MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zdrowy chleb.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 59 z 66 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 58 | 59 | 60 ... 64 | 65 | 66 ] - Skocz do strony

Str 59 z 66

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2020-01-11 23:21:57 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Zamieszalam ciasto na bulki na sniadanie na jutro, bo w tygodniu napewno nie chcialoby mi sie wstawac, zeby je wyrabiac i czekac na wyrosniecie.

W lodowce odpoczywa sobie ciasto na chleb zytnio-pszenny, a jutro bede robic chleb tostowy na zakwasie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #2 Ocena: 0

2020-01-12 07:31:36 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-01-11 22:04:45, andyopole napisał(a):

Dzisiejszy wypiek przeznaczony jest na Loterię Fantową WOŚP. W tym roku w Portland, Oregon, po raz pierwszy jest oficjalny Finał WOŚP z Komitetem Organizacyjnym, skarbonkami, koszulkami, tańcami, wystepami i zarelkiem.*YAHOO* zaczynamy za cztery godziny.


Super sprawa. *THUMBS UP*

Odkąd piekę swój chleb juz nie pamiętam kiedy cos kupowałam w sklepie. Ada swoja pisanina znowu narobiła mi ochoty na zurek z białą kielbasą
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #3 Ocena: 0

2020-01-12 10:05:12 (4 lata temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Może ktoś z Was ma bezglutenowy zakwas i chce się podzielić?

[ Ostatnio edytowany przez: ZosiaS 12-01-2020 10:05 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2020-01-12 10:44:18 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Nigdy nie robiłam bezglutenowego zakwasu, czy system jest ten sam, czy trzeba jakoś pomagać?
Bułki z przepisu powyżej nastawione. Teraz zabieram się za tostowy chleb na zakwasie zamiast drożdżach. Mój zakwas pięknie rośnie, tu gdy, żeby nie zapeszyc. Odebrałam dwie łyżki i zamroziłam, ciekawa jestem jak się będzie odradzał po rozmrożeniu, jeden słoik odebrałam i wstawiłam do lodówki, żeby mieć zapas w razie zepsucia tego na blacie. Jeszcze polecają zasuszyc zakwas, pamiętam raz kupiłam takie zasuszone płatki, ale wykorzystałam je do zakwasu na żurek :-] kiedyś.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2020-01-12 16:33:22 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Bulki wyszly swietne, ale troche plaskie, moze lepiej jakbym je do foremki na bagietki dala, i tak zrobie nastepnym razem.

Chleb tostowy wyszedl ladny, na zdjeciu nie wyglada na wyrosniety, ale w realu jest wielkosci chleba tostowego ze sklepu. Maz lubi rano tosty, wiec bedzie degustowal.

Obrazek

Teraz piecze sie chleb pszenno-zytni, kupilam dawno temu silikonowa foremke co ma wyglad pilki do rugby jak jest zlozona do pieczenia bochenka. mozna ja rozpiac i uzyc jako miski do wyrabiania. Mam ja juz pare lat ale dopiero dzisiaj ma premiere, i juz prawie zrezygowalam, bo myslalam ze chleb za duzy do niej, ale pasowal. Mialam juz rozgrzany garnek zeliwny, wiec wsadzilam ta foremke do garnka, bo szkoda takiego zrodla ciepla zmarnowac.

Obrazek

Jednak troche za duzo bylo ciasta, teraz przynajmniej wiem jaka miarke mam miec do tej foremki. chleb sobie odpoczywa.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #6 Ocena: 0

2020-01-12 22:18:11 (4 lata temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-01-12 10:44:18, Adacymru napisał(a):
Nigdy nie robiłam bezglutenowego zakwasu, czy system jest ten sam, czy trzeba jakoś pomagać?

Ten sam, żeby pobudzić go do działania, zamiast skórki od chleba, woda z ogórków.
Kiedyś miałam swój, ale go zagłodziłam, a teraz jakoś się nie składa żeby nastawić.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #7 Ocena: 0

2020-01-17 00:07:26 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Czy ktoś próbował upiec chleb z dwóch składników? Jogurt naturalny plus mąka.
Z ciekawości w sobotę wyprobuje, bo na trzy sekundowym video wyglądał apetycznie i wyrosniety aż wierzyć się nie chce.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

andyopole

Post #8 Ocena: 0

2020-01-17 01:13:33 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2020-01-17 00:07:26, gosian napisał(a):
Czy ktoś próbował upiec chleb z dwóch składników? Jogurt naturalny plus mąka.
Z ciekawości w sobotę wyprobuje, bo na trzy sekundowym video wyglądał apetycznie i wyrosniety aż wierzyć się nie chce.


A po co jogurt? Wystarczy woda, mąka, drożdże, sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

gosian

Post #9 Ocena: 0

2020-01-17 08:01:17 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

W tym sęk, że woda, sól i drożdże są tu niepotrzebne. Dlatego jestem ciekawa smaku i czy rzeczywiście tak ładnie urośnie w piecu jak pokazali.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ZosiaS

Post #10 Ocena: 0

2020-01-17 18:56:06 (4 lata temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Raczej bez sody/proszku do pieczenia się nie obędzie. Musi być coś żeby chleb wyrósł.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 59 z 66 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 58 | 59 | 60 ... 64 | 65 | 66 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,