszynę do wyrobienia ciasta tylko , jednak ten z piekarnika i zagniecenie ciasta bez maszyny dużo lepszy chleb

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 63 z 66 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 62 | 63 | 64 | 65 | 66 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,