MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Torty i ciasta

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 96 z 200 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 95 | 96 | 97 ... 198 | 199 | 200 ] - Skocz do strony

Str 96 z 200

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2017-07-22 09:24:47 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Czujcie sie usprawiedliwione :-] Czekam na zdjecia jak znajdziecie czas na siedzenie w kuchni . Bron Boze zeby naciskala , ja doskonale rozumiem czym jest brak czasu
Prawda ze jestem wspanialomyslna ? ;-)

Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lucy_J

Post #2 Ocena: 0

2017-07-22 20:16:06 (7 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Zeby nie bylo, guiness cake :)
na poczatku sie przestraszylam ze mam zakalec na dole ale to ciasto jest z reguly ciezkie bo ma duzo plynow o podczas konsumpcji bylo lekkie i puszyste :)

Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #3 Ocena: 0

2017-07-22 20:25:00 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-22 20:16:06, Lucy_J napisał(a):
Zeby nie bylo, guiness cake :)
na poczatku sie przestraszylam ze mam zakalec na dole ale to ciasto jest z reguly ciezkie bo ma duzo plynow o podczas konsumpcji bylo lekkie i puszyste :)

Obrazek


Wlasnie znalazlam przepis bo bylam ciekawa czy ta nazwa to od piwa. Ja nie lubie piwa choc dodawane do mies mi nie przeszkadza. Guiness jest charatkerystyczny . Bardzo go czuc w tym ciescie ?
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lucy_J

Post #4 Ocena: 0

2017-07-22 20:32:55 (7 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

No wlasnie nie. Ja tez jak pieklam pierwszy raz to balam sie ze bedzie tylko piwo czuc. Jest oblednie czekoladowe, a piwo tylko podkresla smak i sprawia ze ciasto jest bardzo intesywne w smaku, ale wedlug mnie w ogole nie czuc piwa. Smak jest niepowtarzalny, jakbys miala takie podrasowane ciasto czekoladowe :)

Nazwa od piwa i od wyglada bo ma przypominac kufel Guinnessa z pianka.

[ Ostatnio edytowany przez: Lucy_J 22-07-2017 20:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2017-07-22 20:40:06 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-22 20:32:55, Lucy_J napisał(a):
Smak jest niepowtarzalny, jakbys miala takie podrasowane ciasto czekoladowe :)




Ja jestem maniakiem czekolady. I jak przeczytalam ze to ciasto jest podrasowanym czekoladowym to juz wszystko inne przestalo byc wazne.Mam juz zaplanowane inne ciasta na najblizsze dwa tygodnie . To bedzie nastepne :-)
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lucy_J

Post #6 Ocena: 0

2017-07-22 20:42:22 (7 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Jest bardzo 'rich', ale zarazem chcesz wiecej, tylko nie idzie zmiescic :) ja pieklam z przepisu z moich wypiekow i uzylam 300 gr cukru a nie 400 gr i wcale nie ucierpialo smakowo :)

Mam nadzieje ze bedzie smakowac. Moglabys sie podzielic przepisem na sernik z koziego sera?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #7 Ocena: 0

2017-07-22 20:49:04 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Lucy ja przewaznie zmniejszam ostatnio w kazdym przepisie ilosc cukru i dodaje powloi za kazdym razem smakujac . Czesto sie okazuje, ze mnie nie jest wcale potrzebna taka ilosc cukru jak w przepisie


Sernik z kozim serem
Na spod

Kruszonka ( Crumble )

mąka pszenna 150
brązowy cukier 80
masło 100 gram ( w temperaturze pokojowej )

Umieścić mąkę i cukier w dużej misce i dobrze wymieszać. Partiami dodawać masło , rozcierając miedzy palcami z cukrem i maka do powstania kruszonki . Tortownice wielkości 24 cm wysypać równomiernie kruszonka i piec w piekarniku nagrzanym do 180 C przez 15 min

Na masę serowa

śmietana 36 % 600 ml
ser kozi 375 gram
4 listki żelatyny
½ szklanki cukru pudru
Sok z jednej cytryny

Ubić schłodzoną śmietanę kremówkę z cukrem . Połączyć z miękkim kozim serem i sokiem z cytryny .Potrzebną ilość żelatyny w listkach namoczyć w zimnej wodzie na około 5-7 minut, następnie wyjąć i lekko odcisnąć.Odciśniętą żelatynę podgrzać w niewielkim naczyniu i rozpuścić. Lekko schłodzoną żelatynę połączyć z masa serowa i wylać na kruszonkę

Dodatkowo

Mrożone owoce leśne 500 gram
Cukier do smaku ( nie pisze ile bo najlepiej wsypywać po łyżce i samemu decydować na ile słodkie sie lubi )
¾ galaretki owoce leśne suchej
200 gram jeżyn do dekoracji
Kilka gałązek świeżego tymianku

Mrożone owoce i cukier umieścić w garnuszku. Podgrzać i zagotować do rozpuszczenia się cukru, zestawić z ognia .Dodać galaretkę w proszku i wymieszać do jej dokładnego rozpuszczenia się. Odstawić do wystudzenia .Tężejącą galaretkę z owocami wylać na masę serowa . Udekorować jeżynami i tymiankiem.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #8 Ocena: 0

2017-07-22 21:02:31 (7 lat temu)

gosian

Posty: 9828

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Lucy, rzuć przepisem proszę. Uwielbiam czekoladę pod każdą postacią. Ciasto wygląda super. Może zamiast browni zrobię właśnie to. Hmm ....a miałam w planach przez 2 tygodnie coś schudnąć :-T[ no ależ jak? Dosłownie się nie da. ..
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Lucy_J

Post #9 Ocena: 0

2017-07-22 21:06:57 (7 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Prosze bardzo :)

Jezu jaka presja teraz hahaha. Mam nadzieje ze bedzie wam smakowac.

http://www.mojewypieki.com/post/ciasto-czekoladowe-z-guinnessem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #10 Ocena: 0

2017-07-22 21:18:38 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-22 21:06:57, Lucy_J napisał(a):

Jezu jaka presja teraz hahaha. Mam nadzieje ze bedzie wam smakowac.




Znajdziemy cie jakby co
Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 96 z 200 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 95 | 96 | 97 ... 198 | 199 | 200 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,