MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Torty i ciasta

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 136 z 200 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 135 | 136 | 137 ... 198 | 199 | 200 ] - Skocz do strony

Str 136 z 200

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2019-09-26 21:57:56 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja własnie robie kombinowane ciasto. Takie warstwowe. Spód kakaowy, na to warstwa sernika na zimno. Na sernik warstwa musu mango i cienutka warstwa galaretki na wierzch.

Bardzo lubię szarlotki. Pod każdą postacią.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2019-09-26 23:50:57 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Ciasto wyszlo swietne, az sie troche sentymentalnie poczulam. Dwa kawalki zjadlam, i nawet nie moge obiecac, ze jutro odplace dyscyplina :-]
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #3 Ocena: 0

2019-09-27 00:43:00 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-09-26 21:57:56, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
...

Bardzo lubię szarlotki. Pod każdą postacią.


Czyli jabłka w płynie plus Żubrówka również? *DRINK*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

EFKAKONEFKA33

Post #4 Ocena: 0

2019-09-27 08:24:59 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-09-27 00:43:00, andyopole napisał(a):
Cytat:

2019-09-26 21:57:56, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
...

Bardzo lubię szarlotki. Pod każdą postacią.


Czyli jabłka w płynie plus Żubrówka również? *DRINK*


Ha ha nie...alkoholu w zasadzie w ogóle nie piję. Jedynie na Święta kupuje sobie jedna butelka Meloncello i sączę w tym okresie. Na cala pozostałą resztę roku znów alkohol może nie istnieć.


Moje ciasto się chłodzi, żeby galaretka stężała. Później zobaczymy co wyszło z tego eksperymentu
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2019-09-27 14:45:27 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Szarlotka podbiła serca czy też żołądki w pracy, słodkie zakończenie tygodnia. Idę kawałek do kawy podać sobie teraz, bo obiad dopiero wieczorem będzie na wychodnym.

Ps miałam tylko pół kostki masła, zamiast całej jak w przepisie, dodałam jedno jajo żeby ciasto zabrało mąkę, i smak i konsystencja bez zauważalnej różnicy, a pół tłuszczy w nim teraz.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2019-09-28 09:16:48 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Rolada nasączona sokiem ananasowym. Przełożona ananasowym kremem ( pineapple curd) i bitą śmietaną.

Obrazek

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #7 Ocena: 0

2019-09-28 16:43:29 (5 lat temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Lubię rolady, właściwie to w ogóle lubię biszkopty.
Muszę kiedyś sprawdzić czy jest szansa zawinąć bezglutenowy biszkopt w rulon bez szwanku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #8 Ocena: 0

2019-09-28 16:47:57 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Nigdy jeszcze nie piekłam nic bezglutenowego i nawet nie wiedziałabym od czego zacząć i jak za to się zabrać. W smaku zbliżone do glutenowych wypieków, czy zupełnie inna bajka?
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #9 Ocena: 0

2019-09-28 17:25:21 (5 lat temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie ma większej różnicy w przygotowaniu takiego ciasta, używam bezglutenowej mąki (Dove Farm - według mnie najlepsza) do dawnych, sprawdzonych przepisów.
Wypiekają się ładnie i są smaczne, ale... (No właśnie, musi być jakieś ale 😉.) Ciasta bezglutenowe są bardziej sypkie/kruche (🤔 jakby delikatnie przesuszone) i w ogóle pozbawione elastyczności.
Nie ma szans na pączki czy drożdzówkę, bo można nimi guza nabić, ciasto nie wyrasta.
Robię też z powodzeniem racuchy, naleśniki i crepes.

Oczywiście mam na myśli domowe wypieki, bo polepszaczami przemysłowymi można mieć całkiem dobre efekty. Nie używam też mąk z wypłukanym glutenem, wolę mieszanki mąk naturalnie bezglutenowych.

Jeśli chodzi o smak, nie ma wielkiej różnicy, jak piękę do pracy to ludzie jedzą niedowierzając, że to bez glutenu jest. 😜

[ Ostatnio edytowany przez: ZosiaS 28-09-2019 17:27 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2019-09-28 18:55:33 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Zastanawiałam się dzisiaj czy nie upiec kilku ciast i nie wystawić na sprzedaż na jutrzejszy Food Festival, ale pogoda nie zachęca do stania przy straganie jednak. Pomyślę przy kolejnej okazji.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 136 z 200 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 135 | 136 | 137 ... 198 | 199 | 200 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,