MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Domowe nalewki.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 3 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Samurajka

Post #1 Ocena: 0

2012-10-01 19:16:45 (12 lat temu)

Samurajka

Posty: 3554

Kobieta

Z nami od: 14-08-2010

Skąd: Marden

A zatem czarny bez ogolnie dziala oczyszczajaco na caly organizm,zwlaszcza moczopednie i napotnie.

Na nalewke potrzebujesz:
1 kg dobrze dojrzałych owoców czarnego bzu

1 litr spirytusu

0,5 l wody

0,25 kg cukru

owoce należy oddzielić od gałązki, lekko przepłukać na sicie, wrzucić do słoja czy małego gąsiorka, następnie zalać spirytusem i pozostawić w zamkniętym naczyniu w ciepłym miejscu na miesiąc, co jakiś czas potrząsając naczyniem. Po miesiącu nalewkę zlewamy, filtrując ją przez gazę bądź bibułkę. Z wody i cukru sporządzamy syrop i zalewamy nim przefiltrowaną nalewkę. Zamknąć naczynie i pozostawić na tydzień. Po tygodniu ponownie przefiltrować, rozlać do butelek, zamknąć i pozostawić na pół roku w ciemnym i średnio chłodnym miejscu.


Nadzieja, to matka tych, którzy nie boją się rzucać myśli w daleką przyszłość. :*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

epsilon

Post #2 Ocena: 0

2012-10-01 20:08:33 (12 lat temu)

epsilon

Posty: 503

Kobieta

Z nami od: 29-03-2012

Skąd: samotnia

ja dwa dni temu robiłam aroniówkę. Aronie rosna u mnie w ogrodzie posadziłam 4 lata temu i juz ma sporo owoców.
-200 aronii
-100 liści wiśni
-0.5 l spirytusu (ja robiłam z wódką bo wolę słabsze nalewki)
-1 kwasek cytrynowy
-30dkg cukru

Owoce i liście gotujemy w litrze wody przez 20 min. Po ugotowaniu odcedzamy płyn i wyrzucamy owoce. Do pozostałego płynu dolewamy litr wody dosypujemy cukier ,kwasek gotujemy znów przez 5 min. Studzimy i dolewamy wódkę/spirytus. Gotowe. Im dłużej stoi tym lepsza ale jeśli cierpliwość nie jest nasza mocną stroną to można pić już po miesiącu.

Drugą zrobiłam z aronii i malin. I ta też pyszna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2012-10-01 20:18:13 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

epsilon

Post #4 Ocena: 0

2012-10-01 20:21:25 (12 lat temu)

epsilon

Posty: 503

Kobieta

Z nami od: 29-03-2012

Skąd: samotnia

Ja kilka kilka lat z rzędu robię z wódką. Nic się z nalewką nie dzieje poza tym, że znika na domowych uroczystościach :) A jeśli to ma wpływ tylko na smak to pewnie, że można. Jak wolisz słabsze:) Ja zdecydowanie wolę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

keramczak

Post #5 Ocena: 0

2015-11-02 11:32:39 (9 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

Do tegorocznej nalewki z jezyn dodalem ciemny rum i wydaje mi sie ze jest lepsza.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/lecznicza-nalewka-z-jezyn-przepisy-na-jezynowke_41933.html

[ Ostatnio edytowany przez: keramczak 02-11-2015 11:34 ]

#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

pantiktak

Post #6 Ocena: 0

2015-11-02 17:27:59 (9 lat temu)

pantiktak

Posty: 582

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2010

Skąd: Southampton

ja od kilku lat robię nalewkę z orzechów włoskich, właśnie mi tego roczna dojrzewa :)

bardzo dobry specyfik na problemy trawienne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: +1

2019-06-05 13:03:42 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Znalazlam butelke Oginskiego, gdzies w zakamarkach zamrazalki przy okazji sprzatania i robie nalewke czy tez likier pomaranczowy. Skorke cieniutko obrana z czterech owocow (najpierw troche we wrzatku polezaly i szczoteczka wyczyscilam, bo nie bylam pewna czy nie sa woskowane) wrzucilam do sloja z przykrywka na sprezyne i zalalam wodka, a bylo z pol butelki, a moze troszke wiecej. W przepisie na necie dodano syrop z wody i cukru, a ja mam zamiar zrobic syrop z soku z pomaranczy i cukru, moze nie zepsuje. Wystartuje chyba tez z pomyslem cytryny ponabijanej ziarnkami kawy jaki tutaj widzialam, ale na wodce, bo po pierwsze spirytusu nie mam, a po drugie wole slabsze nalewki.

Narazie skorki sie mocza w wodce w szafce i tylko potrzasam codziennie.

Obrazek
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrAquario

Post #8 Ocena: 0

2019-06-05 18:54:20 (5 lat temu)

MrAquario

Posty: n/a

Konto usunięte

...skoro temat "odkopany" to dorzucę swoje 3gr w formie pytania do Kolegi, może odpisze choć wątpię po tylu latach

Cytat:

2012-10-01 19:00:36, roztocz napisał(a):

posadzilem w Polsce deren jadalny - juz za 7 lat bedzie mozna robic nalewke :-]



jak tam dereniowa nalewka? bo właśnie mija 7-my rok od posadzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maverick_foreve

Post #9 Ocena: 0

2019-06-05 19:15:53 (5 lat temu)

Maverick_forever1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-06-05 18:54:20, MrAquario napisał(a):
...skoro temat "odkopany" to dorzucę swoje 3gr w formie pytania do Kolegi, może odpisze choć wątpię po tylu latach

Cytat:

2012-10-01 19:00:36, roztocz napisał(a):

posadzilem w Polsce deren jadalny - juz za 7 lat bedzie mozna robic nalewke :-



jak tam dereniowa nalewka? bo właśnie mija 7-my rok od posadzenia



Powiem Ci szczerze Aquario , że się pośliniłem na samą myśl o dereniówce:-] Wyobraźnia zaczęła działać*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2019-06-05 19:20:59 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jakby mi ktos powiedzial, gdzie w UK kupic normalne, dojrzale wisnie, to 44 nalewke na wisniach i kawie moznaby wreszcie zrobic :).

Cytryna z kawa moze byc ciekawa, a smakowalam pomarancze nakluta gozdzikami i zalana wodka z cukrem, zacna byla.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,