MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Chrystmasikowy pudding

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

niebieskieucho

Post #1 Ocena: 0

2009-12-10 19:28:17 (14 lat temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Hej,
do tych, którzy ostają się na Wyspach na święta. Można urządzić wigilijne żarełko polskie lub polskawe, w zależności od polskich surowców dostępności. Nie mniej można te święta ubogacić angielskimi konsumpcyjnymi świątecznościami, a do nich należy przede wszystkim chrystmasikowy pudding. Ja oczywiście kupię sobie ów pudding, bo nie chce mi się latać za naszymi surowcami, konstruować nasze smakołyki i wypiekać. Jak taki chrystmasikowy pudding obficie zleje się rumem, to satysfakcja gwarantowana (on ma wprost tonąć w rumie). Można też zakupić mince pies. Minsowe paje może byłyby i dobre, gdyby nie były w smaku takie octowe. Chrystmasikowy stollen (http://allrecipes.co.uk/recipe/7/christmas-stollen.aspx)
jest zatem u mnie na drugim miejscu tuż za puddingiem. Stolleny nie są złe. Z daniami słonymi nie ma problemów, bo np. u braci Morrisonów można dostać świetne golonki + bez problemu dostępne polskie piwko.
Mmm... Narobiłem apetytu?
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

robertos209

Post #2 Ocena: 0

2009-12-10 19:31:05 (14 lat temu)

robertos209

Posty: 189

Mężczyzna

Z nami od: 22-06-2009

Skąd: Buxton

Apetytu na piwko tak, ale na resztę nie;(
Po co oszukiwać przeznaczenie? Przecież inna wersja życia może być jeszcze gorsza...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

niebieskieucho

Post #3 Ocena: 0

2009-12-11 18:19:17 (14 lat temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

robertos209, ja też jestem miłośnikiem piwa, ale od czasu do czasu chapnę coś słodkiego. Suponuję, że słodyczy nie bierzesz do ust. Zresztą nie tylko Ty ale i cała reszta forumowiczów. Chyyyyba, że pochłaniają tylko i wyłącznie polską słodycz, ale z nią nie jest tak łatwo na angielskim gruncie.
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

galadriel

Post #4 Ocena: 0

2009-12-11 19:27:41 (14 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:

2009-12-11 18:19:17, niebieskieucho napisał(a):
Suponuję, że słodyczy nie bierzesz do ust. Zresztą nie tylko Ty ale i cała reszta forumowiczów. Chyyyyba, że pochłaniają tylko i wyłącznie polską słodycz, ale z nią nie jest tak łatwo na angielskim gruncie.


Zabrzmialo ...ciekawie:)

Cytat:
Mmm... Narobiłem apetytu?


Oczywiscie.
Chrystmasikowego puddingu w tym roku w naszej spongliszowanej, aberracyjno fantasmagorycznej rzeczywistosci zabraknac nie moze.
;)
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2009-12-11 22:14:35 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #6 Ocena: 0

2009-12-13 22:06:52 (14 lat temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2009-12-11 19:27:41, galadriel napisał(a):
Cytat:

2009-12-11 18:19:17, niebieskieucho napisał(a):
Suponuję, że słodyczy nie bierzesz do ust. Zresztą nie tylko Ty ale i cała reszta forumowiczów. Chyyyyba, że pochłaniają tylko i wyłącznie polską słodycz, ale z nią nie jest tak łatwo na angielskim gruncie.

Cytat:

Zabrzmialo ...ciekawie:)

Ale co?

Cytat:
Mmm... Narobiłem apetytu?


Oczywiscie.
Chrystmasikowego puddingu w tym roku w naszej spongliszowanej, aberracyjno fantasmagorycznej rzeczywistosci zabraknac nie moze.
;)

Gdybym miał wybór, to bym sięgnął po sernik albo makowiec. Ale gdzie to dostać? :( A ch. puddingów tysiące w każdym sklepie.
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

niebieskieucho

Post #7 Ocena: 0

2009-12-13 22:10:28 (14 lat temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

[B]2009-12-11 22:14:35, panika napisał(a):
...
Poza tym uwielbiam świątecznego indyka+roasties+pieczone pietruszki
...

Zapewne masz na myśli "parsnips" czyli pasternak. To są takie wyrośnięte pietruszki.

Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

anetka_sweet

Post #8 Ocena: 0

2009-12-13 22:33:49 (14 lat temu)

anetka_sweet

Posty: 3321

Kobieta

Z nami od: 15-06-2009

Skąd: Shepton Mallet

Cytat:

2009-12-13 22:06:52, niebieskieucho napisał(a):
Cytat:

2009-12-11 19:27:41, galadriel napisał(a):
Cytat:

2009-12-11 18:19:17, niebieskieucho napisał(a):
Suponuję, że słodyczy nie bierzesz do ust. Zresztą nie tylko Ty ale i cała reszta forumowiczów. Chyyyyba, że pochłaniają tylko i wyłącznie polską słodycz, ale z nią nie jest tak łatwo na angielskim gruncie.

Cytat:

Zabrzmialo ...ciekawie:)

Ale co?

Cytat:
Mmm... Narobiłem apetytu?


Oczywiscie.
Chrystmasikowego puddingu w tym roku w naszej spongliszowanej, aberracyjno fantasmagorycznej rzeczywistosci zabraknac nie moze.
;)

Gdybym miał wybór, to bym sięgnął po sernik albo makowiec. Ale gdzie to dostać? :( A ch. puddingów tysiące w każdym sklepie.

no jak gdzie odstac.w polskim sklepie mozna zamowic:) ja juz to zrobilam wlacznie z :-]karpikiem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,