MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Bardzo dobra herbata w prezencie!

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 5 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2018-03-17 16:01:39 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Prosze bardzo jeszcze dwa, Peak District i Irlandia. Mam jeszcze niebieskie owce z Arala. Musze poleciec do Dublina i kupic nowy kubek, bo ten stracil raczke w zmywarce.

Obrazek

A jak juz jestesmy przy herbacie, to polecam poczytac o tym, ze papierowe torebki sa chemicznie rozjasniane i zawieraja plastik w sobie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2018-03-17 16:10:25 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2018-03-17 15:50:01, Richmond napisał(a):
Widze, ze smakosze herbaty cos znikneli. Zbulwersowana cenami Dammanna w saszetkach poszlam na calosc i kupilam 1kg lisciastej herbaty. Znalazlam na tej stronie, paczka przyszla nastepnego dnia rano. https://www.highteas.co.uk/

Obrazek

Obrazek

Puszka z Novotela przydala sie w sam raz na podreczny zestaw.
Obrazek

A tutaj taki maly powrot do przeszlosci, mysle ze herbata ma lekko z 30 lat i byla oryginalne zamknieta :-) Pewnie pamietacie z czasow PRL. Otworzylam dzisiaj komisyjnie i napilam sie, nie jest zla.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam tez Twinningsa English Breakfast z data waznosci 2003r. Przetestuje po tym relikcie z PRL.



Wiadomo co jest w saszetkach, na koniec zmiany wymiataja to co spadło pod maszyny i na drugi dzień robią express tea
Jest wygodna np. w pracy, gdzie nie zawsze są warunki. W domu zawsze staram się używać tej lisciastej, lubię bardzo mocne herbaty.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

zosiasamosia

Post #3 Ocena: 0

2018-03-17 17:53:58 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-03-17 16:01:39, Richmond napisał(a):
A jak juz jestesmy przy herbacie, to polecam poczytac o tym, ze papierowe torebki sa chemicznie rozjasniane i zawieraja plastik w sobie.


Papier naturalnie nie jest biały, więc żeby był (biały/jasny), musi być chlorowany.
Mikrowłókna plastiku są również w wodzie... Więc chyba nie ma już nic zdrowego. ☹️

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2018-03-17 18:35:18 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Lubie mieszanki herbaciane, jedna z lepszych baz trafila sie zwykla, niedroga Ceylon:
Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #5 Ocena: 0

2018-11-16 15:02:41 (5 lat temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2010-07-02 23:44:18, Vivienne napisał(a):
Czerwona herbate kupuje w Polsce (pu-erh) nie cierpie tej w torebce.


I slusznie. Ja od dawna nie pijam herbat w woreczkach, bo sa ku temu powody nie tylko smakowe. Jak mnie okolicznosci zmuszaja do takowej, to rozcinam woreczek i zaparzam ten mial.
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

gosian

Post #6 Ocena: 0

2018-11-17 11:57:25 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Czy ktoś kiedyś miał taki zestaw herbaty z Groupon? Nie wiem czy tylko to tak ładnie wygląda, czy jednak warto kupić na prezent?

https://www.groupon.co.uk/deals/creano-flowering-abloom-tea-gift-set?utm_source=&utm_campaign=UserReferral_ma&fallback=true&bypass=true
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2021-01-11 11:30:59 (3 lata temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2018-03-17 15:50:01, Richmond napisał(a):
A tutaj taki maly powrot do przeszlosci, mysle ze herbata ma lekko z 30 lat i byla oryginalne zamknieta :-) Pewnie pamietacie z czasow PRL. Otworzylam dzisiaj komisyjnie i napilam sie, nie jest zla.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam tez Twinningsa English Breakfast z data waznosci 2003r. Przetestuje po tym relikcie z PRL.


Pijemy dzisiaj komisyjnie te herbate turecka sprzed 30-40 lat :-) Pani sprzatajaca mowi, ze dobra.

Za tydzien bedziemy testowac tego Twinningsa z data przydatnosci 2003r.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2021-01-11 13:34:48 (3 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-11-17 11:57:25, gosian napisał(a):
Czy ktoś kiedyś miał taki zestaw herbaty z Groupon? Nie wiem czy tylko to tak ładnie wygląda, czy jednak warto kupić na prezent?

https://www.groupon.co.uk/deals/creano-flowering-abloom-tea-gift-set?utm_source=&utm_campaign=UserReferral_ma&fallback=true&bypass=true


Probowalam kilku, niektóre ok, inne smakiem nie zachwycają, tzn w zestawie nawet sa roznice pomiedzy jakością. Ładnie wygląda, to fakt, ale sama sobie nie kupiłabym po kilku testach jakich dokonałam. Jeden zestaw byl całkiem dobry ale to nie z Groupon tylko ktos przywiozl w prezencie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #9 Ocena: 0

2021-01-11 14:14:48 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2021-01-11 11:30:59, Richmond napisał(a):
Cytat:

2018-03-17 15:50:01, Richmond napisał(a):
A tutaj taki maly powrot do przeszlosci, mysle ze herbata ma lekko z 30 lat i byla oryginalne zamknieta :-) Pewnie pamietacie z czasow PRL. Otworzylam dzisiaj komisyjnie i napilam sie, nie jest zla.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam tez Twinningsa English Breakfast z data waznosci 2003r. Przetestuje po tym relikcie z PRL.


Pijemy dzisiaj komisyjnie te herbate turecka sprzed 30-40 lat :-) Pani sprzatajaca mowi, ze dobra.

Za tydzien bedziemy testowac tego Twinningsa z data przydatnosci 2003r.


Ale bomba.

:-]

Ja nie pamietam z PRL, chyba nie widzialam w sklepach, ale widze w sieci ze Çay Kurumu w okolicach Rize zalozono w 1982 r. a wiec rzeczywiscie 39 lat temu, a tego typu puszki Turcy sprzedaja w sieci jako antyki-pamiatki.

Teraz Çay Kurumu nazywa sie krocej ÇayKur a ta aromatyzowana herbata Tomurcuk nazywa sie po angielsku Earl Grey.

No wiec jak smakuje ta stara aromatyzowana herbata? Rzeczywiscie jak Earl Grey?
🙂


----
Ach no tak pisze po polsku Earl Grey 😀

[ Ostatnio edytowany przez: PannaZMokraGlowa 11-01-2021 14:16 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2021-01-11 14:31:01 (3 lata temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Smakuje calkiem niezle, nie tak jak bardzo aromatyczny Earl Grey, ale jest dobra. Wypilam juz dwa duze kubki dzisiaj.

Smialam sie, ze moze powinnismy pic ja co 10 lat, zobaczyc czy z czasem straci smak. W koncu tak dlugo stala w szafce, ze kolejne 10 lat nie zaszkodzi.

Ja pamietam te herbate jako standard z lat 80., ale jest szansa, ze matka przesypywala do opakowan inna herbate, bo wygodnie bylo trzymac w puszce. Ta byla fabrycznie zamknieta, wiec na pewno jest oryginalna.

Ja ma niezla kolekcje rzeczy z PRL w domu. Reczniki z data produkcji 1979r, nowki sztuki, itp. Typowe PRL-owskie chomikowanie na pozniej. Dowcipy o tym jak John w 2059r bedzie uzywal ostatnich rolek papieru kupionych przez rodzicow w czasie pandemi sa na miejscu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,