MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przepisy na dania bożonarodzeniowe

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 27 z 37 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 26 | 27 | 28 ... 35 | 36 | 37 ] - Skocz do strony

Str 27 z 37

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dominikana36

Post #1 Ocena: 0

2018-12-02 00:02:48 (5 lat temu)

dominikana36

Posty: 3057

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Wiem, zelmer jest nie do zdarcia... u rodzicow kroluje wersja manualna, mama twierdzi, ze elektryczna jest do d...😀ja jestem za wygodna nawet na elektryczna I chcialabym robots dzialajacego jak trzeba!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2018-12-02 02:27:55 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

W ten sam weekend padł mi też ręczny mikser. Black & Decker, niby nie taka ostatnia marka ale gęstego sera na sernik nie przeżył. Rozpadła się przekladnia. W UK miałem Zelmera z obrotową misą i robiłem nim ciasto na chleb. To ciężka robota, grzał się, smierdziała przypalona izolacja ale się nigdy nie poddał. W Polsce służy nadal.
Brawo polskie AGD!
W latach 90 tych pojechałem z familia do Ostrawy polazic po sklepach. Z ciekawości poszliśmy się pogapić na ichnie AGD. Ogladamy nie rozmawiając aż tu nagle podchodzi czlowiek i mowi: ne kupujte toho, je to hovno. W Polsku maji lepši.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

littleflower

Post #3 Ocena: 0

2018-12-02 20:59:17 (5 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Cytat:

2018-12-01 22:30:14, dominikana36 napisał(a):
Super :).inspiracja :)
Wlasnie rozpadl mi sie robot przy robieniu falafeli.swoja droga jakich robotow/ blenderow/ malakserow uzywacie bo ja juz mialam pare i nie jestem z zadnego do konca zadowolona.. a musze jutro jakis kupic bo z glodu umre.



Mikser Kenwooch Cheef, do tego mam rozne nakladki w tym do mielenia, blender mam Ninja - bez problemu miksuje duze kostki lodu, morzone owowce a ostanio nawet piersi kurczaka zmiksowalam z ziolami i dzieciom zrobilam cos w stylu ala' nuggesty
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

dominikana36

Post #4 Ocena: 0

2018-12-03 08:49:13 (5 lat temu)

dominikana36

Posty: 3057

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Dzieki. Ten bedzie nastepny bo juz kupilam inny.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2018-12-03 17:39:26 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek

Obrazek

Pierogi z kapusta i grzybami


Pierogi z kapusta i grzybami

Na ciasto pierogowe
⦁ 260 g mąki
⦁ 120 ml wody
⦁ 1 jajko
⦁ 1/2 łyżeczki soli
⦁ 30 g masła
Mąkę wymieszać z solą, dodać jajko i masło. Wymieszać . Dodać wodę i zagnieść do uzyskania gładkiego ciasta. Odstawić na bok żeby poleżało.

Farsz

⦁ 300 g kiszonej kapusty
⦁ 80 g suszonych grzybów
⦁ 250 ml ciepłej wody
⦁ 1 cebula
⦁ 1 łyżka oleju
⦁ liść laurowy
⦁ ziele angielskie
⦁ sól, pieprz

Grzyby zalać ciepłą wodą i odstawić do namoczenia na kilka godzin ( może być na całą noc)
Grzyby odcedzić. Wody z moczenia grzybów nie wylewać. Następnie drobno je pokroić.
Cebulę i kapustę drobno posiekać(jeśli kapusta jest bardzo kwaśna, przepłukać w wodzie).
Cebulę przysmażyć na oleju,dodać kapustę, grzyby, przyprawy i wodę z namoczenia grzybów. Dusić na małym ogniu pod przykryciem przez około godzinę.Przed lepieniem pierogów wyciągnąć ziele angielskie i liść laurowy.

Ciasto rozwałkować na cienki placek . Z ciasta szklanką wyciąć koła. Na każdy kawałek ciasta nałożyć łyżeczkę farszu i lepić pierogi. Wrzucić na osolony wrzątek z dodatkiem łyżki oleju i gotować 2 minuty od momentu wypłynięcia na powierzchnię.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2018-12-04 19:35:00 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Śledzie z suszoną śliwką i dodatkiem pasty tagine

⦁ 8 filetów śledziowych najlepiej matiasów
⦁ 3 średnie cebule pokrojone w plastry
⦁ 50 g śliwek kalifornijskich
⦁ garśc rodzynek
⦁ 2 łyżki cukru cukru trzcinowego
⦁ 3 łyżek koncentratu pomidorowego
⦁ 2 łyżki pasy tagine
⦁ 1 łyżka powideł śliwkowych
⦁ szczypta lub dwie soli
⦁ 1/2 łyżeczki cynamonu
⦁ szczypta lub dwie mielonych goździków
⦁ 5 kulek ziela angielskiego
⦁ 3 liście laurowe
⦁ olej około 100 ml

Śledzie wypłukać i osuszyć papierowym ręcznikiem. Pokroić w kawałki.
Cebule zeszklić na oleju posypaną solą. Musi być miękka, ale nie przypalona. Na koniec dodać cynamon, cukier, koncentrat i goździki. Mieszać i smażyć jeszcze 2-3 minuty.
Pokrojone na kawałki płaty śledziowe ułożyć w misce, dodać cebulę, śliwki, rodzynki, koncentrat pomidorowy, paste tagine i powidła. Dodać przyprawy oraz olej . Wymieszać. W razie konieczności doprawić solą i pieprzem.
Ułożyć ciasno w słoiku. Zostawić na minimum 24 godziny.

Obrazek

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #7 Ocena: 0

2018-12-07 12:57:06 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Świąteczny sernik z polewą żurawinową

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Świąteczny sernik z polewą żurawinową. Przepis znalazłam na jednym z blogów kulinarnych. Według opisu sernik powinien wyjść prosty jak stół. Przyznam się szczerze, że ja z sernikami w których dodaje się ubite białko jestem na bakier. Nigdy nie wyszedł mi ten sernik taki, jaki powinien. Od dłuższego czasu poszukuję sernika idealnego. Ten jest pyszny, wilgotny i puszysty jednocześnie. Najlepszy jaki do tej pory zrobiłam. Otrzymałby miano idealnego gdyby nie pękł mi na środku podczas pieczenia. Pięknie wyrósł i niedużo opadł ale jednak pękł. Niedoskonałości pokryła polewa żurawinowa. W smaku rewelacyjny i już wiem, że jeszcze do niego wrócę.



Składniki:

⦁ 1300 g twarogu tłustego lub półtłustego, zmielonego przynajmniej dwukrotnie
⦁ 450 g drobnego cukru do wypieków
⦁ 10 dużych jajek, białka i żółtka osobno
⦁ 250 g masła
⦁ 4 łyżki mąki pszennej
⦁ 1 opakowanie budyniu śmietankowego (ok. 40 g)
⦁ 1 szklanka śmietany kremówki (36%), schłodzonej

Z tej ilości składników wyszedł mi sernik w tortownicy 24 cm i 3 mini serniczki w papilotkach.

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.
W dużej misce umieścić miękkie masło masło i utrzeć na puszystą, białą masę. Dodawać porcjami twaróg, dalej ucierając.

W osobnej misce utrzeć żółtka z cukrem do białości. Dodać do masy serowej i krótko zmiksować.

Do masy serowej dodać mąkę pszenną i budyń. Zmiksować tylko do połączenia się składników.
Schłodzoną śmietanę kremówkę ubić. W osobnym naczyniu ubić białka na pianę.

Do masy serowej dodać ubitą kremówkę, ubitą pianę z białek i bakalie i delikatnie wymieszać.

Tortownice o szerokości 24 cm wysmarować masłem. Przełożyć masę serową, wyrównać.

Piec w temperaturze 170ºC około 60 minut. Studzić w lekko uchylonym piekarniku, następnie włożyć na noc do lodówki.
Najlepiej kroi się schłodzony, cienkim, ostrym nożem.

Polewa żurawinowa

⦁ 300 gramów żurawiny świeżej bądź mrożonej
⦁ 100 gramów cukru

Wszystkie składniki umieścić w rondelku. Wymieszać, zagotować, pogotować kilka minut lub do momentu kiedy wszystkie żurawiny popękają i zmiękną. Zdjąć z palnika, zblendować na gładką masę. Wystudzić. Żurawinowym puree posmarować sernik. Udekorować według uznania
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #8 Ocena: 0

2018-12-07 13:33:50 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Mam bardzo podobny przepis na sernik z śmietaną kremowka tylko bez masła. Bo po co dodatkowy tłuszcz skoro ze smietany robi się masło i to właśnie kremowka zastępuje to masło. Może tu jest przyczyna że pękł, bo za dużo tłuszczu?? Nie wiem, ale tak na logikę biorąc to może jest w tym sens? Ale wygląda super. Może też na te święta zrobię coś z żurawiną.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

EFKAKONEFKA33

Post #9 Ocena: 0

2018-12-07 14:27:00 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-12-07 13:33:50, gosian napisał(a):
Mam bardzo podobny przepis na sernik z śmietaną kremowka tylko bez masła. Bo po co dodatkowy tłuszcz skoro ze smietany robi się masło i to właśnie kremowka zastępuje to masło. Może tu jest przyczyna że pękł, bo za dużo tłuszczu?? Nie wiem, ale tak na logikę biorąc to może jest w tym sens? Ale wygląda super. Może też na te święta zrobię coś z żurawiną.


Nie wiem. Przepis brałam z Moich Wypieków. Nastepnym razem zminejsze ilosc masła w ramach eksperymentu. Twoj peka ?
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #10 Ocena: 0

2018-12-07 14:35:49 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Nie pęka. Pięknie rośnie i równo tylko troszkę opada.
Czasami może pęknac jak nie dokładnie się wymiesza śmietanę albo białka
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 27 z 37 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 26 | 27 | 28 ... 35 | 36 | 37 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,