MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przepisy na dania bożonarodzeniowe

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 31 z 37 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 30 | 31 | 32 ... 35 | 36 | 37 ] - Skocz do strony

Str 31 z 37

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2018-12-19 21:46:11 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Sernik z powidłami śliwkowymi i musem piernikowym

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Spód:
⦁ 180 g ciastek pełnoziarnistych typu digestive
⦁ 45 g masła, roztopionego
Ciastka i masło wrzucić do malaksera i zmiksować do otrzymania masy ciasteczkowej o konsystencji mokrego piasku.

Do tortownicy o średnicy 24 cm wysypać ciasteczka. Wyrównać, dokładnie wklepać w dno formy i schłodzić przez pół godziny w lodówce.
Składniki na masę serową:

⦁ 750 g twarogu tłustego lub półtłustego, zmielonego trzykrotnie
⦁ 250 ml śmietany kremówki 36%
⦁ 2 duże jajka
⦁ 2 łyżki proszku budyniowego
⦁ 1 szklanka drobnego cukru do wypieków

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

W misie miksera umieścić wszystkie składniki. Zmiksować do połączenia, nie miksować zbyt długo, by niepotrzebnie nie napowietrzać masy serowej – napowietrzony sernik mocno urośnie, a potem opadnie.
Masę serową przelać na ciasteczkowy spód, wyrównać.
Piec w temperaturze 160ºC przez około 50 minut, najlepiej bez termobiegu. Cała powierzchnia sernika powinna być wypieczona i ścięta przy dotyku patyczkiem. W razie konieczności lekko wydłużyć czas pieczenia. Wyjąć, całkowicie wystudzić.

Przełożenie:

1/2 słoiczka gęstych powideł śliwkowych (1 słoiczek o wadze ok. 290 g)
Wystudzony sernik posmarować z wierzchu powidłami śliwkowymi.

Mus pierniczkowy:

⦁ 4 listki żelatyny
⦁ 50 ml zimnej wody
⦁ 375 g mlecznej czekolady
⦁ 825 ml śmietany kremówki 36%, schłodzonej
⦁ 1,5 łyżki likieru bailey’s
⦁ 6 łyżeczek przyprawy korzennej do piernika lub mniej. Próbować masę podczas dodawania przyprawy
⦁ pół łyżeczki zmielonego imbiru
⦁ pół łyżeczki zmielonego cynamonu
Mleczną czekoladę posiekać i umieścić w misce.
Potrzebną ilość żelatyny w listkach namoczyć w zimnej wodzie w innej miseczce na około 5-7 minut, następnie wyjąć i lekko odcisnąć.
Odciśniętą żelatynę podgrzać w niewielkim naczyniu i rozpuścić.

275 ml śmietany kremówki podgrzać w garnuszku, prawie do wrzenia. Zdjąć z palnika, dodać żelatynę i wymieszać, do jej rozpuszczenia. Następnie od razu zalać posiekaną wcześniej mleczną czekoladę, mieszając od czasu do czasu, by czekolada się roztopiła. Dodać likier, przyprawę korzenną (do smaku ), cynamon, imbir i wymieszać. Wystudzić do temperatury pokojowej.

W misie miksera ubić pozostałą zimną kremówkę (550 ml). Do wystudzonej masy czekoladowej dodać 1/3 ubitej śmietany, bardzo delikatnie wymieszać. Dodać resztę ubitej śmietany i wymieszać. Skosztować mus i w razie konieczności dodać więcej przyprawy korzennej do piernika.

Gotowy mus przełożyć na sernik i wyrównać. Schłodzić przez kilka godzin w lodówce.

Ponadto:
⦁ 250 ml śmietany kremówki 36%, schłodzonej
⦁ 2- 3 pokruszone pierniczki
Śmietanę kremówkę ubić na sztywno. Przełożyć do rękawa cukierniczego zakończonego osdobną tylką i wyciskać kleksy bitej śmietany. Całość oprószyć pokruszonymi pierniczkami.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

queenOfChocolat

Post #2 Ocena: 0

2018-12-23 18:10:39 (5 lat temu)

queenOfChocolate

Posty: 459

Kobieta

Z nami od: 23-02-2010

Skąd: male...

sernik juz sie chlodzi, ale z tego calego zamieszania przy gotowaniu 'tysiącpincet' potraw nie polozylam powidel... ;(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2018-12-23 18:12:14 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Dekoracje swiateczne owocowo-warzywne:
link

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #4 Ocena: 0

2018-12-23 19:56:33 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Wspominałam w tym wątku o likierze piernikowym. Kilka dni temu zrobilam i teraz sie przegryza w lodówce :-)

Obrazek

Obrazek

Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #5 Ocena: 0

2018-12-23 20:03:32 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie wyszedł mi serniko-murzynek - nie dopiekł się - murzynek się upiekł, a ser nie - blacha papy poszła do kubła :-[
Jakieś szybkie ciasto? nie sernik :-[
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2018-12-23 20:11:06 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-12-23 20:03:32, ZlotaPerla1 napisał(a):
Nie wyszedł mi serniko-murzynek - nie dopiekł się - murzynek się upiekł, a ser nie - blacha papy poszła do kubła :-[
Jakieś szybkie ciasto? nie sernik :-[




Ja robilam eksperymentalnie ten sernik z budyniem gotowanym i tez srednio jestem zadowolona. Pieklam dwie godziny i tez jakis taki ciapowaty wyszedl. Biszkopty sie w zasadzie zupelnie rozjechaly i jak dla mnie bardziej czuc budyn niz ser.

Jesli chodzi o przepis to moze

Ciasto korzenne z gruszkami i polewa czekoladowa
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #7 Ocena: 0

2018-12-23 20:25:05 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

efka, no właśnie ja też pierwszy raz piekłam serniko-murzynek (z budyniem!) nigdy nie piekłam serników z budyniem tylko z odrobiną mąki ziemniaczanej i było ok, szkoda i roboty i składników, no ale ...

Zaraz zerknę na przepis - kurcze trochę zbyt skomplikowany :-]

[ Ostatnio edytowany przez: ZlotaPerla1 23-12-2018 20:28 ]

Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #8 Ocena: 0

2018-12-23 20:37:59 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Złota zrób to ciasto. Rozdalam ten przepis osobom które nigdy ciasta nie piekly i sa mega zadowolone. Możesz dodać przyprawe korzenna i będziesz miała nutkę smaku piernika. To ciasto zawsze wychodzi i jest naprawdę pyszne

https://www.przyslijprzepis.pl/przepis/ciasto-z-jablkami-salceson-5

Ja mam dużą blaszke i daje 6 jaj i 1.5 szkl cukru, 3 szkl mąki plus 1 łyżeczka sody. Reszta bez zmian. Pół godziny i ciasto w piecu
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

gosian

Post #9 Ocena: 0

2018-12-28 21:34:08 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Złota, jakie ciasto upieklas?
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ZlotaPerla1

Post #10 Ocena: 0

2018-12-28 22:02:33 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Gosia, nie upiekłam, za późno na zakupy - w sklepach było tyle ludzi w niedzielę (średnio 30 osób do jednej kasy) że dałam sobie spokój. Kupiłam w PL. pudełeczko serniko-makowca.
W poniedziałek pracowałam, więc już po rybach.

Never mind ;-)
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 31 z 37 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 30 | 31 | 32 ... 35 | 36 | 37 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,