MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przepisy na dania bożonarodzeniowe

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 30 z 37 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 29 | 30 | 31 ... 35 | 36 | 37 ] - Skocz do strony

Str 30 z 37

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2018-12-16 12:10:20 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Alez lulilu1 nie ma obowiazku obchodzenia Wigilii tradycyjnie, tyle ze w bozonarodzeniowym watku mozesz nie znalezc pomyslow bez nawiazania do tradycji, bo sam tytul nawiazuje do tego - moze "co dzis na obiad" temat bedzie pomocny na mniej tradycyjny poniedzialkowy obiad.

Ja szukam czegos co zacheciloby reszte towarzystwa w swieta do jedzenia pieczonej pietruszki, bo ja uwielbiam, ale malo kto w rodzinie podziela moje smaki i zawsze zostaje z Christmas Dinner.

U nas jest tradycyjna polska kolacja wigilijna, a w Boze Narodzenie jest tradycyjny tubylczy obiad bozonarodzeniowy plus dania w ciagu dnia jakie sie w polskich domach podaje w swieta.

Znalazlam cos w Guardianie, moze jako dodatek do mies i wedlin przetestuje w tym roku, tym bardziej ze miec bedziemy prawdziwych wegetarianow dwoch w swieta.


Christmas-parsnip-recipes-with-a-twist

Nie moge uwierzyc, ze swieta za tydzien juz...:-]
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #2 Ocena: 0

2018-12-16 12:51:13 (5 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

A może jednak?
Odkąd kościół udzielił dyspensy na jedzenie dowolnego mięsa w Wigilię z pewnością te przepisy nieco się zmodyfikowały, tworzymy nowe zwyczaje i tradycje no i nie każdy lubi ryby.
Ponadto szukałam czegoś wyjątkowego i świątecznego właśnie.

Niemniej dzięki za sugestię i powodzenia z pietruszkami-wygladają super chociaż osobiście nie przepadam;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #3 Ocena: 0

2018-12-16 15:06:23 (5 lat temu)

dominikana36

Posty: 3056

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Ja pieke piteruszke z miodem i octem winnym- wszystkim wchodzi- mozna dodatkowo obtoczyc w bulce tartej.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #4 Ocena: 0

2018-12-16 15:51:18 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-12-16 12:10:20, Adacymru napisał(a):
Alez lulilu1 nie ma obowiazku obchodzenia Wigilii tradycyjnie, tyle ze w bozonarodzeniowym watku mozesz nie znalezc pomyslow bez nawiazania do tradycji, bo sam tytul nawiazuje do tego - moze "co dzis na obiad" temat bedzie pomocny na mniej tradycyjny poniedzialkowy obiad.

Ja szukam czegos co zacheciloby reszte towarzystwa w swieta do jedzenia pieczonej pietruszki, bo ja uwielbiam, ale malo kto w rodzinie podziela moje smaki i zawsze zostaje z Christmas Dinner.

U nas jest tradycyjna polska kolacja wigilijna, a w Boze Narodzenie jest tradycyjny tubylczy obiad bozonarodzeniowy plus dania w ciagu dnia jakie sie w polskich domach podaje w swieta.

Znalazlam cos w Guardianie, moze jako dodatek do mies i wedlin przetestuje w tym roku, tym bardziej ze miec bedziemy prawdziwych wegetarianow dwoch w swieta.


Christmas-parsnip-recipes-with-a-twist

Nie moge uwierzyc, ze swieta za tydzien juz...:-]


Od kiedy to PARSNIP stał się pietruszką?! w korzeniu?
The parsnip (Pastinaca sativa) is a root vegetable closely related to the carrot and parsley.

Osobiście nienawidzę korzenia parsnip - cokolwiek to jest - proszę nie stawiać tego nawet bliżej niż jeden milimetr od korzenia pietruszki.

Ada, jak zwykle mało kompetentna ...

Może dziś jeszcze tu pobędę, wkurza mnie cały czas ta wyspa, dalej świeci na czerwono niezabezpieczona - miała być naprawiona do końca listopada?
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2018-12-16 15:59:24 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja lubie i pietruszke i pasternak, jak to powoduje ze ludzie z powodu moich smakowych upodoban zakladaja konto na MW, to poprosze o premie. Nie udaje zadnych kompetencji w kulinarnych kregach, gotuje raczej z pasji do jedzenia.

W podanych przepisach nie ma zakazu uzycia pietruszki, ja zwykle to nawet miodu nie dodaje, bo pieczona robi sie slodka, ale z dodatkami winnymi czy octowymi sprobuje.

Czym zastepuja wegetarianie sledzie czy inna rybe do wigilijnej kolacji? Sa wegetarianie z pomyslami?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #6 Ocena: 0

2018-12-16 16:09:52 (5 lat temu)

dominikana36

Posty: 3056

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

ja lubie slodko-kwasne smaki dlatego miod mieszam z octem- pieke pietruszke albo pasternak tak samo, tez lubie oba.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #7 Ocena: 0

2018-12-16 17:29:53 (5 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-12-16 15:59:24, Adacymru napisał(a):
Czym zastepuja wegetarianie sledzie czy inna rybe do wigilijnej kolacji? Sa wegetarianie z pomyslami?


Boczniaki :-]

Olga.smile

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #8 Ocena: 0

2018-12-16 20:20:37 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2018-12-16 16:09:52, dominikana36 napisał(a):
ja lubie slodko-kwasne smaki dlatego miod mieszam z octem- pieke pietruszke albo pasternak tak samo, tez lubie oba.


Śledzie z miodem,orzechami,rodzynkami,kiszonych ogorkiem,pycha!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

queenOfChocolat

Post #9 Ocena: 0

2018-12-16 21:05:55 (5 lat temu)

queenOfChocolate

Posty: 459

Kobieta

Z nami od: 23-02-2010

Skąd: male...

Cytat:

2018-12-16 15:59:24, Adacymru napisał(a):
Czym zastepuja wegetarianie sledzie czy inna rybe do wigilijnej kolacji? Sa wegetarianie z pomyslami?

duzo przepisow na google jest ;) ogolnie nie polecam kupowania quorn - trzeba sie znac by dobrze je zrobic, inaczej jest suche i niejadalne, lepiej postaraj sie zamienic ryby serem i warzywami

mozna zrobic rolmopsy z platow pieczonego baklazana, lub grilowanej cukini,
zamiast ryby w galarecie, mozna zrobic warzywa w galarecie (tylko kup proszek do galarety vegan, nie zelatyne ;) - w tesco maja
grilowany ser halloumi lub tofu moze byc jako ryba po grecku (tylko ser grilowany tuz przed podaniem)
zamiast pulpetow rybnych, moga byc pulpety warzywne





Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2018-12-16 21:22:18 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2018-12-16 20:20:37, andyopole napisał(a):
Cytat:

2018-12-16 16:09:52, dominikana36 napisał(a):
ja lubie slodko-kwasne smaki dlatego miod mieszam z octem- pieke pietruszke albo pasternak tak samo, tez lubie oba.


Śledzie z miodem,orzechami,rodzynkami,kiszonych ogorkiem,pycha!

Przepis poproszę :-)
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 30 z 37 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 29 | 30 | 31 ... 35 | 36 | 37 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,