MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Planowanie jadlospisu

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2010-03-06 09:11:47 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2010-03-06 09:32:06 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dallas85

Post #3 Ocena: 0

2010-03-06 09:45:19 (14 lat temu)

dallas85

Posty: 135

Kobieta

Z nami od: 17-01-2010

Skąd: Humberside

Daj ludzia wiecej czasu niz 20 min a na pewno ktos sie znajdzie;-)
Wysprzątane mieszkanie to znak, że komputer jest zepsuty

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

midian25

Post #4 Ocena: 0

2010-03-06 09:47:39 (14 lat temu)

midian25

Posty: n/a

Konto usunięte

Witaj Miecia.Ja równiez mam 2 córeczki,jedna 4 latka a druga od niedawna roczek.Gotuję dla całej rodziny to samo,bo młodsza tez je juz wszystko.Głównie sosy mięsne,pulpeciki w sosie pomidorowym,z ryzem,makaronem,ziemniakami.Poprostu sosy najchętniej jedzą.Często robię tez rosół,bo moja młodsza uwielbia,mięsko z kurczaka tez lubi.No i oczywiscie zupy-głównie jarzynowe,dziewczyny lubią brokułową,pomidorową i ogórkową.Najwazniejsze dla mnie jest to,aby one chetnie obiad zjadły,my z męzem musimy się dostosować.Zresztą mąz nie narzeka.I tak to u mnie wygląda.Nie wiem czy Ci jakoś pomogłam,ale zaplanować jadłospis byłoby cięzko,ja gotuję to co mi akurat do głowy przyjdzie.Mam co prawda czasem problem,bo wydaje mi się ze za mało urozmaicam obiady.Poprostu gotuję to,co wiem ze chętnie zjedzą.
Pozdrawiam
"Gotta move out! Keep him at bay kurrrde"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

frelcia

Post #5 Ocena: 0

2010-03-06 09:56:45 (14 lat temu)

frelcia

Posty: 9482

Kobieta

Z nami od: 01-05-2007

Skąd: ~Skelmersdale~

Ja tak jak kolezanka nade mna. Mam corcie 3 latka i 3 miesiace i synusia ktory w tym miesiacu konczy 11 miesiecy. Gotuje wszystkim jeden obiad ale pod uwage biore dzieci. Zupy to u mnie podstawa i dlatego codziennie mam dwudaniowy obiad. Wydaje mi sie kochana ze trudne zadanie sobie wyznaczylas. Bo ulozenie takiego jadlospisu to wedlug mnie nie jest prosta sprawa. Ale zycze powodzenia i daj znac jakie rezultaty.:-P:-P
:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2010-03-06 10:49:46 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zielono_mi

Post #7 Ocena: 0

2011-08-02 12:03:37 (13 lat temu)

zielono_mi

Posty: 171

Kobieta

Z nami od: 29-06-2011

Skąd: Birkenhead

Cytat:

2010-03-06 09:11:47, miecia102 napisał(a):
Witam, wiem ze temat juz taki jest tu na forum. Posluchajcie mam dwie corcie 3 latka i 1 rok. chce planowac sobie obiady dla mnie i dla nich. Tzn.chce gotowac tak zeby nie gotowac dla mnie osobno i dla dzieci. Moja mlodsza corcia nie je sloikow juz od dawna tylko moje domowe obiady . Macie jakies pomysly na planowanie wlasnie takich obiadow . Bede bardzo wdzieczna.pozmocie i piszcie jak wy sobie radzicie.pozdrawiam M.



Ze względu na wyjątkowe potrzeby rozwijającego się organizmu dzieci ich jadłospis powinien różnić się od diety rodziców.
Dla dziecka tłuszcz (w odpowiednich ilościach w stosunku do wieku) jest bardzo ważnym składnikiem , warunkującym prawidłowy rozwój. Jego pochodne dostarczane w pokarmach biorą udział w rozwoju układu nerwowego i regulacji wzrostu. Niektóre spośród nich regulują również funkcje przewodu pokarmowego i ułatwiają wchłanianie wapnia w organizmie.
Jednym z warunków prawidłowego żywienia dzieci jest dobrze zaplanowany jadłospis. Dzieci powinny spożywać taką ilość kalorii, która zaspokoi ich potrzeby związane z aktywnością fizyczną oraz wzrostem,dieta powinna składać się z 4, a nawet 5 posiłków dziennie.
Ciężko jest rozpisać jadłospis gdy nie zna się smaków czy gustów maluchów.Należy zrobić to dokładnie uwzględniając odpowiednią dawkę wartości które powinno dziecko dostać w ciągu dnia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

Dwunasty

Post #8 Ocena: 0

2011-08-02 12:21:26 (13 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2011-08-02 12:03:37, zielono_mi napisał(a):
Cytat:

2010-03-06 09:11:47, miecia102 napisał(a):




.Należy zrobić to dokładnie uwzględniając odpowiednią dawkę wartości które powinno dziecko dostać w ciągu dnia.



Tak jest, zgadzam się.
Jeszcze tylko ten jeden mały problemik, to przekonać dziecko do zjedzenia tego co ma rozpisane a nie tego na co ma w danej chwili ochotę:)))
Mozna sobie pisać, planować, a dziecko i tak będzie jadło to na co ma i kiedy ma ochotę)))

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zielono_mi

Post #9 Ocena: 0

2011-08-02 12:24:34 (13 lat temu)

zielono_mi

Posty: 171

Kobieta

Z nami od: 29-06-2011

Skąd: Birkenhead

Zgadzam się zupełnie,ale tutaj koleżanka prosiła o wypowiedz na temat jadłospisu.Takie wprowadza się jak najwcześniej i w ten sposób dziecko przyzwyczaja się do jedzenia poszczególnych potraw aczkolwiek nie oznacza,że ściśle będzie trzymać się jadłospisu przez nas wytyczonego bo również tak jak i my dzieci mają swoje kaprysy kulinarne:)

A tak na marginesie to mój obecnie 14 letni syn od urodzenia miał liczne problemy zdrowotne i od samego początku miał indywidualny program żywienia.Nie było wyjścia musiałam nauczyć się przekonywać go do zjedzenia danej miksturki w danym czasie.Dzięki mojemu uporowi i konsekwencji dziś jest zdrowym i silnym młodzieńcem choć nie było łatwo:)

[ Ostatnio edytowany przez: zielono_mi 02-08-2011 12:27 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

wielbicielka

Post #10 Ocena: 0

2011-08-02 12:33:28 (13 lat temu)

wielbicielka

Posty: 12625

Kobieta

Z nami od: 29-04-2011

Skąd: Londyn

Cytat:

2011-08-02 12:21:26, Dwunasty napisał(a):
Cytat:

2011-08-02 12:03:37, zielono_mi napisał(a):
Cytat:

2010-03-06 09:11:47, miecia102 napisał(a):




.Należy zrobić to dokładnie uwzględniając odpowiednią dawkę wartości które powinno dziecko dostać w ciągu dnia.



Tak jest, zgadzam się.
Jeszcze tylko ten jeden mały problemik, to przekonać dziecko do zjedzenia tego co ma rozpisane a nie tego na co ma w danej chwili ochotę:)))
Mozna sobie pisać, planować, a dziecko i tak będzie jadło to na co ma i kiedy ma ochotę)))



tez masz ten sam poblem............. nowosci nie chce tknac, nawet nie wie jak smakuje a juz kiwa glowa ze nie:-[, czasami rece opadaja, bo my jemy pyszny obiadek a on sam makaron albo sam ryz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,