MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Torty i ciasta

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 97 z 200 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 96 | 97 | 98 ... 198 | 199 | 200 ] - Skocz do strony

Str 97 z 200

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

gosian

Post #1 Ocena: 0

2017-07-22 21:24:17 (7 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Ewa, a kto ci zrobił takie zdjęcie? Ten wałek do ciasta jeszcze ujdzie, ale z wałkami na włosach przesadzilas😁
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

EFKAKONEFKA33

Post #2 Ocena: 0

2017-07-22 21:26:25 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-22 21:24:17, gosian napisał(a):
Ewa, a kto ci zrobił takie zdjęcie? Ten wałek do ciasta jeszcze ujdzie, ale z wałkami na włosach przesadzilas😁

Pierdzielic walki :-) widzialas moja wyjsciowa podomke ? :-]ladnemu to we wszystkim ladnie , nawet we walkach :-]
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lucy_J

Post #3 Ocena: 0

2017-07-22 21:29:29 (7 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Krzysiem Skiba mozecie mnie straszyc, ja sie nie boje :D

podomka najlepsza. chociaz ja tez sie garderoba moge pochwalic, gdyz naleze do szczesliwych posiadaczy dresu w myszki miki wprost z primaniego hahahaha.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #4 Ocena: 0

2017-07-22 21:34:51 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-22 21:29:29, Lucy_J napisał(a):
Krzysiem Skiba mozecie mnie straszyc, ja sie nie boje :D

podomka najlepsza. chociaz ja tez sie garderoba moge pochwalic, gdyz naleze do szczesliwych posiadaczy dresu w myszki miki wprost z primaniego hahahaha.


Zeby zostac w kulinarnych klimatach to ja powiem, ze zakupilam ostatnio sobie fartuch

Obrazek

Myszki miki sie jeszcze nie dorobilam ale kto wie co czlowiekowi wpadnie do glowy na starosc :-]
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lucy_J

Post #5 Ocena: 0

2017-07-22 21:41:15 (7 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Moim ostatnia kulinarna zdobycza jest mikser kitchen aid, ale to prezent od partnera na urodziny :) o swoj interes tez zadbal bo bardzo lubi moje ciasta :)

generalnie ja sie wreszcie kulinarnie moge rozwinac bo moj partner jest z wyksztalcenia kucharzem i pracowal w zawodzie wiele lat. wiec jak ona poda obiad to jest Ewa jak na twoich zdjeciach i az zal jesc bo tak ladnie wyglada hehe. I on lubi eksperymentowac w kuchni a co za tym idzie moge na nim testowac wszystkie swoje pomysly albo przepisy podpatrzone w tv.

Mamy cala 4 polki ksiazek kucharskich z ktorych korzystamy namietnie, ogladamy programy, bake off mamy w malym palcu.

Ja gotowania 'nauczylam' sie w UK bo sytuacja zmusila a ile mozna na fast foodach jechac. co najlepsze zaczelo mi to sprawiac przyjemnosc i kazdy przepis mi wychodzil za pierwszym razem. uwielbiam gotowac dla przyjaciol, sama moge zezerec byle co ale jak sa goscie to musza miec po krolewsku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2017-07-22 22:00:34 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-22 21:41:15, Lucy_J napisał(a):
Moim ostatnia kulinarna zdobycza jest mikser kitchen aid, ale to prezent od partnera na urodziny :) o swoj interes tez zadbal bo bardzo lubi moje ciasta :)






Moich kuchennych zdobyczy nie bede wymieniac bo braknie mi czasu. Wiem , ze potrzebuje wiekszej kuchni :-] I wiem, ze niedlugo wyladuje za drzwiami z jednym garnkiem na lbie w z drugim w pysku .:-]
Ja teraz tez namietnie znosze tonami magazyny i ksiazki kulinarne . Przelaczam na wszystkie kulinarne programy i ciagle cos kombinuje jak cos ulepszyc
Niektore potrawy wychodza super , niektore musze zmodyfikowac bo cos mi nie podeszlo. Duza frajde sprwia mi dekoracja talerza. Moge godzinami siedziec w kuchni, to mnie uspokaja
Lubie nawet zmywanie
Najmniej przyjemna czescia jest potem proba spisania przpisu bo czasem ide na zywiol
Musze spisywac na biezaco bo potem zapominma co ile czego dodalam i ciezko to odtworzc

To moja ulubiona bajka o gotowaniu ...i chyba zaraz ja sobie przypomne

Obrazek

Jest tam taka jedna scena w bajce jak szczur odkrywa smaki . I ta scena jest dla mnie kwintesencja tego czym jest dla mnie gotowanie

Obrazek

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #7 Ocena: 0

2017-07-22 22:08:55 (7 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

Na spod

Kruszonka ( Crumble )


😍 no właśnie, ja poprostu nie umiem się bawić, naprawdę mi przykro, jakoś tak mam, że białe jest białe, a czarne jest czarne...

Crumble to nie kruszonka, tylko rodzaj deseru (jak pavlova etc.).
A kruszonka to nie spód, tylko hmm rodzaj dodatku/dekoracji na górze ciasta (jak owoce).

Ewa bardzo przepraszam, naprawdę lubię Twoje kulinarne słodkie i wytrawne cuda, a z drugiej strony nie mogę się zgodzić z tym akurat nazewnictwem.

Więc milknę ponownie (a było nie wywoływać wilka z lasu). 😜

Z wyrazami szacunku dla wszystkiego co robicie mili państwo. 💕

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lucy_J

Post #8 Ocena: 0

2017-07-22 22:12:59 (7 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Mnie tez wieksza kuchnia potrzebna. Z bolem serca musielismy sie pozegnac z niektorymi gratami bo chocby sie czlowiek spial to nie bylo miejsca. Jak ja zwiozlam swoje rzeczy i moj partner swoje to mozna by bylo 4 kuchnie obdarowac spokojnie. Zrobimy sobie kuchnie marzen jak juz kupimy swoj wlasny dom, narazie staramy sie jakos ogarnac co mamy :)

ja rowniez uwielbiam poznawac nowe smaki, polaczenia. podczas wakacji to zawsze probujemy lokalnych przysmakow, lokalnej kuchni i wtedy urlop nabiera jakiegos innego wyrazu.

ponizej nasz zbior ksiazek:
Obrazek

poraz ramka na scianie w kuchni poswiecona oczywiscie jedzeniu:-]:-]:-]

Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: Lucy_J 22-07-2017 22:16 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #9 Ocena: 0

2017-07-22 22:45:12 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-22 22:08:55, zosiasamosia napisał(a):
Cytat:

Na spod

Kruszonka ( Crumble )


😍 no właśnie, ja poprostu nie umiem się bawić, naprawdę mi przykro, jakoś tak mam, że białe jest białe, a czarne jest czarne...

Crumble to nie kruszonka, tylko rodzaj deseru (jak pavlova etc.).
A kruszonka to nie spód, tylko hmm rodzaj dodatku/dekoracji na górze ciasta (jak owoce).

Ewa bardzo przepraszam, naprawdę lubię Twoje kulinarne słodkie i wytrawne cuda, a z drugiej strony nie mogę się zgodzić z tym akurat nazewnictwem.

Więc milknę ponownie (a było nie wywoływać wilka z lasu). 😜




A wywoluj :-) Dla Ciebie moze byc czarne , dla mnie jest kolorowe
Ja sie lubie bawic i nie bede tego zmieniac
Ty chcesz sie trzymac nazewnictwa to sie trzymaj :-)
Mnie to zupelnie nie przeszkadza .Ja sie nie bede sprzeczac.
Nie jestem znawca
Teraz wytlumacze czemu uzylam tej nazwy crumble

Jakis czas temu kupilam gazete angielska i byl tam przepis na crumble z owocami. Nie mam rozleglej wiedzy z dziedziny gotowania i do tej pory crumble kojarzylo mi sie z takim deserem

Obrazek

W tym angielskim, kluinarnym magazynie pod tytulem mango crumble cos tam cos tam bylo zdjecie talerza z sama kruszonka i obok pokrojone owoce i kleks jogurtu co zreszta robilam tez kiedys na sniadanie ( Probowalam znalezc ale mam za duzo tych gazet nie wiem gdzie jest ten konkretny przepis )

Wygladalo to tak
Obrazek

Byla to jakas warjacja, modyfikacja na temat deseru crumble w wersji sniadaniowej
I ten przepis na to crubmle wykorzystalam w tym przepisie na sernik
stad ta nazwa w nawiasie
Dobrze sie stalo, ze zwrocilas mi uwage bo dopiero teraz zauwazylam, ze zapomnialam dopisac o platkach owsianych ktore dodalam do tego crumble

Kruszonka ( Crumble )

mąka pszenna 150
brązowy cukier 80
masło 100 gram ( w temperaturze pokojowej )
50 gram płatków owsianych


Umieścić mąkę i cukier w dużej misce i dobrze wymieszać. Partiami dodawać masło , rozcierając miedzy palcami z cukrem i maka do powstania kruszonki . Wmieszać płatki owsiane...

Nie zamierzam sie z Toba klocic, czy dochodzic jakis racji bo sie nie znam az tak jak Ty i chyba nie o to mi chodzi zeby tak sztywno sie trzymac pewnych spraw

Niemniej bedzie mi milo jak bedziesz wklejac swoje przepisy i zdjecia , moze sie czegos naucze
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #10 Ocena: 0

2017-07-22 22:48:46 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Lucy takiej kolekcji jeszcze nie mam :-] i w obecnym stanie rzeczy nie wiem gdzie bym to upchnela, bo sporo miejsca zamjuja mi rowniez klamoty do malowania na jedwabiu. Robi imponujace wrazenie ten twoj regal :-)
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 97 z 200 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 96 | 97 | 98 ... 198 | 199 | 200 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,